Cumartesi, Temmuz 11, 2020

Hangi Ülkelerde Coronavirüs Yok? Pek En Çok Etkilenen Ülkeler Hangileri?

Tüm Dünya Coronavirüs ile boğuşurken, sadece bu 9 ülke, herhangi bir Coronavirüs vakası bildirmiş değil. İşte, resmi kayıtlara göre virüsün uğramadığı 9 ülke ve Coronavirüsten en fazla etkilenen 10 ülke.

Coronavirüs vakalarının sayısı, 1 Nisan tarihi itibarı ile 1 milyonu geçmiş durumda. Hayatını kaybedenlerin sayısı ise 50.000 sınırını aştı. Dünyanın hemen her ülkesinde, az ya da çok, Corona Virüsünden etkilenen insanlar görmek mümkün.

Ancak, resmi rakamlara bakıldığında, virüsün uğramadığı bazı ülkeler de var. Peki ama hangi ülkelerde Coronavirüs vakası hiç görülmedi?

* Türkmenistan
* Tacıkistan
* Yemen
* Güney Sudan
* Kuzey Kore
* Malavi
* Sao Tome ve Principe
*Komor Adaları
*Lesotho.

Bu noktada önemli bir detaydan bahsetmemiz gerekiyor. Yukarıda saydığımız ülkeler, resmi olarak Coronavirüs kaynaklı herhangi bir vaka bildirmeyen ülkeler. Yani bu ülkelerde kesinlikle Coronavirüs vakası yok diyemeyiz. Sadece, bildirilen bir vaka olmadığını görüyoruz.

Örneğin, Kuzay Kore’yi ele alalım. Ülke, dışa tamamen kapalı olması nedeniyle, zaten bir bilinmezler bütünü olarak kabul ediliyor. Kuzey Kore’de ya da yukarıda saydığımız diğer ülkelerde Coronavirüs testi yapılıp yapılmadığını bile bilmiyoruz. Yapılıyor bile olsa, sonuçların Dünya ile paylaşılmadığı şüphesi her zaman olacaktır.

En Fazla Coronavirüs Vakası Görülen Ülkeler

Ülke bazında veriler

Bu 9 ülkede bildirilen tek bir Coronavirüs vakası bile yokken, Dünyanın pek çok ülkesi, onbinleri, hatta yüzbinleri geçen sayıdaki vakalar ile boğuşmaya devam ediyor. Bugün itibarı ile, Dünyada görülen toplam vaka sayısı 1.009.717. Toplam ölüm sayısı ise, 52.855 olarak kayıtlara geçmiş durumda.

En fazla vaka görülen ülke, 240.529 vaka ile Amerika Brleşik Devletleri. İkinci sırada İtalya yer alırken, üçüncü sırada İspanya’yı görüyoruz.

Bu üç ülkeyi, sırasıyla Almanya, Çin, Fransa, İran, Birleşik Krallık, İsviçre ve Türkiye takip ediyor. Virüsün ilk kez görüldüğü ülke olan Çin’in, listede beşinci sıraya kadar gerilemiş olması dikkat çekici. Ayrıca Türkiye’nin onuncu sıraya kadar yükselmesi söz konusu. 

Ülkelerde vaka sayısının çokluğu test yapılma sıklığı ile de doğrudan doğruya ilgili. Yani vaka sayısının yüksekliği, virüs taşıyan kişilerin tespiti ve Covid-19’u başka kişilere de yaymalarını önlemeleri açısından oldukça önemli hele ki Süper Taşıyıcılar söz konusu iken.

Chip

Bugün En Çok Okunanlar

Instagram fotoğrafıyla viral olan 61 yaşındaki Madonna’nın gençlik sırrı ne?

Dünyaca ünlü Amerikalı şarkıcı Madonna, Instagram’da verdiği pozla sosyal medyanın gündemine oturmuştu. 61 yaşındaki şarkıcının aynanın karşısında verdiği pozu 600 binden fazla takipçisi beğendi.

Amber Heard’dan Johnny Depp’e yeni suçlamalar: “Uyuşturucu fotoğrafları” mahkemeye sunuldu

Johnny Depp’in tabloid gazete The Sun’a açtığı dava bu hafta görülmeye başlandı. 57 yaşındaki aktörün, eski eşi Amber Heard’a şiddet uyguladığını ileri...

LC Waikiki Ürünlerinde LGBT sembollerini andıran gökkuşağı vb. kullanılmayacağı iddia…

LC Waikiki Ürünlerinde LGBT sembollerini andıran gökkuşağı vb. kullanılmayacağı iddia edildi. Bu kararın ardından sosyal medyada markayı destekleyen ve...

Johnny Depp, kızına 13 yaşındayken kızına marihuana içirdiğini itiraf etti: “Sorumlu bir ebeveyn olmak istedim”

Johnny Depp, kızı Lily-Rose’a 13 yaşındayken marihuana verdiğini açıkladı ve bunun “sorumlu ebeveynlik” olduğunu iddia etti. Aktörün açıklaması, The Sun...

Benzer Haberler

LC Waikiki Ürünlerinde LGBT sembollerini andıran gökkuşağı vb. kullanılmayacağı iddia…

LC Waikiki Ürünlerinde LGBT sembollerini andıran gökkuşağı vb. kullanılmayacağı iddia edildi. Bu kararın ardından sosyal medyada markayı destekleyen ve...

Uber Kanada, Latin Amerika’da başlayan market teslimatı başlattı

Uber Salı günü yakın zamanda satın alınan yan kuruluşu Cornershop aracılığıyla bakkaliye teslimatı başlatma planlarını açıkladı. Yeni hizmet bu...

Amazon ABD genelinde daha fazla market açmayı planlıyor

Amazon, ikinci otomatik ödeme marketini bir Seattle banliyösünde açmaya hazırlanıyor ve ülkenin başkenti üçüncü bir mağaza için yöneticiler alıyor.

NASA’nın en güçlü uzay teleskobu olan Hubble, 67 milyon ışık yılı uzakta olan, ortasında büyük bir boşluk olan galaksinin net bir fotoğrafını çekti.

NASA'nın en güçlü uzay teleskobu olan Hubble, 67 milyon ışık yılı uzakta olan, ortasında büyük bir boşluk olan galaksinin net bir fotoğrafını...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Instagram fotoğrafıyla viral olan 61 yaşındaki Madonna’nın gençlik sırrı ne?

Dünyaca ünlü Amerikalı şarkıcı Madonna, Instagram’da verdiği pozla sosyal medyanın gündemine oturmuştu. 61 yaşındaki...

Amber Heard’dan Johnny Depp’e yeni suçlamalar: “Uyuşturucu fotoğrafları” mahkemeye sunuldu

Johnny Depp’in tabloid gazete The Sun’a açtığı dava bu hafta...

LC Waikiki Ürünlerinde LGBT sembollerini andıran gökkuşağı vb. kullanılmayacağı iddia…

LC Waikiki Ürünlerinde LGBT sembollerini andıran gökkuşağı vb. kullanılmayacağı iddia...