Pazartesi, Ekim 19, 2020

Google’ın COVID-19 raporları, insanların evde kalma emirlerine nerede uyduğunu gösteriyor

“Topluluk Hareketliliği Raporları”, evde kal çağrısına sırasında nereye gittiğimizi gösteriyor.

Google, halk sağlığı görevlilerinin koronavirüs pandemisine yanıt olarak insanların nasıl hareket ettiğini anlamalarına yardımcı olmak amacıyla COVID-19 Topluluk Hareketliliği Raporlarını açıkladı . Raporlar, yerinde evde kal talimatlarını uygulayan veya uygulamayanların yerleri göstermek için konum geçmişlerini Google ile paylaşmayı kabul etmiş olan kişilerin konum verilerini gösteriyor.

Google Geo SVP Jen Fitzpatrick,” küresel topluluklar COVİD-19 pandemisine cevap verdikçe, iletim hızını yavaşlatmak için sosyal mesafe önlemleri gibi halk sağlığı stratejilerine artan bir vurgu yapıldı ” dedi. “Google Haritalar’da, belirli yer türlerinin ne kadar meşgul olduğunu gösteren toplu, anonim veriler kullanıyoruz—yerel bir işletmenin en kalabalık olma eğiliminde olduğunu belirlemenize yardımcı oluyoruz. Halk sağlığı yetkililerinden, aynı tür toplu, anonimleştirilmiş verilerin, COVİD-19 ile mücadele için kritik kararlar verdikleri için yararlı olabileceğini duyduk.”

Raporlar 131 ülkedeki tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir ve bazı bölgelerde bölgesel eyalet ve ilçe verilerini arayabilirsiniz. Şirket, bir bölge seçildikten sonra, Google raporu alandaki işçilerle paylaşması kolay bir PDF formunda üreteceğini söyledi.

Raporlar perakende ve Rekreasyon (restoranlar, müzeler, alışveriş merkezleri, vb.) dahil olmak üzere altı kategoriyi kapsamaktadır.), bakkal ve eczane, Parklar (Plajlar, marinalar vb. dahil)), metro istasyonları, İşyerleri ve konutlar.

Fransa’da, Post’un kurşun görüntüsünde gösterildiği gibi, çoğu kategorideki hareketlerde büyük bir düşüş oldu-yüzde 88’e kadar-işyeri seyahatinde yüzde 56 düşüş ve evde kalan insanlarda yüzde 18 artış. Bu, gereksiz seyahatleri yasaklayan, 1.500 avroya kadar para cezalarından ve hatta aşırı suçlular için hapis cezasına kadar değişen cezalar ile hükümet tarafından zorunlu bir hapis seçeneği bulunuyor.

ABD’de en katı hapsi kurallarının bazılarını uygulayan Kaliforniya’da, perakende ve Rekreasyon bölgelerinde sadece yüzde 50’lik bir düşüş görüyoruz. Bununla birlikte, bu kurallar hala kendi kendine uygulanmaktadır, bu da Fransa’nın neden enfeksiyon eğrisini düzleştirmeye başladığını açıklayabilirken, ABD eğrisi düz bir şekilde seyahat eden bir vaka olarak açıklıyor.

Bugün En Çok Okunanlar

Sosyal Medyada Alışveriş: Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir çoğumuz alışveriş isteklerimizi ve ihtiyaçlarımızı karşılamak için Instagram ve Facebook'a bakıyoruz, ancak bu platformlar üzerinden satın aldığınızda haklarınız neler? Koronavirüs salgınının...

League of Legends: Wild Rift, iPhone 12 ‘ye geliyor

Artık dünyanın en popüler çevrimiçi oyunlarından biri olan League of Legends'ın en yeni iOS cihazında nasıl göründüğünü biliyoruz . League of Legends: Wild Rift , bu yılın sonlarında iPhone 12'de oynanabilecek . Yabani Rift yaklaşan,...

Google ‘Aramaya Devam Et’ özellikleri başlıcak!

Google I / O 2020 iptal edildiğinde, en son AI yükseltmeleri hakkında daha fazla bilgiyi 15 Ekim'de öğreneceğiz. Apple'ın...

Sosyal Medyada Alışveriş: Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir çoğumuz alışveriş isteklerimizi ve ihtiyaçlarımızı karşılamak için Instagram ve Facebook'a bakıyoruz, ancak bu platformlar üzerinden satın aldığınızda haklarınız neler? Koronavirüs salgınının...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin