Cumartesi, Eylül 19, 2020

Galaxy S20 Ultra, DxOMark’ın kamera incelemesinde hayal kırıklığına uğradı

1400 dolara kadar satışa rağmen, Samsung Galaxy S20 Ultra, Huawei P40 Pro’nun çok gerisinde kalarak DxOMark kamera sıralamasında 6. sırada yer alıyor.

Uzun bir bekleyişten sonra DxOMark kısa süre önce Samsung Galaxy S20 Ultra için bir kamera kalitesi incelemesi yayınladı. Ancak, bu telefon için üzücü bir inceleme oldu. Samsung Galaxy S20 Ultra, Huawei P40 Pro’nun çok gerisinde kalarak DxOMark kamera sıralamasında 6. sırada yer alıyor.

Galaxy S20 Ultra, DxOMark’ın kamera incelemesinde 122 puan kazandı.

Galaxy S20 Ultra ilk olarak Mart ayında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri Koreli teknoloji devi kamera performansını iyileştirmek için birkaç ürün yazılımı güncellemesi yayınladı. 

Bununla birlikte, Samsung’un bu çabaları, S20 Ultra’nın kamerası Honor V30 Pro ile eşit ve Huawei P40 Pro, Honor 30 Pro +, OPPO Find X2 Pro, Xiaomi Mi 10 Pro’nun çok gerisinde kalmış görünüyor.

Özellikle, çekim noktası 132 ve video kayıt noktası 102’dir.

Her durumda, bu çok olumsuz bir sonuç değil çünkü Galaxy S20 Ultra kamera bazı açılardan hala takdir ediliyor. DxOMark’ın incelemesinde, telefon 132 fotoğraf noktası ve 102 video noktası dahil ortalama 122 puan kazandı.

DxOMark uzmanları, Galaxy S20 Ultra kamerada renk üretimini, geniş dinamik aralığı ve düşük gürültüyü takdir ediyor. Buna ek olarak, süper geniş açılı kamera da oldukça iyi olarak derecelendirildi.

DxOMark, Samsung Galaxy S20 Ultra’daki kamera kalitesini değerlendiriyor

Bununla birlikte, Galaxy S20 Ultra, kısa mesafelerde ve düşük ışıklı ortamlarda, rakiplerinden daha yavaş otomatik odaklama yeteneği ile ilgili bazı sorunlara sahip. Öte yandan, düşük ışık koşullarında video çekerken ayrıntı seviyesi de büyük ölçüde azalmakta. 

Netlik açısından, Xiaomi Mi 10 Pro ve diğer akıllı telefon modellerinden biraz daha düşük olduğu kanıtlandı. Dahası, yakınlaştırıldığında çekilen fotoğraflar da orjinalliğini kaybediyor. Bu nedenle, 1400 $ fiyat aralığında en iyi kameraya sahip bir telefon satın almak istiyorsanız, Galaxy S20 Ultra gerçekten makul bir seçim değil.

Bugün En Çok Okunanlar

“Sosyal İkilem”, Sosyal Medya Kullanıcılarını Yeniden Düşündürüyor

Nextflix'in yayınlamış olduğu "Sosyal İkilem" adlı belgesi izleyen sosyal medya kullanıcıları, Facebook ve Instagram gibi platformlarda hesaplarının olması gerekip gerekmediğini yeniden değerlendiriyor....

Netflix’in Ekim 2020 Takvimi

Netflix ekim ayı, orijinalleri ertesi hafta yayınlanmaya başlıyor. Adam Sandler'in yeni filmi Hubie Halloween 7 Ekim'de ve The Haunting of Bly Manor 9 Ekim'de vizyona giriyor.

SQL Server nedir

SQL Server, Microsoft tarafından geliştirilen ve pazarlanan ilişkisel bir veritabanı yönetim sistemi veya RDBMS'dir. SQL Server nedir ? Diğer...

Facebook sağlık grupları önermeyi bırakacak

Ayrıca daha fazla uygulamalı denetim gerektiriyor. Facebook, Gruplar özelliğine yanlış bilgilerin ve diğer zararlı içeriğin yayılmasını yavaşlatmayı amaçlayan yeni kurallar ekliyor. Şu...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin