Salı, Eylül 22, 2020

FaceTime’ın ne kadar mobil veri kullandığını kontrol etme

Apple’ın sesli ve görüntülü sohbet uygulaması olan FaceTime, oldukça fazla miktarda veri kullanabilir. FaceTime videoları ortalama olarak her 20 dakikada bir 70 ila 80 MB arasında kullanılır, ancak bu bağlantı hızına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Apple’ın sesli ve görüntülü sohbet uygulaması olan FaceTime, oldukça fazla miktarda veri kullanabilir. WiFi kullanıyorsanız veya sınırsız mobil veri planınız olduğunda bu önemli olmayabilir. Ancak veri kullanımını izlemeniz gerekiyorsa, arama yaparken ne kadar veri kullanıldığını kontrol etmek isteyebilirsiniz.

FaceTime videoları ortalama olarak her 20 dakikada bir 70 ila 80 MB arasında kullanılır, ancak bu bağlantı hızına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

FaceTime uygulamasında veri kullanımını kontrol etme

Her FaceTime araması için kullanılan veri miktarı, aşağıdaki talimatları izleyerek doğrudan FaceTime uygulamasında görüntülenebilir.

1. FaceTime uygulamasını açın .

2. Son aramalar listesinde , kişinin adının yanındaki “i” simgesine dokunun .

Kişi ayrıntılarının üstünde, aramanın yapıldığı tarih, kullanılan saat ve veriler listelenir.

Telefon uygulamasında FaceTime kullanarak veri nasıl kontrol edilir

FaceTime uygulamasında sınırlı sayıda son arama yapılırken, Telefon uygulaması bilgileri daha uzun süre saklar.

Telefon uygulamasında FaceTime kullanarak veri nasıl kontrol edilir

1. Telefon uygulamasını açın .

2. Çağrılar listesinde , arayanın adının veya numarasının altındaki metin bölümünde “FaceTime Video” veya “FaceTime Audio” yazan bir çağrı arayın .

3. Adın veya telefon numarasının yanındaki “i” düğmesini tıklayın.

Kişi ayrıntılarının üstünde, aramanın yapıldığı tarih, kullanılan saat ve veriler listelenir.

FaceTime’ın toplam veri kullanımını görme

Sayacın son sıfırlanmasından bu yana tüm FaceTime verilerini özetleyerek, geçerli dönemdeki toplam FaceTime veri kullanımınızı da kontrol edebilirsiniz.

FaceTime’ın toplam veri kullanımını görme

1. Ayarlar uygulamasını açın .

2. Hücresel’i tıklayın .

3. Aşağı kaydırın FaceTime.

Sayaç manuel olarak ve iOS’un yeni bir sürümünü yüklerken sıfırlanabilir. Haftalık veya aylık veri kullanımını izlemek için Hücresel arayüzün en altına giderek ve İstatistikleri Sıfırla’yı seçerek sayacı düzenli olarak sıfırladığınızdan emin olun .

Bugün En Çok Okunanlar

Facebook kullanıcıların görüntü hakları talep etmesine izin veren bir aracı test ediyor

İnsanların Instagram'daki resimleri ve memleri paylaşma şeklini de değiştirebilir. Facebook, kullanıcıların görsellerin sahipliğini talep etmelerine ve isterlerse yayından kaldırma...

Firefox’u varsayılan iOS tarayıcınız olarak ayarlayabilirsiniz

iOS 14'ün en büyük avantajlarından biri, Apple yapımı olmayan uygulamaları e-posta ve web'de gezinme dahil olmak üzere varsayılan olarak ayarlayabilmenizdir . Tercih ettiğiniz istemcileriniz olarak Chrome ve Gmail'i ayarlayabilmenizin hemen ardından Firefox, tarayıcısını iPhone ve...

Xbox X veya S için nasıl ve nerede ön sipariş verilir?

Microsoft, geçen hafta PS5 ön siparişleri olan karmaşanın tekrarından kaçınmayı hedefliyor ve hangi perakendecilerin stoklarının olacağını ve siparişlerin ne zaman yayınlanacağını belirledi. Sıkı bir şekilde Xbox ekibindeyseniz ve...

FIFA 21 demosu yayınlanmayacak

Electronic Arts, bir FIFA 21 demosu yayınlamayacağını açıkladı.  Oyun serisinin uzun süredir devam eden, oynanabilir bir FIFA 21 demosuna...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin