Cumartesi, Ekim 24, 2020

Google, Toronto’daki akıllı şehir planlarını sonlandırıyor

Google’ın kardeş firması Sidewalk Labs, Covid-19 salgınının neden olduğu komplikasyonları göstererek Kanada’da akıllı bir şehir inşa etme planını kaldırdı.

Proje tartışmalı olduğunu kanıtladı ve Sidewalk Labs zaten isteklerini geri almak zorunda kaldı.

Bir blog yazısında , Doctoroff şöyle dedi: “Dünyada ve Toronto emlak piyasasında benzeri görülmemiş bir ekonomik belirsizlik ortaya çıktığından, 12 dönümlük projenin planın temel kısımlarından ödün vermeden finansal olarak uygulanabilir hale getirilmesi çok zorlaştı gerçekten kapsayıcı ve sürdürülebilir bir topluluk oluşturmak için Waterfront Toronto ile birlikte geliştik.

“Son iki buçuk yıl içinde geliştirdiğimiz fikirlerin, özellikle ekonomiklik ve sürdürülebilirlik alanlarında büyük kentsel sorunların üstesinden gelme çalışmalarına anlamlı bir katkı sağlayacağına inanıyorum.”

Vizyon, otonom araçlardan yenilikçi çöp toplama yöntemlerine ve hava kalitesi ve insanların hareketleri hakkında veri toplayan yüzlerce sensöre kadar teknoloji dolu bir şehre sahip olmaktı. Binalar sürdürülebilir olacak ve yeni radikal yollarla inşa edilecek ve bisiklet yolları ısıtılacaktı.

Ancak bazıları Sidewalk Labs’ın sözleşmeyi nasıl kazandığını sorguladı. Başlangıçta belirtilenden çok daha büyük bir site geliştirmeyi planladığı ortaya çıktığında, planlara karşı çıkan bir lobi grubu ortaya çıktı ve neden dijital deneyde “laboratuvar faresi” olmak istediklerini sordu.

Planlarını incelemek için bağımsız bir panel oluşturuldu ve bazı fikirlerinin “teknoloji uğruna teknoloji” olduğunu ve potansiyel olarak gereksiz olduğunu belirten bir rapor yayınladı.

Kaldırım Labs’a sonunda planına devam etmesi için geçici bir yeşil ışık verildi, ancak çalışmak istediği 190 dönümlük alandan 12 dönümlük bir araziye yoğun bir şekilde geri çekildi.

Ayrıca, sensörlerinden topladığı tüm verilerin kamu varlığı olması gerektiği söylendi.

Stephen Diamond, sitenin gelişimini denetlemek için kurulan Waterfront Toronto’nun başkanıdır.

Sidewalk’ın açıklamasına tepki olarak şunları söyledi: “Bu umduğumuz sonuç olmasa da Waterfront Toronto, Sidewalk Labs’e vizyonu, çabası ve hem şirketin hem de çalışanlarının geleceğe yaptığı birçok taahhüt için teşekkür ve teşekkür ediyor Toronto

“Quayside, Toronto’nun ve dünyanın dört bir yanındaki şehirlerin büyümeye ve başarılı olmak için ele alması gereken ekonomik konutlara, gelişmiş hareketliliğe, iklim değişikliğine ve diğer kentsel zorluklara yenilikçi çözümler keşfetmek için mükemmel bir fırsat olmaya devam ediyor.”

Blogunda, Dan Doctoroff firmanın “robotik mobilyadan dijital elektriğe kadar her şey üzerinde çalışmaya başlayan” yeni şirketlere yatırım yapmaya devam ettiğini söyledi.

“Konutların satın alınabilirliğini artırabilecek fabrika yapımı kütle ahşap konstrüksiyon üzerinde dahili olarak çalışmaya devam ediyoruz”

Bugün En Çok Okunanlar

Snapchat salgın sırasında yeni kullanıcılar ekledi ve reklam işini büyütüyor

Koronavirüs salgını reklam endüstrisini çok etkilemiş olsa da, Snap bu konuda gayet iyi bir şekilde geziniyor gibi görünüyor. Snapchat uygulaması, üçüncü çeyrek gelir raporuna göre...

Snapchat salgın sırasında yeni kullanıcılar ekledi ve reklam işini büyütüyor

Koronavirüs salgını reklam endüstrisini çok etkilemiş olsa da, Snap bu konuda gayet iyi bir şekilde geziniyor gibi görünüyor. Snapchat uygulaması, üçüncü çeyrek gelir raporuna göre...

Google yapay zeka destekli fotoğraf baskı hizmetini yeniden açıyor

Google, yapay zeka tabanlı Fotoğraflar baskı hizmetini geri getirme sözünü yerine getirdi ve bu sefer daha uygun fiyatlı. Yaklaşan premium baskı serisinde bir kez daha makine öğreniminin her...

Apple iPhone 12 iMovie HDR desteği ekledi

Teknoloji devi, iOS için iMovie uygulamasını güncelledi. iPhone 12 Pro'nun en önemli özelliklerinden olan rekor yeteneği zengin gölgelerde ve parlak ile en...

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin