Perşembe, Ekim 22, 2020

Instagram Onuncu Yaş Gününü Kutlamak İçin Klasik Simgeleri Geri Getiriyor

Instagram on yıl önce bugün kullanıma sunuldu: Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması, iPhone 4’ün piyasaya sürülmesinden birkaç ay sonra, 6 Ekim 2010’da ilk kez App Store’da yayınlandı. Uygulama doğum gününe özel olarak kullanıcılarına eski simgelerine erişme özelliği getirdi.

Yeni özellikle beraber getirilen simgeler, beş yıldan uzun süredir kullanılan klasik Polaroid tarzı kamera tasarımlarından oluşuyor. Mevcut logoda gökkuşağı renkleri kullanılıyor ve buna ek olarak tek renkli seçenekler dahil olmak üzere farklı temalarda varyasyonlar son güncelleme ile kullanıcının seçimine açılıyor. Uygulama güncellemesi ayrıca başka bir özellik daha içeriyor: özel bir harita ve son üç yıldaki hikayelerinizin arşivi.

instagram-icon-logo

Yeni simgelere erişmek için, uygulama içindeki ayarlara gidin ve simgeleri ortaya çıkarmak için ekranı aşağı doğru uzun bir şekilde kaydırın. Yeterince aşağı kaydırdığınızda, simgelerin kilidi açılır ve Instagram’dan bir mesaj görürsünüz.

İşte nasıl çalıştığına dair bir örnek:

Simgelerin yalnızca Ekim ayında kullanıma sunulacağı anlaşılıyor. Instagram’ın mesajında ​​”bu ay sizi uygulama simgenizi favori simgeniz olarak değiştirmeye davet ediyoruz” yazıyor.

Instagram Yayınlandığı Günden İtibaren Hep Başarılı Oldu!

6 Ekim 2010’da Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından piyasaya sürüldüğünde, Instagram yalnızca iPhone’a yönelik bir uygulamaydı. Kullanıcı kare bir çerçeve içinde fotoğraf çekebiliyordu. Yalnızca fotoğraf çekebiliyordu buna karşın uygulama telefonun galerisindeki mevcut resimleri yükleyemiyordu. Fotoğraflar istenirse geliştirici bir filtre ile paylaşılabiliyordu. Yine bugünkü gibi diğer kullanıcılar resimlere yorum yapabilir veya beğenebilirdi.

Platform hızla büyüdü ve giderek sosyal medya sahnesinin ön saflarında yer aldı.

2012’de Facebook, Instagram’ı 1 milyar ABD Doları (1,4 milyar ABD Doları) karşılığında satın aldı. Geçmişe bakıldığında muhtemelen ucuz görünüyor. Ancak Instagram artık Facebook’un en karlı mücevherlerinden biri.

Instagram zamanla yeni özellikler entegre etti ve oldukça gelişti.

Günde yarım milyardan fazla kullanıcısı olan Instagram Hikayeleri, 2016 yılında uygulamaya dahil edildi. Kullanıcıların 24 saat sonra kaybolan 10 saniyelik içerik paylaşımlarını yayınlamasına izin verdi. Facebook, Hikayeler özelliğinin uygulamayı yeniden canlandırdığını düşünüyor.

Benzer şekilde IGTV, YouTube’un uzun biçimli videosuna Instagram’ın cevabıdır diyebiliriz. Ve yakın zamanda piyasaya sürülen Reels özelliği de TikTok’ un kullanıcı sayısını oldukça sarsacak gibi duruyor.

Bugün En Çok Okunanlar

Netflix bu yıl 200 milyon aboneye ulaşacağını tahmin ediyor

Netflix abone olma, son çeyreğine ait sonuçları ( PDF ) yayınladı ve kendi tahminlerini biraz kaçırdığını ortaya koydu ve son üç ayda tahmin ettiği 2,5 milyon yerine...

Google Asistan’ın Android için sürüş modu bir yıl sonra neredeyse hazır

Google , 2019 ortalarında telefonlar için bir Asistan sürüş modunun geleceğine söz verdi , ancak bu açıkça gerçekleşmedi - herhangi bir işaret olmadan bir yıldan fazla geçti. Yine de...

Google Güvenilir Kişiler uygulamasını durdurdu!

Google Güvenilir Kişiler uygulaması Birkaç yıl önce, Google inşa edilmiş ve kısaca onun muhafaza Güvenilir Kişiler uygulaması üzerinde iOS ve Android'i. Konumunuzu yakın arkadaşlarınız veya aile üyelerinizle...

En İyi Taşınabilir Bluetooth Hoparlörler: JBL, Bose, Sony Ve Daha Fazlası

Kablosuz bir hoparlör mi arıyorsunuz ve çok fazla harcamak istemiyor musunuz? Uygun fiyatlı mini ve en iyi taşınabilir bluetooth hoparlörler için en...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin