Pazartesi, Eylül 28, 2020

Havayolları 2020’de 84 milyar $ net zarar etti

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği Salı günü yaptığı açıklamada, uluslararası havayollarının, hava yolculuğunu azaltan koronavirüs krizinin ardından bu yıl 84 milyar dolardan fazla bir net zarara gideceğini belirtti.

“Bu yıl 84 milyar dolarlık net zarardan sonra 2021’de 15 milyar dolarlık ek zarar öngörüyoruz,” diyen IATA, 290 üye operatörünün virüsten ve bunu sınırlamak için tasarlanan küresel kilitlenmeden ne ölçüde etkilendiğini ortaya koydu. yayılması.

IATA genel müdürü Alexandre de Juniac, “Bu yılki kayıplar havacılık tarihindeki en büyük, 2020’de 84 milyar doların ve 2021’de yaklaşık 16 milyar doların üzerinde olacak.” Dedi.

“Karşılaştırıldığında, havayolu şirketleri 2008 ve 2009 yıllarındaki Küresel Finansal Kriz ve petrol fiyatlarındaki artışla 31 milyar dolar kaybetti. Bu krizin boyutu için bir karşılaştırma yok.”

De Juniac, IATA araştırmasının “sınırlar açılır açılmaz uçmaya döneceğini gösteriyor” dedi ve talepler sağlık yönergelerine uygun olarak geri döndüğünde taşıyıcıların düzenli bir özgeçmiş için hazırlanmaları gerektiğini söyledi.

De Juniac, “Bakış açısı en azını söylemek zor. Ama havacılık esnek bir endüstri.” “Yeniden başlatma önlemlerine küresel olarak uyumlu ve karşılıklı olarak tanınan bir yaklaşımla, yolcuların güvenini yeniden inşa edebilir ve havacılıktaki iyileşmeyi ve daha geniş bir şekilde başlatabiliriz.

Sektör, daha etkili kütle testleri de dahil olmak üzere bir dizi güvenlik önleminin “hükümetlere karantina önlemleri olmaksızın sınırları yeniden açma konusunda güven vereceğini” umduğunu belirtti.

Ancak De Juniac, 120 milyar dolar ile 550 milyar dolar arasında büyüyen hükümet yardım önlemlerine rağmen, beklenen 2021 gelirinin yüzde 92’sine eşdeğer bir borç yükü konusunda uyardı.

IATA, Nisan ayında, havayollarının devlet yardımı olmadan bir “kıyamet” ile karşı karşıya olduğu konusunda uyardı ve 2001’de ABD’deki 9/11 saldırılarından bu yana yolcu talebindeki en keskin düşüşün sonucunda gelirlerin yüzde 55 oranında düşeceğini tahmin etti.

De Juniac, “herkes esasen kendi şeylerini yaptığında ve farklılıkları çözmek için 20 yıl geçirdik” o zamana göre daha düzenli bir hizmet yeniden başlaması görmeyi umduğunu söyledi.

Bugün En Çok Okunanlar

HP Reverb G2 VR Kulaklık, Ön Siparişler Kasım Ayında Başlıyor

HP Reverb G2 VR Kulaklık, nihayet daha önce genel bir 'Güz' başlatılmasını hedefleyen sonra daha somut bırakma penceresi var. HP, bir Reddit AMA aracılığıyla ön...

Facebook Artık iOS’ta Varsayılan Mesajlaşma Uygulaması Olmak istiyor.

Facebook, en son taleplerinde artık iPhone'larda varsayılan mesajlaşma uygulaması olmaya çalışıyor. Kullanıcılar iMessage, WhatsApp ve diğer alternatifler arasında seçim yapmakta özgür olduğundan iPhone'un...

Amazon tüm yeni donanım etkinliğini buradan izleyin

Amazon, yeni Echos, eeros ve hatta bir Ring kamera / drone tanıttı. Amazon donanım etkinliği, Amazon'un eviniz için uçan...

ABD, Çin’in en büyük yonga üreticisine ticaret kısıtlamaları getirdi

Çinli teknoloji firmalarının iş yapma kabiliyetini önemli ölçüde azaltabilir. ABD, Çin'in en büyük yonga üreticisine satışları engellemek için fazla zaman kaybetmedi . Göre Reuters ve The...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin