Perşembe, Ekim 22, 2020

Firefox 78 ile engellenen kaynakları görüntüleme seçeneği

Firefox 78 Stable, sayfa yüklenirken engellenen web sitesi kaynaklarını görüntüleme seçeneklerini destekleyecektir.

Bazı site içeriği yüklenmemiş olabilir; bunun yaygın bir nedeni, kullanıcıların yerleşik üçüncü taraf içerik engelleme seçeneklerini kullanmasıdır. İçerik engelleme, örneğin reklamları engelleme veya izleme yaygın olsa da, zaman aşımına uğrayan veya sunucu bağlantılarını kesen kaynaklar gibi başka nedenler de vardır.

Şimdiye kadar, Firefox siteleri web tarayıcısında açarken engellenen kaynakları ağ bağlantıları listesinde listelemedi.

Bilgiler, kullanılan araçlar tarafından görüntülenebilir, ancak kullanılan araca bağlıdır.

Firefox 78, engellenen bağlantıları analiz etmek için yeni bir seçenekle birlikte gelir; bilgiler çoğunlukla site sahipleri ve geliştiriciler için yararlıdır, ancak ev kullanıcıları, içeriğin belirli sitelere yüklenmediğini fark etmeleri durumunda da yararlı bulabilir.

Gereken tek şey, web tarayıcısının Geliştirici Araçlarını açmak için F12 kısayoluna dokunmaktır. Geliştirici Araçları arayüzü hazır olduğunda Ağ sekmesini seçin. Kırmızı renkte listelenen her öğe yüklenmemiştir.

Bunun nedeni de sağlanmışsa, örneğin, uzantı yüklenmiş ve etkinse Firefox “uBlock Origin tarafından engellendi” görüntüleyebilir. Kullanıcılar, engellemenin nedeni olarak İzleme Koruması veya diğer engelleyici uzantılarını da görebilir.

“Aktarılan” sütununa yapılan bir tıklama, siteye bağlantı sırasında tarayıcıda engellenen tüm kaynakları analiz etmeyi kolaylaştırmak için bağlantı listesinin tamamını bu sütunun verilerine göre sıralar.

Geliştirici araçları, engellenen bağlantılara izin verme seçeneği sunmaz; bunun Firefox’un veya uzantının engelleme seçeneklerinde yönetilmesi gerekir.

Yeni özellik, Firefox web tarayıcısının geliştirici sürümlerinde zaten mevcut. Firefox 78 Stable, tarayıcının yayın planına göre 30 Haziran 2020’de yayınlanacak .

Bugün En Çok Okunanlar

Google yapay zeka destekli fotoğraf baskı hizmetini yeniden açıyor

Google, yapay zeka tabanlı Fotoğraflar baskı hizmetini geri getirme sözünü yerine getirdi ve bu sefer daha uygun fiyatlı. Yaklaşan premium baskı serisinde bir kez daha makine öğreniminin her...

Sosyal Medyada Alışveriş: Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir çoğumuz alışveriş isteklerimizi ve ihtiyaçlarımızı karşılamak için Instagram ve Facebook'a bakıyoruz, ancak bu platformlar üzerinden satın aldığınızda haklarınız neler? Koronavirüs salgınının...

Google Güvenilir Kişiler uygulamasını durdurdu!

Google Güvenilir Kişiler uygulaması Birkaç yıl önce, Google inşa edilmiş ve kısaca onun muhafaza Güvenilir Kişiler uygulaması üzerinde iOS ve Android'i. Konumunuzu yakın arkadaşlarınız veya aile üyelerinizle...

iOS 14.2 Beta 3 Tüm Kullanıcılar İçin İndir!

Apple, iOS 14, Apple Watch Series 6 ve yeni iPhone 12'yi çoktan piyasaya sürdü, böylece şirket artık dikkatini deneyimi daha da iyileştirmeye...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin