Pazartesi, Ekim 19, 2020

İkinci el TV alırken kullanım süresi nasıl kontrol edilir ?

Televizyonların teknik özelliklerini anlamanın yanı sıra, TV’nin çalışma süresini kavramak da önemli faktörlerden biridir. Burada, ikinici el televizyon alırken kullanım sürelerini kontrol etmek öenemlidir.

LG TV kullanım süresini kontrol edin

LG TV kontrolünde Menü’ye ve kırmızı tuşa basın . Ardından, Ürün ve Hizmet Bildirimleri bölümünü ( Üretim / Hizmet Bilgisi) seçin> Tamam’ı tıklayın . Şu anda, ekranda LG TV kullanma süresi de dahil olmak üzere bir ürün bilgi panosu görüntülenecektir. Buna dayanarak eski veya yeni bir televizyon satın aldığınızı bileceksiniz.

Samsung TV kullanım sürelerini kontrol edin

Samsung TV’lerde, kontrolleri çok basit bir şekilde değiştirmeniz yeterlidir. İlk olarak, TV’yi kapatmaya devam edip Servis Modu’nu görüntülemek için 4 Bilgi, Menü, Sessiz, Güç düğmelerine basın.

Bundan sonra, SVC> SUB Options> Panel> Display Time’a erişebilirsiniz . Burada, ekranın son kullanma tarihi ilk satırda görünecektir, görüntülemek için yukarı, aşağı, sol, sağ fonksiyon tuşlarını ve parametreleri ayarlamak için Enter tuşlarını kullanırsınız.

Toshiba TV’lerin raf ömrünü kontrol edin

Toshiba TV’yi açarsınız, ardından Uzaktan Kumandadaki Sessiz düğmesine 3 kez basın . Sessiz düğmesini tekrar basılı tutmaya devam edin ve TV ekranının yanındaki Menü düğmesine basın ve her iki düğmeyi aynı anda bırakın .

TV ekranının sağ köşesinde S harfinin göründüğünü görürseniz, Servis Menüsüne erişmek için bir kez daha ekranın yan tarafındaki Menü düğmesine basın ve Toshiba TV’nin çalışma süresi parametresini gösteren satıra gidin.

Not:

  1. Yukarı ve aşağı hareket etmek için CH + ve CH- tuşlarına basın , hiçbir şey ayarlamamalısınız.
  2. Servis Menüsü’nden çıkmak için Ayarla’yı seçin .

Panasonic TV’lerin raf ömrünü kontrol edin

Bir yandan TV’deki Chanel düğmesini basılı tutun, diğer yandan kumandadaki Geri Çağırma (veya Bilgi) tuşuna 3 kez basın ve Chanel düğmesini bırakın . Hemen, 2 Zaman Saati parametresine sahip Servis Menüsü , TV ve Sayım’ın çalışma süresi olup, ekranda görüntülenecek TV’yi açma / kapatma sayısıdır.

Talimatları izlemeniz, ancak yukarıdaki parametreler görünmüyorsa, lütfen kontrol üzerindeki 2 numaralı düğmeye basarak Servis Araçları Menüsüne erişin > parametre tablosunu görüntülemek için Tamam’ı seçin , PTCT satırını bulun ve Sessiz düğmesini basılı tutun. İşlem parametrelerini göstermek için 3 saniye kadar basmanız yeterli olacaktır.

Sharp TV raf ömrünü kontrol edin

Sharp TV kullanım süresini kontrol etmek oldukça kolaydır, TV’yi kapatıp Servis Menüsü’nü görüntülemek için TV ekranı otomatik olarak açılana kadar 2 Vol- ve CH + düğmelerini basılı tutun . Toshiba TV’ye benzer şekilde , imleci parametre satırına taşımak için CH + ve CH- tuşlarını kullanın. Hizmet Menüsü’nden çıkmak istediğinizde, işlemi tamamlamak için Kapalı seçeneğini belirleyin .

Bugün En Çok Okunanlar

Alphabet, Sürdürülebilir Tarım İçin Bitki Teftiş Aracı Geliştiriyor!

Alphabet'in X Moonshot fabrikası, teknolojik yeniliklerle büyük resim fikirlerini çözmeye çalışan bir araştırma grubudur. Bu ekibin son girişimi ise sürdürülebilir tarım oldu....

Yeni Xbox kullanıcı arayüzü Xbox One’da mevcut

Xbox Series X ve Series S, Xbox One'da yeni sunulan aynı arayüzü paylaşacak. Xbox Series X ve Series S'nin...

Google ‘Aramaya Devam Et’ özellikleri başlıcak!

Google I / O 2020 iptal edildiğinde, en son AI yükseltmeleri hakkında daha fazla bilgiyi 15 Ekim'de öğreneceğiz. Apple'ın...

Yeni Araştırma Sayesinde Akciğer Kanseri İçin Öngörücü Tedavi Geliştiriliyor!

Akciğer kanseri olan hastalar için kişiselleştirilmiş tedavi seçenekleri, son yirmi yılda uzun bir yol kat etti. Küçük hücreli olmayan akciğer kanseri olan...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin