Perşembe, Ekim 22, 2020

Google, Arama Motoru için Karanlık Modu Test Etmeye Başladı

Karanlık temalar bugünlerde her şeyin önemli bir özelliği haline geldi ve hem uygulama hem de işletim sistemi geliştiricileri bu görsel facelift’i ürünlerine eklemek için koştu.

Örneğin, Android, iOS ve Windows karanlık bir modla gelirken, uygulamaların çoğu son 12 ay içinde böyle bir güncelleme ekledi.

Ve şimdi, Google’ın büyük olasılıkla böyle bir modun etkinleştirildiği cihazlarda daha fazla tutarlılık sunma girişiminde bulunarak, karanlık modu arama motoruna getirmeye tamamen kararlı olduğu anlaşılıyor.Android’de Karanlık Google.com

Bu nedenle şirket son zamanlarda Android cihazlarda Google Arama sayfasında karanlık bir modu test etmeye başladı. Google.com‘daki karanlık mod şimdilik Google Chrome tarayıcısında yalnızca deneysel bir bayrakla kullanılabiliyor, ancak test tamamlandıktan sonra mobil cihazlardaki herkes için yayınlanacak.

Şirketin bu özelliği test etmek için Chrome’da bir bayrak kullanma nedenine gelince, büyük olasılıkla Google, işletim sisteminde aynı ayarlar kullanıldığı sürece karanlık modu etkinleştirmek istiyor.

Dolayısıyla, Google Chrome karanlık modun Android’de etkinleştirildiğini belirlerse, karanlık moda da geçebilir ve sırayla Google.com’a yükte karanlık temayı sunmasını söyler.

Google.com‘un karanlık modunun masaüstüne yapılıp yapılmayacağı, görülmesi gereken bir şeydir, ancak er ya da geç bunun da olması gerekir. Tabii ki, bu konudaki çalışma sonuçlanıncaya kadar biraz zaman alacak, ancak şimdilik, web’in de dahil olduğu her şeyin er ya da geç karanlık olması gerekiyor gibi görünüyor.

Bugün En Çok Okunanlar

İşte Xbox Serisi S ve X lansman oyunlarının tam listesi

Yeni oyunlardan ve yeni nesil konsollar için optimize edilmiş eski oyunlardan oluştu. Xbox Series S ve Series X konsolları, binlerce eski...

Yeni Xbox kullanıcı arayüzü Xbox One’da mevcut

Xbox Series X ve Series S, Xbox One'da yeni sunulan aynı arayüzü paylaşacak. Xbox Series X ve Series S'nin...

Google Asistan’ın Android için sürüş modu bir yıl sonra neredeyse hazır

Google , 2019 ortalarında telefonlar için bir Asistan sürüş modunun geleceğine söz verdi , ancak bu açıkça gerçekleşmedi - herhangi bir işaret olmadan bir yıldan fazla geçti. Yine de...

Spotify iOS 14 Widget Desteği ile Güncellendi

Spotify, tüm platformlardaki en popüler müzik akışı hizmetlerinden biridir ve şirket, mevcut olduğu cihazlara eklenen en son özelliklerle her zaman güncel kalması...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin