Cuma, Ekim 30, 2020

Google, Play Müzik Desteğini Sonlandırıyor, YouTube Müzik Geçiş Aracı’nı Tanıttı

Google, uzun süredir YouTube Müzik üzerinde çalışıyor ve hizmeti devam ederken parlatıyor. Ancak, bilmeyenler için Google Play Müzik hala ortalıkta ve birçok kişi kullanıyor. Google kısa süre önce YouTube Müzik’e bazı yeni özellikler getirdi ve şirketin YouTube Müzik’ten o kadar memnun olduğu anlaşılıyor ki Play Müzik için desteğin sona erdirilmesi ve YouTube Müziğinin tek platform olarak sunulması için planlar yapıyorlar.

Google, Play Müzik kullanıcılarının tüm içeriklerini YouTube Müzik’e taşımasına yardımcı olacak taşıma aracını kullanmaya başladı. Ancak, yazma sırasında kullanıcılar her iki hizmete de erişebilir.

YouTube Müzik Çok Yakında Google Play Müzik’in Tamamen Değiştirilecek

AndroidPolice’den gelen bir rapora dayanarak , önümüzdeki haftalarda Google Play Müzik’i kullanan veya hala kullanan kişiler Google Play Müzik ve YouTube Müzik’te görüntülenecek banner’ları görmeye başlayacak. Bannerlar, kullanıcıları eski platformun nasıl gittiğiyle ilgili bilgilendirecektir. Bunun gerçekleşmesi biraz zaman alacak, Google, süreci kolaylaştırmaya yardımcı olacak bir taşıma aracı başlattı. İlgilenenler için buraya geçerek taşıma işlemini başlatabilir veya uygulamanın herhangi birinde görünen şeritlere dokunmanız yeterlidir. Ayrıca, YouTube Müzik ayarlarına gidip “Google Play Müzik’ten Aktar” ı arayabilirsiniz.

Aşağıda, banner’ın nasıl göründüğünün bir ekran görüntüsü yer almaktadır.

Google, taşıma işleminin olabildiğince basit olmasını da sağlamıştır. Ancak, YouTube Müzik’i kullanmaya başladığınızda tümünü kopyalayabileceğinizi veya silebileceğinizi bilmeniz gerekir. Bu nedenle, silmek istediğiniz bir şey varsa, bunu tek tek yapmanız gerekir.

Fiyatlandırma da aynı kalacaktır. Yani, fazladan ödeme yapacağınızdan endişelenmenize gerek yok. Yazma sırasında taşıma aracı sunucu tarafı güncellemesidir ve yakında YouTube Müzik uygulamanızdan erişebilmeniz gerekir. Google ilk defa böyle bir adım atmadı. Kısa süre önce Android TV’nin yakında Google TV’ye nasıl yeniden markalanabileceğinden bahsettik ve şimdi bu haberi duyuyoruz. Görünüşe göre Google, her şeyi tek bir çatı altında toplayarak şirketin hizmetleri üzerinde daha güçlü bir denetime sahip olmasını sağlıyor.

Google’ın Play Müzik desteğini sona erdirip YouTube Müzik’i tercih ederek akıllı bir hareket yaptığını düşünüyor musunuz? Bize aşağıda düşüncelerinizi bildirin. YouTube Müzik ikisi şu anda erişilebilir Android ve iOS.

Bugün En Çok Okunanlar

Apple Watch Kurulumu: Saatinizden En İyi Şekilde Yararlanmak İçin Basit İpuçları

Apple Watch sofistike ancak kullanımı kolay bir teknoloji ürünüdür. Eğer bir Apple Watch satın aldıysanız, bir sonraki adım nasıl kurulacağını öğrenmektir. Ne...

Apple One abonelik paketi 30 Ekim’de başlıyor

Arcade, Müzik, TV +, iCloud ve daha fazlası. Elma resmen ortaya “Apple biri” abonelik paket kısmındaki geri İzle olay Eylül ayında. Bugün, şirketin üç aylık...

Nükleer Motor: NASA İnsanları Sadece Üç Ayda Mars’a Taşıyacak

NASA, ilk insan mürettebatını 2030'lu yıllarda Mars'a göndermeyi hedefliyor. Nasa için tasarlanan nükleer motor ile birlikte 40 milyon milden fazla yolculuğu şu...

iCloud Saklama Alanı: Nasıl Yer Açacağınıza Dair 5 İpucu

Apple, 2011'de iCloud'u ilk kez tanıttığında, şirketin sunduğu 5 GB'lık ücretsiz depolama alanı, çoğu insanın kullanabileceğinden çok daha fazla görünüyordu. Ancak son...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin