Salı, Ekim 27, 2020

Google, yayıncılara ödeme yapmak için bu yılın sonunda yeni bir lisans programı başlatacak

Google, geçtiğimiz yıl , Avrupa Birliği’nin, arama sonuçlarında kullanılan içerikleri için yayıncılara ödeme yapması için internet platformları gerektiren bir yönerge yayınladıktan sonra Avrupa’da haber hizmetine son vermeyi düşündü.

Arama devi bugün yayıncılara “yüksek kaliteli içerik” için ödeme yapması için bu yıl bir lisans programı başlattığını duyurdu. Google, Almanya’daki Spiegel, InQueensland ve Avustralya’daki InDaily ve Brezilya Diarios Associados gibi yerel ve ulusal yayınlarla zaten işbirliği yaptı. Ortaklık önümüzdeki birkaç ay içinde diğer ülkelere de yayılacak.

Programın iki yönü vardır. Birincisi, Google’ın katılımcı yayıncılara içeriklerini daha sonra 2020’de başlatılacak yeni bir haber hizmetine dahil etmeleri için ödeme yapacak. Google Haberler Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Brad Bender şunları açıkladı:

“Bu program, katılımcı yayıncıların, insanların daha karmaşık öykülere daha derinlemesine gitmelerini, bilgi sahibi olmalarını ve farklı konular ve ilgi alanlarıyla dolu bir dünyaya maruz kalmalarını sağlayan gelişmiş bir hikaye anlatımı deneyimi sayesinde içeriklerinden para kazanmalarına yardımcı olacak. yakında daha fazlası olacak. “

Yeni haber deneyimi, Android cihazlarda seçilmiş bir makale listesi görüntüleyen Google Haberler ve Keşif’te görünecek. Google, bunları tüketicilere ücretsiz olarak erişebilmeleri için ödemeli duvar makaleleri için ödeme yapmayı da planlamaktadır. Amaç, yayıncıların premium içerikleri için kitleyi büyütmelerine yardımcı olmaktır.

Bugünkü duyuru, Mountain View tabanlı şirketin Google Haberler Girişimi aracılığıyla haber şirketlerini destekleme çabalarını genişletiyor . Yakın tarihli bir örnek, koronavirüs pandemisinden etkilenen yerel haber firmalarına yardım etmek için Gazetecilik Acil Yardım Fonu’nu duyurmasıydı . Bu yerel yayıncılar birkaç bin dolar arasında para yardımı alacaklar.

Bugün En Çok Okunanlar

Uluslararası Enerji Ajansı: Güneş Enerjisi Yeni Enerji Kralıdır

Bu ay, Uluslararası Enerji Ajansı, güneş enerjisi, küresel elektrik piyasalarının "yeni kralı" dedi. IEA, 1980'den beri modül maliyetlerinde inanılmaz bir şekilde yüzde...

Apple Watch Kurulumu: Saatinizden En İyi Şekilde Yararlanmak İçin Basit İpuçları

Apple Watch sofistike ancak kullanımı kolay bir teknoloji ürünüdür. Eğer bir Apple Watch satın aldıysanız, bir sonraki adım nasıl kurulacağını öğrenmektir. Ne...

Netflix bu yıl 200 milyon aboneye ulaşacağını tahmin ediyor

Netflix abone olma, son çeyreğine ait sonuçları ( PDF ) yayınladı ve kendi tahminlerini biraz kaçırdığını ortaya koydu ve son üç ayda tahmin ettiği 2,5 milyon yerine...

Tesla Çinde üretilen otomobiller Avrupa’ya ihraç edilecek

Hızla büyüyen ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın, Şangay'daki yeni fabrikasında üretilen otomobilleri bu ay Avrupa'ya ihraç etmeye başlayacağını duyurdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin