Perşembe, Ekim 22, 2020

Hertz iflasa rağmen 1 milyar dolar hisse satmasına izin verdi

Coronavirus-hit araba kiralama şirketi Hertz Cuma günü ABD ve Kanada’da iflas ilan ettikten sonra olağanüstü bir hamle olan 1 milyar dolar hisse satma izni aldı.

Alışılmadık yeşil ışık, Hertz tarafından Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) gönderilen belgelere göre ABD’nin Delaware eyaletindeki bir iflas mahkemesi tarafından verildi.

Şirket, hisseleri zamanlama ve miktar bakımından kendi takdirine bağlı olarak satacağını açıkladı.

Hertz, 23 Mayıs’ta iflas başvurusunda bulunduğundan, dalgalı hisse senedi fiyatındaki artıştan yararlanmaya çalışıyor.

Geçen haftanın sonunda bir doların altında işlem gören hisse senetlerinin değeri üç kat fazla, hatta haftanın başında 5.53 dolar seviyesine ulaşıyor.

Cuma günü hisse senedi gün içinde yüzde 37,38 yükseldi, ancak pazar sonrası ticarette 2130 GMT’den yüzde 10,5 düşüşle 2,53 dolara geriledi.

Geleneksel olarak, iflas eden şirketlerin payları öncelikli olarak borç geri ödemesiyle değer kaybeder.

Uzmanlar, Hertz davasında, fiyatın, ABD Federal Rezervinin koronavirüs pandemisinin ekonomik etkisiyle mücadele etmek için musluğu açtıktan sonra ekonomiye akın eden ucuz paranın bolluğundan etkilendiğini söylüyor.

İyi bir anlaşmadan sonra tüccarlar da rol oynuyor.

Wall Street Journal’a göre, COVID-19’un yayılmasını durdurmak için uygulanan kilitlenmelerden sonra iflas başvurusunda bulunan Hertz , araç kiralama endüstrisini harap etti – borç 19 milyar doların altına gömüldü.

Bugün En Çok Okunanlar

Fotoğraf Boyutu Küçültme: Nasıl Yapılır?

Günümüzde kullanılan cep telefonları ve fotoğraf makineleri oldukça yüksek boyutlu ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekebilmektedir. Ancak kullanıcılar internet ortamına fotoğraf yüklemek istediklerinde...

Tesla’nın yedi günlük iade politikasını sona erdi!

Tesla onun yedi gün sunan durdurdu, hiçbir soru göre iade politikası istedi Electrek . Şirketin dün gece yaptığı teklife son verdiği bildirildi. Otomobil üreticisinin politikaya adadığı web sayfasını ziyaret...

Google Arama kafanıza takılan şarkıyı bulmanıza yardımcı oluyor

Şirket, her gün bir milyardan fazla insanın Google Arama'yı kullandığını söyledi. Yazılım üzerinde 20 yıldan fazla çalışmış olmasına rağmen, her gün Google'ın daha...

Ford kendi kendine araba hizmetine güç sağlamak için Escape SUV kullanacak

Şirket, otomobilin ticari bir hizmet başlatmak için ihtiyaç duyduğu tüm teknolojilere sahip olduğunu söylüyor. Ford, en son otonom test...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin