Salı, Temmuz 14, 2020

İkinci el TV alırken kullanım süresi nasıl kontrol edilir ?

Televizyonların teknik özelliklerini anlamanın yanı sıra, TV’nin çalışma süresini kavramak da önemli faktörlerden biridir. Burada, ikinici el televizyon alırken kullanım sürelerini kontrol etmek öenemlidir.

LG TV kullanım süresini kontrol edin

LG TV kontrolünde Menü’ye ve kırmızı tuşa basın . Ardından, Ürün ve Hizmet Bildirimleri bölümünü ( Üretim / Hizmet Bilgisi) seçin> Tamam’ı tıklayın . Şu anda, ekranda LG TV kullanma süresi de dahil olmak üzere bir ürün bilgi panosu görüntülenecektir. Buna dayanarak eski veya yeni bir televizyon satın aldığınızı bileceksiniz.

Samsung TV kullanım sürelerini kontrol edin

Samsung TV’lerde, kontrolleri çok basit bir şekilde değiştirmeniz yeterlidir. İlk olarak, TV’yi kapatmaya devam edip Servis Modu’nu görüntülemek için 4 Bilgi, Menü, Sessiz, Güç düğmelerine basın.

Bundan sonra, SVC> SUB Options> Panel> Display Time’a erişebilirsiniz . Burada, ekranın son kullanma tarihi ilk satırda görünecektir, görüntülemek için yukarı, aşağı, sol, sağ fonksiyon tuşlarını ve parametreleri ayarlamak için Enter tuşlarını kullanırsınız.

Toshiba TV’lerin raf ömrünü kontrol edin

Toshiba TV’yi açarsınız, ardından Uzaktan Kumandadaki Sessiz düğmesine 3 kez basın . Sessiz düğmesini tekrar basılı tutmaya devam edin ve TV ekranının yanındaki Menü düğmesine basın ve her iki düğmeyi aynı anda bırakın .

TV ekranının sağ köşesinde S harfinin göründüğünü görürseniz, Servis Menüsüne erişmek için bir kez daha ekranın yan tarafındaki Menü düğmesine basın ve Toshiba TV’nin çalışma süresi parametresini gösteren satıra gidin.

Not:

  1. Yukarı ve aşağı hareket etmek için CH + ve CH- tuşlarına basın , hiçbir şey ayarlamamalısınız.
  2. Servis Menüsü’nden çıkmak için Ayarla’yı seçin .

Panasonic TV’lerin raf ömrünü kontrol edin

Bir yandan TV’deki Chanel düğmesini basılı tutun, diğer yandan kumandadaki Geri Çağırma (veya Bilgi) tuşuna 3 kez basın ve Chanel düğmesini bırakın . Hemen, 2 Zaman Saati parametresine sahip Servis Menüsü , TV ve Sayım’ın çalışma süresi olup, ekranda görüntülenecek TV’yi açma / kapatma sayısıdır.

Talimatları izlemeniz, ancak yukarıdaki parametreler görünmüyorsa, lütfen kontrol üzerindeki 2 numaralı düğmeye basarak Servis Araçları Menüsüne erişin > parametre tablosunu görüntülemek için Tamam’ı seçin , PTCT satırını bulun ve Sessiz düğmesini basılı tutun. İşlem parametrelerini göstermek için 3 saniye kadar basmanız yeterli olacaktır.

Sharp TV raf ömrünü kontrol edin

Sharp TV kullanım süresini kontrol etmek oldukça kolaydır, TV’yi kapatıp Servis Menüsü’nü görüntülemek için TV ekranı otomatik olarak açılana kadar 2 Vol- ve CH + düğmelerini basılı tutun . Toshiba TV’ye benzer şekilde , imleci parametre satırına taşımak için CH + ve CH- tuşlarını kullanın. Hizmet Menüsü’nden çıkmak istediğinizde, işlemi tamamlamak için Kapalı seçeneğini belirleyin .

Bugün En Çok Okunanlar

Xiaomi, Mi True Kablosuz Kulaklıklar 2’nin 15 Temmuz’da piyasaya sürüleceğini onayladı

Mi True Kablosuz Kulaklık 2'yi duyurduktan sonra, Xiaomi şimdi 15 Temmuz'da yapılacak bir açılış etkinliğinde Mi True Kablosuz Kulaklık 2 Temel adlı...

Microsoft’un Çinli chatbotu Xiaoice ayrı bir şirkete dönüşüyor

2014 yılında, Cortana'yı piyasaya süren topuklular, Microsoft ayrıca Çin pazarı için Xiaoice olarak bilinen bir sohbet botu başlattı . Ayrıca kişisel bir asistan olarak hizmet etti, ancak daha fazla...

iPhone 12 serisinin iPhone 11’den daha küçük bir bataryaya sahip olduğu bildirildi

Apple'ın yeni nesil iPhone 12 serisini Eylül ayında tanıtmaya başladığı bildiriliyor . Daha sonra akıllı telefonların Ekim ayında satın alınması bekleniyor. O lansmana yaklaştıkça, daha yeni bilgilerle karşı karşıyayız. En...

Google’ın Hindistan’daki önemli yatırımlarına bir bakış

Bugün erken saatlerde, Hindistan için yıllık Google etkinliğinin altıncı sayısında Google CEO'su Sundar Pichai , önümüzdeki beş ila yedi yıl içinde Hindistan'a 75.000 cro (yaklaşık...

Benzer Haberler

Bel ve sırt ağrısına dair tüm bildikleriniz yanlış olabilir: Evden çalışırken ağrılarınızı dindirecek 10 kolay ipucu

Pandemi sürecinde pek çok kişi evden çalışmaya başlasa da, koşullara adapte olmak sanıldığı kadar kolay olmadığı gibi özellikle sağlık açısından zorlayıcı durumlara da neden olabilir.

Kaplan ve pangolin gibi çok sayıda tür ticari amaçlı yetiştirilecek

Güneydoğu Asya ülkesi Myanmar'da kaplan, pangolin ve nesli tehlike altındaki diğer türlerin ticari amaçlı yetiştirilmesine olanak tanıyan yasa kabul edildi. Doğa koruma...

Pedofil Epstein’in sağ kolu Ghislaine Maxwell kefaletle serbest bırakılmak istiyor

Ghislaine Maxwell, hüküm giymiş pedofil Jeffrey Epstein için genç kızları hazırladığı iddiasıyla yargılanmayı beklerken, kendisine koronavirüs bulaşabileceği gerekçesiyle cezaevinden tahliye edilmesi için başvuruda bulundu.

Beckhamların büyük oğlu nişanlandığını doğruladı: Dünyanın en şanslı erkeğiyim

Brooklyn Beckham, Nicola Peltz ile nişanlandığını doğruladı. 21 yaşındaki Brooklyn, haberi Cumartesi Instagram'da Nicola ve kendisinin fotoğrafını paylaşarak duyurdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Xiaomi, Mi True Kablosuz Kulaklıklar 2’nin 15 Temmuz’da piyasaya sürüleceğini onayladı

Mi True Kablosuz Kulaklık 2'yi duyurduktan sonra, Xiaomi şimdi 15...

Microsoft’un Çinli chatbotu Xiaoice ayrı bir şirkete dönüşüyor

2014 yılında, Cortana'yı piyasaya süren topuklular, Microsoft ayrıca Çin pazarı için Xiaoice olarak bilinen bir...

iPhone 12 serisinin iPhone 11’den daha küçük bir bataryaya sahip olduğu bildirildi

Apple'ın yeni nesil iPhone 12 serisini Eylül ayında tanıtmaya başladığı bildiriliyor . Daha sonra akıllı telefonların...