Cumartesi, Ekim 31, 2020

Google Asistan’ın yeni bir kompakt arayüzü ve yeni kullanışlı özellikleri var

Standart Google Asistan uygulaması, Google Pixel 4 akıllı telefonlarda küçük bir yeniden tasarım bekliyor. 9to5google’a göre Google şu anda kullanıcılara beta testi için Google Asistan’ın yeni bir sürümünü sunuyor.

Güncellenmiş Google Asistan’ın işlevselliği temel olarak aynı kaldı. Mevcut sürümden ana fark daha kompakt bir tasarımdır. Sorunun cevabını içeren Google Asistan paneli artık tam ekrana genişletilemiyor. Örneğin, müzik çalara sahip bir pencere ekranın yarısını kaplayacak ve hava durumu uygulaması dörtte üçü alacaktır.

Buna karşılık, temel cevaplar ekranın sadece alt kısmını kaplar. Ayrıca, Google Asistan‘ın dışındaki alanı tıklayarak önceden açılmış bir uygulamaya dönebilirsiniz.

Google Asistan, Google Uygulaması sürüm 11.15.12 güncellemesinin bir parçası olarak dağıtılır. Google, bazı kullanıcılara beta testine katılma fırsatı sunar ve yakında güncellenen asistanın tam sürümü görünmelidir. Güncelleme şu ana kadar yalnızca Google Pixel 4 akıllı telefonlar için onaylandı.

Google asistan önerileri

Google Asistan ile ses kontrolü sayesinde bazı işlemler otomatik hale getirilebilir ve birçok şey daha rahat kullanılabilir. Şimdiye kadar, Asistan gerçek bir asistandan çok uzaktan kumanda olmuştur. Bu, gelecekte çeşitli iyileştirmelerle değişmelidir. Şimdi başka bir özellik ortaya çıktı. Bazı kullanıcılara artık asistan tarafından otomatik olarak tekrarlanan olası görevler sorulmaktadır.

Akıllı ses yardımcıları kullanıcı için birçok görev yapabilir ve Google, kullanıcılara yıllardır en geniş işlev yelpazesini sunduğunu iddia etmektedir – bu birçok durumda kesinlikle doğrudur.

Asistan’ı çok sık kullanıyorsanız veya günlük yaşamla derinden bütünleştirdiyseniz, özellikle akıllı ev kontrolü söz konusu olduğunda muhtemelen her zaman aynı şeyleri istemelisiniz. Bu, şimdi ilk kullanıcılar arasında ortaya çıkan ve bir görevi tekrar etmeyi isteyen yeni bir özellikten yararlanıyor. Aşağıdaki ekran görüntüsünde neye benzeyebileceğini görebilirsiniz. İlgili bildirime bir dokunuşla, ilgili komut doğrudan yürütülür.

Asistan, kullanıcının ışıkları her gün 19: 00’da açtığını fark etti. Bu yüzden bugün bunu yapacaklar. Ve bu, asistanın doğrudan bildirimde sunabileceği şeydir. Bu, kullanıcı herhangi bir rutin veya planlanmış görev oluşturmamış olsa bile, özellikle akıllı ev alanında çok sayıda görevle kesinlikle kullanılabilir. Ne yazık ki, bu seçeneklerin ne kadar kapsamlı olabileceğini söylemek henüz mümkün değil.

Şu anda hala birkaç kullanıcıyla yapılan bir test. Ancak özellik prensip olarak çok ilginç. Ayrıca, asistanın gelecekte nasıl daha da yararlı olabileceğini göstermektedir.

Bugün En Çok Okunanlar

Nükleer Motor: NASA İnsanları Sadece Üç Ayda Mars’a Taşıyacak

NASA, ilk insan mürettebatını 2030'lu yıllarda Mars'a göndermeyi hedefliyor. Nasa için tasarlanan nükleer motor ile birlikte 40 milyon milden fazla yolculuğu şu...

Yeni Biyoenerji Projesi: Bioo Paneller Topraktan Enerji Üretiyor

İspanya'nın İbiza adasındaki bir parkta, yeni nesil yenilenebilir enerji için bir biyoenerji projesi, enerjiyi yeraltından alıyor. Bioo Panelleri toprağın kendisinden enerji üreten...

Apple Watch Kurulumu: Saatinizden En İyi Şekilde Yararlanmak İçin Basit İpuçları

Apple Watch sofistike ancak kullanımı kolay bir teknoloji ürünüdür. Eğer bir Apple Watch satın aldıysanız, bir sonraki adım nasıl kurulacağını öğrenmektir. Ne...

Nükleer Motor: NASA İnsanları Sadece Üç Ayda Mars’a Taşıyacak

NASA, ilk insan mürettebatını 2030'lu yıllarda Mars'a göndermeyi hedefliyor. Nasa için tasarlanan nükleer motor ile birlikte 40 milyon milden fazla yolculuğu şu...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin