Salı, Ekim 27, 2020

Google ödeme kartı yolda

Google’ın Google markalı bir akıllı ödeme ürününü test ettiği söyleniyor. Bu ürünün, müşterilerin çevrimiçi ve mağaza içi alışverişleri satın almalarına ve takip etmelerine yardımcı olması gerekiyor.

TechCrunch’tan gelen yeni bir rapora göre, Google’ın Google markalı bir akıllı ödeme ürününü test ettiği söyleniyor. Bu ürünün, müşterilerin çevrimiçi ve mağaza içi alışverişleri satın almalarına ve takip etmelerine yardımcı olması amaçlanıyor.

Bu proje, Google’ın mevcut Google Pay sistemine yeni bir adım daha ekleyecek. Mevcut Google Pay sistemi, kullanıcıların başka bir bankanın banka kartıyla çevrimiçi ve peer to peer ödeme yapmalarına izin verirken, Google markalı bir akıllı banka kartı, kullanıcıların ödemeleri takip etmelerine ve alışverişi kolaylaştırmasına ve şirkete ödeme yapılmasına yardımcı olacak kullanıcı harcama alışkanlıkları hakkında değerli veriler sunacak.

Google banka kartının resmi tasarımı

Bu kart ürünü gerçekleşirse, bu, Google’ın Apple’dan öğrendiği başka bir adım olabilir. Tıpkı Apple Card gibi, Google’ın banka kartı da normal bir fiziksel kart olarak işlev görmek üzere tasarlanmıştır ve bir telefonda dijital kart gibi bir ödemeye dokunma işlevine sahiptir. Ayrıca, çevrimiçi perakendecilere Apple Kartlarındakilere benzer bir kullanıcı veri koruması katmanı olan bir dizi ayrı sanal kart sağlayacaktır.

Ancak, tamamen kredi kartı olan Apple Card’ın aksine, Google’ın ödeme kartı projesi, Citi ve Stanford Federal Kredi Birliği gibi ortaklar tarafından verilen bir banka kartıdır. Tasarım çizimlerine göre, Google’ın banka kartındaki kart çipi VISA ağına aittir, ancak gelecekte Google Mastercard gibi diğer ödeme ağlarını da desteklemesi bekleniyor.

Kullanıcılar, alışveriş etkinliklerinin yanı sıra ödeme etkinliklerini de kolayca takip edecekler.

Google’ın birlikte gelen uygulaması, müşterilerin ödeme etkinliklerini kolayca izlemelerine olanak tanır ve ayrıca Google Haritalar ve perakendecilerin veritabanları gibi iletişim veya gezinme araçlarından da yararlanabilecekler. Müşteriler ayrıca, kayıp veya çalınma durumunda kartı kilitlemek veya hesabı tamamen kilitlemek için Google Pay uygulamasını kullanabilicekler.

Google Pay ile, kullanıcılar kart kaybı durumunda kartı hızla kilitleyebilicekler.

Yine de, mevcut banka kartlarından daha uygun güvenlik ve ödeme takibi, Google kartları için neredeyse benzersiz avantajlardır. TechCrunch raporu, Google’ın bu kartla birlikte gelecek fırsatlar henüz belli değil. Apple Card kullanımında, App Store’dan uygulama ve hizmet satın alırken kullanıcılara geri ödeme veya indirim gibi avatantajlar sağlanmakta.

TechCrunch’ın raporu ayrıca plan hakkında veya kartın ne zaman piyasaya çıkacağını da belirtmedi. TechCrunch Google Kart ile ilgili raporunda şunları söyledi:

” Müşterilerin harcama araçlarından yararlanmalarına yardımcı olarak, Google Pay aracılığıyla akıllı hesap kontrol yetenekleri sağlamak için ABD bankaları ve kredi kurumlarıyla ortaklık kurabileceğimizi araştırıyoruz.” parayı FDIC veya NCUA sigortalı bir hesapta tutarken harcama ve kontrol Ana ortaklarımız Citi ve Stanford Federal Kredi Birliği’dir ve paylaşmayı dört gözle bekliyoruz. önümüzdeki aylarda daha fazla . “

Bugün En Çok Okunanlar

iCloud Saklama Alanı: Nasıl Yer Açacağınıza Dair 5 İpucu

Apple, 2011'de iCloud'u ilk kez tanıttığında, şirketin sunduğu 5 GB'lık ücretsiz depolama alanı, çoğu insanın kullanabileceğinden çok daha fazla görünüyordu. Ancak son...

En İyi Taşınabilir Bluetooth Hoparlörler: JBL, Bose, Sony Ve Daha Fazlası

Kablosuz bir hoparlör mi arıyorsunuz ve çok fazla harcamak istemiyor musunuz? Uygun fiyatlı mini ve en iyi taşınabilir bluetooth hoparlörler için en...

Snapchat salgın sırasında yeni kullanıcılar ekledi ve reklam işini büyütüyor

Koronavirüs salgını reklam endüstrisini çok etkilemiş olsa da, Snap bu konuda gayet iyi bir şekilde geziniyor gibi görünüyor. Snapchat uygulaması, üçüncü çeyrek gelir raporuna göre...

Instagram en popüler kullanıcılarının para kazanmasını kolaylaştırıyor

Uygulama, IGTV videolarındaki rozetleri ve reklamları genişletiyor. Instagram, para kazanma araçlarını daha fazla etkileyiciye açıyor. Şirket, uygulamanın "yaratıcılarının" para kazanmasını...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin