Cumartesi, Ekim 24, 2020

GitHub artık tüm geliştirici ekipleri için ücretsiz

Popüler yazılım barındırma ve işbirliği platformu GitHub, temel premium özelliklerinden bazılarını herkes için ücretsiz hale getirdi. Microsoft’a ait şirket dün, bir kuruluşun artık herhangi bir ücret ödemeden geliştirme için özel depolar yapabileceğini söyledi.

Şimdiye kadar, bir firma özel gelişimini GitHub’da barındırmak istiyorsa, ayda 7 $ ‘dan başlayan premium planlardan birine abone olması gerekiyordu. Geçen yıl, şirket ücretsiz katmanı olan kullanıcılar için özel depoları kullanıma sunmuş , ancak ortak çalışan sayısı gibi kısıtlamalar getirmiştir.

Özel depo erişiminin yanı sıra, bir ekip ücretsiz olarak ayda 2.000 GitHub aksiyonu da alabilir. Eylemler, GitHub’ın uygulamaların bildirim göndermek gibi bir etkinliğe dayalı olarak herhangi bir iş akışını düzenlemesine izin veren otomasyon aracıdır. Bu nedenle, ücretsiz katman teklifi küçük ölçekli projeler için idealdir.

Hacker News’da düzenlenen bir Soru-Cevap oturumunda CEO Nat Friedman GitHub’ın bu değişikliği son 18 ay içinde gerçekleştirmek istediğini söyledi:

Bu değişikliği son 18 ay boyunca yapmak istedik, ancak Enterprise işimizin GitHub’ı dünyanın geri kalanı tarafından ücretsiz olarak kullanabilecek kadar büyük olması gerekiyordu. Geçtiğimiz yıl önemli ölçüde büyüdüğünü belirtmekten memnuniyet duyuyoruz ve bu nedenle GitHub’ı Enterprise özelliklerine ihtiyaç duymayan ekipler için ücretsiz hale getirebiliyoruz.

Ayrıca, e-posta desteğine (ve kod sahipleri gibi birkaç başka özelliğe) ihtiyaç duyan kişiler için Ekip fiyatlandırma planımızı koruduk.

Genel olarak, dünyadaki her geliştiricinin çalışmaları için GitHub’ı kullanabilmesi gerektiğini düşünüyoruz ve bu nedenle fiyatı bir engel olarak kaldırmak harika.

Şu anda GitHub’ın platformda 40 milyondan fazla geliştiricisi var ve 2025’e kadar 100 milyon geliştiriciyi hedefliyor. Premium özellikleri ücretsiz olarak herkes için kullanılabilir hale getirmek, bu sayıyı elde etmek için doğru yönde atılmış bir adım olabilir.

Bugün En Çok Okunanlar

Instagram en popüler kullanıcılarının para kazanmasını kolaylaştırıyor

Uygulama, IGTV videolarındaki rozetleri ve reklamları genişletiyor. Instagram, para kazanma araçlarını daha fazla etkileyiciye açıyor. Şirket, uygulamanın "yaratıcılarının" para kazanmasını...

Apple iPhone 12 iMovie HDR desteği ekledi

Teknoloji devi, iOS için iMovie uygulamasını güncelledi. iPhone 12 Pro'nun en önemli özelliklerinden olan rekor yeteneği zengin gölgelerde ve parlak ile en...

Sosyal Medyada Alışveriş: Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir çoğumuz alışveriş isteklerimizi ve ihtiyaçlarımızı karşılamak için Instagram ve Facebook'a bakıyoruz, ancak bu platformlar üzerinden satın aldığınızda haklarınız neler? Koronavirüs salgınının...

Firefox 82 hız ve resim içinde resim iyileştirmeleri vaat ediyor

Mozilla, sadık Firefox için yeni bir tarayıcı güncellemesi sunuyor. Sürüm 82, daha iyi başlatma ve sayfa yükleme süreleriyle "her zamankinden daha hızlı" olmayı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin