Cumartesi, Eylül 19, 2020

Gmail Web Uygulamasına Google Voice eklendi. Aramaları aktarmanıza izin veriyor

Google Voice uzun zamandır Google‘ın en kafa karıştırıcı ve en kullanışlı ürünlerinden biri olmuştur ve 2018’de G Suite’in bir parçası olduğundan, güncellemeler söz konusu olduğunda biraz daha fazla sevgi almaya başlamıştır. Geçen yıl VoIP çağrısı için karanlık bir tema ve destek kazandı . Hizmet artık devam eden çağrıları diğer numaralara ve kişilere aktarma yeteneğini hazırlıyor.

Yeni yayınlanan destek sayfasında , kullanıcılar başka bir numaraya giden ve gelen çağrıları aktarmak mümkün olacak. Bir aramaya bağlandıktan sonra, arama seçeneklerinde kullanıcıların mevcut kişilerden seçim yapmasına veya yeni numaralar girmesine izin veren yeni bir Aktar düğmesi görünür.

Bu seçim onaylandıktan sonra, Ses geçerli arayanı yenisine bağlar. Belgeler, Android’de aktarım başlatılmasının, yeni seçim yapılırken çağrıyı beklemeye alacağını, ancak bilgisayar veya iOS uygulaması üzerinden aktarım için aynı uyarıyı onaylamadığını bildiriyor.

Bu tür çağrıları aktarmanın mevcut bir yolu olmasa da, Voice, devam eden bir çağrıyı kendi Ses cihazlarınız arasında taşıma yeteneğini uzun zamandır desteklemiştir.

Çağrıları numaralar arasında aktarmak için uygun destek, birçok insan için yararlı bir yetenek olmalıdır. Özellik henüz yayınlanmamış olsa da, Google yakında kullanıma sunulacağını doğruladı.

Çağrı aktarımı artık yayınlandı, Gmail entegrasyonu

Google, bugün bir blog yayınında çağrı aktarma özelliğini resmen açıkladı. “Birkaç basit adımda,” diye yazdı şirket, “akıllı bir şekilde önerilen bir kişi olsun, ister rehberinizde arama yapın, ister manuel olarak girilmiş bir telefon numarası olsun, uygun kişiyi arayabilirsiniz.” Yakında Android, iOS ve web uygulamalarında kullanılabilir olacak.

Google ayrıca, kısa süre sonra Gmail web uygulamasındaki kenar çubuğunda Görevler, Takvim ve Keep’e yönelik mevcut kısayolların yanında görüneceğini de açıkladı. “Gmail’deki Google Voice, sesli web uygulamasındaki çağrı paneline benziyor; bu da çağrıları yanıtlamanıza, yeni giden çağrılar yapmanıza ve çağrıları kolayca aktarmanıza olanak tanır.”

Bugün En Çok Okunanlar

Cyberpunk 2077’yi PC’de çalıştırmak için ihtiyacınız olan gereksimleri

Merak etmeyin, mega makineye ihtiyacınız yok. Cyberpunk 2077 birkaç ay içinde piyasaya sürülecek, ancak Kasım ortasındaki lansmanından önce geliştirici CD...

Apple iOS 14.2 beta 1 açıklandı – şimdi indirin

Apple iOS 14.2 beta 1 Apple bu haftanın başlarında iOS 14 , iPadOS 14 ve watchOS 7'nin son sürümlerinin çıkacağını duyurduğunda geliştiricileri ve normal iPhone, iPad...

iOS 14 ile Google, iPhone’unuzu ele geçirebileceğini düşünüyor

Üç aylık betalardan sonra iOS 14 nihayet tüm iPhone kullanıcıları için çıktı ve Apple'ın bu yılki büyük mobil işletim sistemi yükseltmesi için...

Marvel’in gelecekteki Avengers serisindeki ilk yeni kahraman doğrulandı

Marvel yeni kahraman Bu yıl Marvel filmleri veya TV şovları alıp almadığımızı söylemek için henüz çok erken. Black Widow Kasım ayı başlarında piyasaya sürülecek,...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin