Çarşamba, Ekim 21, 2020

Google Chrome ‘un mobil sürümlerinde şifre güvenliğini artırıyor

Chrome 86, Android ve iOS’a biraz sevgiyle bugün yayına giriyor.

Google, Android ve iOS’ta Chrome’un en son sürümüne bir dizi güvenlik güncellemesi ekleyerek mobil tarayıcıyı masaüstü büyükbabasıyla benzerliğe itti. Bugün gelen sürüm olan Chrome 86, Android ve iOS’ta Güvenlik Kontrolü’nü, Android’de Gelişmiş Güvenli Tarama’yı ve iOS’ta iyileştirilmiş şifre doldurmayı destekleyecek.

Google ayrıca, yalnızca bir şifrenin ne zaman tehlikeye atıldığını algılamakla kalmayan, aynı zamanda kullanıcıları doğrudan uygun “Şifreyi Değiştir” formuna götüren bir program uygulamaktadır. Bu özellik, Chrome’un hem Android hem de iOS sürümlerinde etkin olacaktır. Güvenliği ihlal edilmiş şifreleri tarayan Google’ın Güvenlik Kontrolü sistemine bağlanır, Chrome’un güncel olmasını sağlar ve Güvenli Tarama’nın açık olup olmadığını kontrol eder.

Chrome’un Android sürümleri, Mayıs ayında masaüstü tarayıcılarda görülen bir seçenek olan Gelişmiş Güvenli Tarama’yı alıyor . Gelişmiş Güvenli Tarama, verileri Google ile gerçek zamanlı olarak paylaşır ve proaktif olarak web sayfalarında ve indirmelerde kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı girişimlerini kontrol eder. Yeni Chrome’un Android ve masaüstü sürümleri de, kullanıcıları bir HTTPS sayfasına gömülü güvenli olmayan bir form göndermeden önce uyaran karma form uyarıları alacak.

Bu arada iOS kullanıcıları, Face ID, Touch ID veya telefon kilit açma kodunu kullanarak Chrome’un otomatik doldurulan şifrelerini doğrulayabilecekler.

Bugün En Çok Okunanlar

Google Asistan Samsung 2020 TV’lerinde kullanıma sunuluyor

Yıllarca Bixby'yi gerçekleştirmeye çalıştıktan sonra, Samsung kendine geliyor ve Alexa ve Google Assistant gibi daha iyi AI yardımcıları için destek sağlıyor. Şirket bu yıl CES'te bu asistanları QLED...

Tesla’nın yedi günlük iade politikasını sona erdi!

Tesla onun yedi gün sunan durdurdu, hiçbir soru göre iade politikası istedi Electrek . Şirketin dün gece yaptığı teklife son verdiği bildirildi. Otomobil üreticisinin politikaya adadığı web sayfasını ziyaret...

OnePlus 8T 39 dakikada tamamen şarj edilebilir

OnePlus'ın uzun süredir tanınan 8T'si geldi. Spesifikasyonlar söz konusu olduğunda, tahmin edilebileceği gibi, 8 ile 8 Pro arasında bir yere iniyor, ancak bazı ilginç yeni...

PS5 fan optimizasyonları sistem güncellemeleriyle gelecek

Sony'nin eski büyük PS5 hayranı, kısa süre önce piyasaya sürülen PlayStation 5 parçalanmasının en önemli özelliklerinden biriydi, ancak bu fan zamanla gelişmeye hazır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin