Çarşamba, Ekim 21, 2020

Google ırksal sermaye programı taahhüdünü 275 milyon dolara çıkarıyor

Google Çarşamba günü, teknoloji devindeki bir dizi ırksal sermaye girişimi ile birlikte siyah işletme sahiplerini, yeni kurucuları, iş arayanları ve geliştiricileri desteklemek için 175 milyon dolarlık bir paket duyurdu.

Hareketler, Google’a ait YouTube’un popüler video paylaşım platformunda siyah içerik oluşturucuların seslerini “yükseltmek ve geliştirmek” için 100 milyon dolarlık bir fon başlatmasından birkaç gün sonra gerçekleşti.

Genel Müdür Sundar Pichai, çalışanlara yazdığı bir mektupta, “Kara Liderlik Danışma Grubumuzun üyelerinin ve Siyah + Google çalışanlarımızın kişisel hesaplarını dinlemek benim için yalnızca siyah topluluklarımızın karşılaştığı gerçeği pekiştirdi.” Dedi.

“Sistemik ırkçılığın, kolluk kuvvetleri ile etkileşimden konut ve sermayeye, sağlık hizmetlerine , eğitime ve işyerine kadar yaşamın her alanına nüfuz ettiği bir yer .”

Pichai, şirket tarafından, ürünlerinde ve programlarında ırksal eşitliği teşvik etmek için Google tarafından yapılan “somut taahhütlerin” ana hatlarını çizmektedir.

Google, önümüzdeki beş yıl içinde liderlik konumlarındaki “yeterince temsil edilmeyen” grupları yüzde 30 oranında artırmayı hedefledi.

İnternet devi, azınlık gruplarından çalışanların tutulması ve teşvik edilmesi söz konusu olduğunda yeni bir “yetenek irtibat” pozisyonu oluşturdu .

Pichai, Google’ın ayrıca Google’ın Afrikalı-Amerikalı çalışanlarına ilişkin işe alım, işe alma, kariyer ilerlemesini ve daha fazlasını iyileştirmenin yollarını bulmak için bir görev gücü oluşturduğunu söyledi .

Google topluluğunda birliği teşvik etmek için yapılan adımların bir örneği, çalışanların, anahtar kartına erişim gerektiren giriş yollarından geçerken şüpheli “bagaj kapıcıları” ile etiketlenmiş olmalarının önünde durmaktı.

Pichai, “Bu sürecin önyargıya duyarlı olduğunu fark ettik.” Dedi.

“Şimdi, ofise dönmeye hazırlanırken, Google çalışanlarının birbirlerini rozet kontrol etme uygulamasına son vereceğiz ve zaten sağlam güvenlik altyapımıza güveneceğiz.”

Pichai’ye göre, Google ayrıca bir dizi ırkçılık karşıtı eğitim programı oluşturacak ve siyah işçilerin ruh sağlığını daha iyi destekleyecek.

Google, Black Lives Matter ile ilgili soruları yanıtlamak için asistan dijital yardımcısını öğretmek veya ABD’deki köleliğin sona ermesinin Haziran ayında kutlanması gibi özelliklerle ürünlere ırksal eşitlik bilinci oluşturuyor.

Bugün En Çok Okunanlar

Doğal Dil İşleme Alanında Uzmanlaşmak İçin İzlemeniz Gereken Yol!

Günümüzde yapay zekanın popülerliği arttıkça bu alandaki uygulamaların da popülerliği artmaya devam ediyor. Bu alanlardan en popülerlerden birisi ise şüphesiz doğal dil...

Bilinmesi Gereken 6 Sıralama Algoritması

Sıralama algoritması, bir diziyi girdi olarak alan, dizide belirli işlemleri gerçekleştiren, bazen liste olarak adlandırılan ve sıralı bir dizi çıktı veren bir...

Tesla Model 3 2021 yenilemesi iyileştirmeler sunuyor

Uzun Menzilli Çift Motorlu versiyon, 353 mil (tahmini) menzile 30 mil artış sağladı. Tesla'nın 2021 Model 3 ve Model...

Fotoğraf Boyutu Küçültme: Nasıl Yapılır?

Günümüzde kullanılan cep telefonları ve fotoğraf makineleri oldukça yüksek boyutlu ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekebilmektedir. Ancak kullanıcılar internet ortamına fotoğraf yüklemek istediklerinde...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin