Perşembe, Ekim 22, 2020

Huawei 22 Ekim’de Mate 40 cihazlarını piyasaya sürecek

Huawei, 22 Ekim’de Mate 40 serisini açıklayacağını tweetledi, bu muhtemelen ABD’nin devam eden ekonomik baskısı nedeniyle en azından öngörülebilir bir gelecekte Kirin çiplerine sahip olacak.

Huawei‘nin tüketici iş birimi CEO’su Richard Yu, 7 Ağustos’ta düzenlediği bir konferansta “bu yıl, Huawei Kirin’in son nesil yüksek kaliteli yongaları olabilir” dedi. ABD, Huawei’yi görünüşte Çin hükümetinin casusluk çabalarına yardımcı olmak için ağ altyapısına arka kapılar inşa etmekle suçladı. Huawei, Trump yönetiminin casusluk suçlamalarını yalanladı.

Ancak Trump yönetimi, Huawei ve 114 iştirakini Mayıs 2019’da Varlık Listesine yerleştirdi, bu da ABD şirketlerinin açık ABD hükümetinin onayı olmadan şirkete teknoloji satamayacağı anlamına geliyordu.

Bu aynı zamanda Google’ın Huawei ile iş yapmasının yasaklandığı, Huawei’nin Android lisansı almasını engellediği ve Google uygulamalarını Huawei cihazlarından uzak tuttuğu anlamına geliyordu . Mayıs ayında ABD Ticaret Bakanlığı , yarı iletkenlerin Huawei’ye gönderilmesini engellemek için değiştirilmiş bir ihracat kuralı yayınladı.

Bu ihracat kuralı, operasyonlarında Amerikan yazılım ve teknolojisini kullanan yabancı yarı iletken üreticilerinin, ilk olarak ABD’den bir lisans almadıkları sürece ürünlerini Huawei’ye göndermelerini engelledi. Dünyanın en büyük yarı iletken üreticisi olan Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.’nun (TSMC), yeni ABD kuralının ardından Mayıs ayında Huawei’nin HiSilicon birimi siparişlerini durdurduğu bildirildi.

Mate 40 cihazlarının müşterilere ne zaman gönderileceği konusunda henüz bir bilgi yok, ancak söylentiler Huawei’nin Mate 40 ve Mate 40 Pro sürümlerini tanıtacağını gösteriyor. Mate 40 Pro’nun 6.7 inç ekrana sahip olması bekleniyor, Mate 40 ise 6.5 inç olarak geliyor. Android Authority, cihazların 1.200 € ile 1.300 € (veya 1400-1500 $) arasında fiyatlandırılabileceğini söylüyor.

Bugün En Çok Okunanlar

Spotify iOS 14 Widget Desteği ile Güncellendi

Spotify, tüm platformlardaki en popüler müzik akışı hizmetlerinden biridir ve şirket, mevcut olduğu cihazlara eklenen en son özelliklerle her zaman güncel kalması...

Google Arama kafanıza takılan şarkıyı bulmanıza yardımcı oluyor

Şirket, her gün bir milyardan fazla insanın Google Arama'yı kullandığını söyledi. Yazılım üzerinde 20 yıldan fazla çalışmış olmasına rağmen, her gün Google'ın daha...

Apple Watch YouTube Müzik uygulamasını piyasaya sürdü

Hem iPhone hem de Apple Watch'a sahip ender YouTube Müzik abonelerinden biriyseniz, Google Play Müzik'i bu ayın sonlarında kapattığında soğukta kalmayacaksınız . Bugün itibariyle şirketin Apple Watch için bir YouTube...

Uluslararası Enerji Ajansı: Güneş Enerjisi Yeni Enerji Kralıdır

Bu ay, Uluslararası Enerji Ajansı, güneş enerjisi, küresel elektrik piyasalarının "yeni kralı" dedi. IEA, 1980'den beri modül maliyetlerinde inanılmaz bir şekilde yüzde...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin