Pazar, Ekim 25, 2020

Huawei, çığır açan bir 5G anten teknolojisi olan CableFree’yi piyasaya sürdü

Huawei kısa süre önce CableFree adında bir 5G anten teknolojisi yayınladı. Bu teknoloji, baz istasyonu anten entegrasyonu, radyasyon verimliliği ve güç kapasitesi gibi önemli alanlarda büyük atılımlarla birlikte geliyor. Bu cihaz, 5G çağındaki antenlerin geliştirilmesinde yeni bir aşamaya başlar. Şirkete göre, CableFree teknolojisi mevcut anten tasarımı darboğazını kırıyor. Aynı zamanda her açıdan antenin yeteneklerini etkili bir şekilde geliştirir.

Huawei‘nin yeni CableFree anteni, adı gibi, kablosuz bir tasarıma sahiptir. Ayrıca anten entegrasyonunu ve anten performansını artıran bir faz kaydırma tasarımını da entegre eder. CableFree teknolojisi, Huawei’nin Münih Pro, Golden Mini ve London Pro serisi antenlerinin yanı sıra 32T32R Massive MIMO ürünleri de dahil olmak üzere birkaç Huawei cihazı için zaten kullanılıyor. Bu, müşterilerin yüksek kaliteli 5G ağlarını hızlı bir şekilde dağıtmasına yardımcı olur.

Huawei CableFree’nin bazı teknolojik ilerlemeleri

  • İyi yüksek bant kapsamı: 5G daha yüksek bir frekans bandı kullanır ve daha iyi kapsama alanı için daha yüksek anten gerektirir. Aynı zamanda, 5G şebeke kapsama alanının birden fazla frekans bandı tarafından koordine edilmesi gerekir. 1.8GHz / 2.1GHz ve diğer frekans bantları 5G bağlantı olarak kullanılıyorsa, yüksek frekans kapsamı 5G deneyiminin sürekliliğinde önemli bir rol oynar. CableFree teknolojisi anten radyasyon verimliliğini yaklaşık% 20 oranında artırır. Bu aynı zamanda anten kapsama kalitesini de artırır. 
  • Daha yüksek güç ve frekans talebini karşılar: 5G döneminde, büyük kapasiteli ve yüksek hızlı gereksinimler daha fazla spektrum ve daha yüksek seviyeli MIMO kullanılmasını gerektirir. Birden fazla kilowatt için beş veya altı yüz watt gelen anten yük gücü artar . CableFree teknolojisi, anten güç kapasitesini% 80’den fazla artırır. Bununla, 5G döneminin daha büyük çıkış gücü gereksinimlerini karşılar.
  • Düşük ağırlık, kurulumu kolay: Anten bileşenlerinin yüksek derecede entegrasyonu, anten ağırlığını etkili bir şekilde azaltır. Örnek olarak 6 bantlı anteni alın, toplam ağırlık yaklaşık 10 kg azalır. Kontrol çok bantlı antenin ağırlığı 50 kg’dır. Bununla, vinç kullanımını önler, böylece kurulum sürecini basitleştirir ve kurulum maliyetlerinden tasarruf eder.
  • Anten PIM performansı daha iyidir: CableFree teknolojisi dahili anten vidalarının ve kaynak bağlantılarının% 80’ini azaltır. Bununla PIM risklerini de azaltır. PIM “Pasif İntermodülasyon” anlamına gelir. CableFree daha az vida ve ek ile birlikte gelir, böylece uzun süreli PIM stabilitesini garanti eder. Bu yeni mimari ve süreç, üretim otomasyon oranını artırıyor. Ayrıca seri üretim performansında daha iyi tutarlılık sağlar.

Bugün En Çok Okunanlar

Quibi kapandığını doğruladı

Quibi'nin kurucuları, fikrin 'yeterince güçlü' olmayabileceğini kabul etti. Jeff Katzenberg / Meg Whitman liderliğindeki Quibi'nin piyasaya sürülmesinden ancak altı...

Google yapay zeka destekli fotoğraf baskı hizmetini yeniden açıyor

Google, yapay zeka tabanlı Fotoğraflar baskı hizmetini geri getirme sözünü yerine getirdi ve bu sefer daha uygun fiyatlı. Yaklaşan premium baskı serisinde bir kez daha makine öğreniminin her...

Adobe Fresco boyama uygulaması artık iPhone’da mevcut

Ayrıca yeni bir lekeleme aracı, zaman atlamalı video kontrolleri ve yorumlar. Adobe, geçtiğimiz yıl iPad ve Surface cihazlarına suluboya, yağ...

Netflix 48 saatlik StreamFest ile abonelikleri artırmayı planlıyor

Netflix, yayın hizmetini abone olmayanlar için ücretsiz hale getiren, 4 Aralık'ta başlayacak iki günlük bir etkinlik olan StreamFest'i planlıyor. Etkinlik, Netflix Android uygulamasının...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin