Pazartesi, Eylül 28, 2020

Google Arama’da şu anda Karanlık Modu Etkinleştirme

Tüm dünya hem mobil hem de masaüstünde karanlık modlara geçerken, Google‘ın güncelleme yol haritasını bu yeni trendle hizalaması mantıklı.

Arama devi, Gmail ve diğerleri de dahil olmak üzere mobil uygulamalarını Android ve iPhone’daki karanlık modlarla güncellemeye ek olarak, Google arama sayfasına benzer bir görsel facelift getirmeye çalışıyor .

Sonuçta, Google Arama şirketin bir numaralı ürünü olmaya devam ediyor, bu nedenle karanlık bir mod ekleyerek deneyimi daha da parlatmak, ileriye dönük önemli bir adım.

Google arama motorundaki karanlık bir mod, özellikle bir tutarlılık deneyiminden anlamlıdır, çünkü bu görsel stil, sayfayı mobil ve masaüstündeki deneyime uygun hale getirir. Android, iOS, macOS ve Windows, şu anda karanlık modlara sahip, bu nedenle Google Arama’daki benzer bir güncellemeyle, deneyim bir uçtan diğerine daha tutarlı.

Google, arama motoru için karanlık modda çalışmaya zaten başladı ve bugün Android‘de test için kullanılabilir.

Bununla birlikte, bu noktada, deneysel bir bayrak altında Google Chrome’un bir parçası olarak sunulmaktadır, ancak birkaç dakika içinde öğreneceğiniz gibi, arama sonuçları sayfasının URL’sini değiştirerek de deneyebilirsiniz.

Her şeyden önce, karanlık modun önce Android ve Google Chrome’a ​​geçmesinin iyi bir nedeni var.

Tarayıcı, karanlık modun Android‘de sistem genelinde etkinleştirilip etkinleştirilmediğini algılayabilir ve böylece ayarlarını buna göre ayarlayabilir. Ve bu ayarlara dayanarak, Google daha sonra tarayıcıda Google aramasında karanlık modu isteyebilir, böylece size daha önce bahsettiğim tutarlı deneyimi sağlar.

Peki şu anda her şeyi nasıl etkinleştirebilirsiniz? İki farklı yol var.

Her şeyden önce, Android için Google Chrome’daki deneysel bayrağı kullanabilirsiniz. Android için Chrome’un Canary sürümünü en son sürüme güncelleyin ve ardından adres çubuğuna aşağıdaki kodu yazarak deneysel bayraklar ekranına erişin:

chrome://flags

Bu ekrandaki arama kutusunu kullanarak Google Chrome‘da aşağıdaki bayrağı arayın:

Show darkened search pages on Android

Varsayılan olarak, bu bayrak kapalıdır, bu da hala deneysel bir aşamada olduğu için mantıklıdır. Bu yüzden herkes için etkinleştirilinceye kadar biraz zaman alacaktı, ancak şimdi, denemek için yapmanız gereken şey, bayrak ekranından etkinleştirmektir.

Etkinleştirmeyi tamamlamak için tarayıcının yeniden başlatılması gerekir ve bu noktadan sonra Google, sayfayı Chrome‘a ​​yüklediğinizde karanlık bir mod kullanmalıdır.

İkinci yöntem aslında çok daha basit ve Google Chrome‘un Canary sürümünü bile gerektirmiyor. Ve her şey, bağlantının sonuna aşağıdaki kodu ekleyerek arama sonuçları sayfasının URL’sini değiştirmeye gelir:

&cs=1

Dolayısıyla teknik olarak Google’da Google Chrome’u ararsanız standart arama sonuçları sayfası şöyle görünmelidir:

https://www.google.com/search?q=google+chrome&oq=google+chrome&aqs=chrome..69i57j69i60l3j69i59l2j0.2779j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Yukarıda belirtilen kodu URL’nin sonuna ekledikten sonra, her şey şu şekilde görünmelidir:

https://www.google.com/search?q=google+chrome&oq=google+chrome&aqs=chrome..69i57j69i60l3j69i59l2j0.2779j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8&cs=1

nter tuşuna basmanız ve Google’ın karanlık bir modla yüklenmesi gerekir.

Söylemeye gerek yok, Google Chrome’un Android sürümünü taklit ederek her şeyi masaüstünde test edebilirsiniz. Kullanıcı aracısını Google Chrome Android (üst düzey) olarak değiştirdiğinizden ve bağlantıyı yukarıdaki talimatlara göre değiştirdiğinizden emin olun.

Bugün En Çok Okunanlar

Amazon, Ekim Prime Day ile tatil alışveriş satışına başlıcak

Amazon, bu yılın başlarında tatil alışverişi sezonunu başlatmayı hedefliyor. Şirket, salgının satış etkinliğini Temmuz ayından itibaren ertelemeye zorlaması sonrasında,...

HP Reverb G2 VR Kulaklık, Ön Siparişler Kasım Ayında Başlıyor

HP Reverb G2 VR Kulaklık, nihayet daha önce genel bir 'Güz' başlatılmasını hedefleyen sonra daha somut bırakma penceresi var. HP, bir Reddit AMA aracılığıyla ön...

Facebook Artık iOS’ta Varsayılan Mesajlaşma Uygulaması Olmak istiyor.

Facebook, en son taleplerinde artık iPhone'larda varsayılan mesajlaşma uygulaması olmaya çalışıyor. Kullanıcılar iMessage, WhatsApp ve diğer alternatifler arasında seçim yapmakta özgür olduğundan iPhone'un...

Amazon tüm yeni donanım etkinliğini buradan izleyin

Amazon, yeni Echos, eeros ve hatta bir Ring kamera / drone tanıttı. Amazon donanım etkinliği, Amazon'un eviniz için uçan...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin