Pazar, Eylül 20, 2020

Gladyatör’ün yapımcısı, filmle ilgili en büyük pişmanlığını açıkladı

En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu dahil 5 dalda Oscar sahibi Gladyatör pek çok kişi için başarılı bir yapım sayılabilir ama filmin yapımcısı Doug Wick’in geçmişe dair büyük bir pişmanlığı var.

ComicBook.com’a konuşan Wick, yönetmen Ridley Scott’ın bir talebini geri çevirmek zorunda kaldığı için yaşadığı pişmanlığı şu sözlerle anlattı:

Maliyetle ilgili meseleler vardı. Örneğin Ridley arenada bir gergedan olsun istemişti.

Yönetmenin bu talebinin ardından hayvan eğitmenlerine danıştıklarını daha sonra bilgisayar efekti kullanmanın daha uygun olacağına karar verdiklerini söyleyen Wick sözlerini şöyle sürdürdü:

Bilgisayar efektli bir gergedanın fiyatını öğrendik. Çok pahalıydı. Yani diyebilirim ki, Ridley’e bilgisayar efekti bir gergedan verememek pişmanlıklarımdan biridir.

Wick, “Aramızda sürekli yaptığımız bir şaka var. Eğer bir devam filmi çekersek Ridley istediği gergedanı alacak” diye konuştu.

20. yılını kutlayan Gladyatör’le ilgili konuşan Ridley Scott mayısta Variety’ye yaptığı açıklamada Russell Crowe’un setteki gerçek kaplandan son anda kurtulduğunu söylemişti.

Aynı röportajda Russell Crowe ise senaryoyu okumasının ardından filmi geri çevirmenin kıyısından döndüğünü belirterek şunları söylemişti:

Sonra (yapımcı) Parkes, ‘ Sene M.S. 184, Romalı bir generalsin ve yönetmenin Ridley Scott olacak’ dedi. Bu da benim adıma Ridley’le konuşmayı istemek için yeterliydi.

2018’de Ridley Scott’ın dahil olduğu bir Gladyatör devam filminin geliştirme aşamasında olduğu duyurulmuştu.

Hikayenin ilk filmdeki olaylardan 25-30 yıl sonra geçmesi ve Commodus’un yeğeni Lucius’u konu alması planlanıyordu. Öte yandan ilk duyurudan sonra filmin gelişimiyle alakalı yeni bir bilgi gelmedi.

Bugün En Çok Okunanlar

Cyberpunk 2077’yi PC’de çalıştırmak için ihtiyacınız olan gereksimleri

Merak etmeyin, mega makineye ihtiyacınız yok. Cyberpunk 2077 birkaç ay içinde piyasaya sürülecek, ancak Kasım ortasındaki lansmanından önce geliştirici CD...

Apple iOS 14.2 beta 1 açıklandı – şimdi indirin

Apple iOS 14.2 beta 1 Apple bu haftanın başlarında iOS 14 , iPadOS 14 ve watchOS 7'nin son sürümlerinin çıkacağını duyurduğunda geliştiricileri ve normal iPhone, iPad...

iOS 14 ile Google, iPhone’unuzu ele geçirebileceğini düşünüyor

Üç aylık betalardan sonra iOS 14 nihayet tüm iPhone kullanıcıları için çıktı ve Apple'ın bu yılki büyük mobil işletim sistemi yükseltmesi için...

Marvel’in gelecekteki Avengers serisindeki ilk yeni kahraman doğrulandı

Marvel yeni kahraman Bu yıl Marvel filmleri veya TV şovları alıp almadığımızı söylemek için henüz çok erken. Black Widow Kasım ayı başlarında piyasaya sürülecek,...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin