Cumartesi, Ekim 24, 2020

Instagram yakında engelleme listenize kimlerin ekleneceğini önerecek

Genellikle, kimin takip edileceğini veya tanıyabileceğimiz insanların bir listesini sunmamızı öneren sosyal medya platformlarını görürüz. Ama şimdi, tam tersine, Facebook’a ait şirket, Instagram yakında engelleme listenize kimlerin ekleyeceğinizi önerecek.

Instagram, kullanıcıların blok listelerine eklemek isteyebilecekleri kişilerin bir listesini görecekleri yeni bir sayfada çalışmaya başladı. Yine de, bu Instagram rastgele insanlar seçmiyor ve onları engelleme listenize eklemenizi tavsiye etmiyor.

Bunun çalışma şekli oldukça basittir. Instagram, Facebook’ta zaten engellemiş olduğunuz kişileri arayacak ve aynı kişiler de Instagram’daysa, bu kişileri Instagram engelleme listenize de eklemenizi öneririz.

Tersine mühendis Alessandro Paluzzi’ye göre, özellik şu anda geliştirme aşamasında ve sadece Facebook Facebook Messenger’ı Instagram’a tamamen entegre ettiğinde herkese açık hale getirilecek. Instagram için bloke etmek isteyebileceğiniz kişilerin bir listesini sunabilmek için Instagram’ın öncelikle Facebook’ta engellediğiniz kişileri araması gerekeceğinden bu mükemmel bir mantıklı.

Tersine mühendis, şirketin şu anda Instagram engelleme listenize kimlerin ekleyeceğini önerecek özelliğin yanı sıra Messenger entegrasyonu üzerinde çalıştığını da ortaya koydu.

Ne yazık ki, Facebook’un bu özelliği ne zaman halka sunacağını bilmiyoruz, ancak her iki özelliğin de bu yılın sonuna kadar mevcut olması gerekiyor.

Bugün En Çok Okunanlar

Porsche Apple Podcast’leri ve Apple Music şarkı sözlerini Taycan otomobile yerleştirdi

Podcast uygulamasının herhangi bir araca ilk yerel entegrasyonudur. Porsche Taycan sahipleri, iPhone'larını CarPlay üzerinden bağlamak zorunda kalmadan Apple Podcast'leri yayınlayabilir. Otomobil...

Google Asistan’ın Android için sürüş modu bir yıl sonra neredeyse hazır

Google , 2019 ortalarında telefonlar için bir Asistan sürüş modunun geleceğine söz verdi , ancak bu açıkça gerçekleşmedi - herhangi bir işaret olmadan bir yıldan fazla geçti. Yine de...

En İyi Taşınabilir Bluetooth Hoparlörler: JBL, Bose, Sony Ve Daha Fazlası

Kablosuz bir hoparlör mi arıyorsunuz ve çok fazla harcamak istemiyor musunuz? Uygun fiyatlı mini ve en iyi taşınabilir bluetooth hoparlörler için en...

Google Arama, Alışveriş ve Eğitim için yeni Google Lens özelliklerini duyurdu

Google Lens ile, kameranızı kullanarak gördüklerinizi arayabilirsiniz ve Google Lens artık bitkileri, hayvanları, önemli noktaları ve daha fazlasını belirlemenize yardımcı olmak için,...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin