Salı, Ekim 27, 2020

Intel Graphics sürücü sürümü 27.20.100.8280, bazı oyunlarda performansı artırır

Intel, Windows 10 bilgisayarlar için DCH grafik sürücüsünün en son sürümünü çıkardı ve sürüm numarasını 27.20.100.8280’e çıkardı. Bu, önceki 27.20.100.8190’dan büyük bir adım ve tek önemli haber, bazı oyunlar için geliştirilmiş destek.

Yeni sürücü için resmi destek ekler Minecraft Dungeons , Greymoor – Elder Scrolls Online’da , Gölge Arena , ManEater ve Yıldönümü: Halo 2  Intel Iris Plus Ekran GPU’larında ve daha iyi. Buna ek olarak, Command & Conquer Remastered Collection , Valorant ve Disintegration artık düşük güçlü Intel UHD Graphics ve daha iyi sürümlerde resmi olarak destekleniyor.

Resmi destekle birlikte Intel, Minecraft Zindanları , Intel’in Iris Plus Graphics ile 10. nesil işlemcilerinde Darksiders Genesis ve Warcraft III: Reforged için performans iyileştirmeleri sağladı .

Halo 2: Yıldönümü çok oyunculu deneyimi için, birkaç düzeltmenin yanı sıra bu işlemcilerde bazı düzeltmeler de var :

  • Intel Iris Plus grafikli 10. Nesil Intel Core işlemciler üzerinde Halo 2: Anniversary * Multiplayer, Star Control: Origins * oynarken aralıklı asılma görülebilir.
  • 6.Nesil Intel Core işlemciler ve daha yüksek sürümlerde BeamNG.drive *, Parlak Bellek * (DX12), Doom Eternal * (Vulkan) ‘da aralıklı çökmeler görülebilir .
  • Nesil Intel UHD grafikli 10.Nesil Intel Core işlemcilerde Microsoft Edge tarayıcısında Netflix video oynatımı yeniden boyutlandırılırken ekran 1 ila 3 saniye titreyebilir.

Bu düzeltmelerde bile, Metro Exodus ve Red Dead Redemption 2 gibi birkaç oyunla ilgili sorunlar da dahil olmak üzere bu sürümde dikkat edilmesi gereken bir dizi bilinen sorun var :

  • Metro Exodus * (DX12), 7.Nesil Intel Core işlemciler veya daha üst sürümlerinde başlatılamayabilir.
  • Intel Iris Plus grafikli 10. Nesil Intel Core işlemcilerinde Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint * (Vulkan), Red Dead Redemption 2 * (Vulkan) ‘da aralıklı çökmeler görülebilir.
  • 7’nci Nesil Intel Core işlemciler veya daha üstündeki Tomb Raider * Gölgesi (DX12), Dalgalanma 2 * (Vulkan) ‘da aralıklı çökmeler görülebilir.
  • 10. Nesil Intel Core işlemcilerde Sony Catalyst Production Suite başlatılırken çökme görülebilir.
  • Tom Clancy’s Rainbow Six Siege * (Vulkan), Battlefield V * (DX12) ‘de küçük grafik anormallikleri görülebilir.
  • One Piece Pirate Warriors 4 *, Intel Iris Plus grafikli 10.Nesil Intel Core işlemcilerde başlatılamayabilir.

Uyumluluk açısından, en son sürücü, önceki sürümlerin altıncı nesil Intel Core işlemcilerden mevcut onuncu nesile kadar bazı ilgili Intel Pentium, Celeron ve Xeon işlemcilerle uyumlu olduğu çoğu donanım ile uyumludur. Yazılım açısından, Windows 10 sürüm 1709’u destekler.

Intel sürücüsünün en son sürümünü buradan indirebilirsiniz ve her zamanki gibi .zip ve .exe formatlarında mevcuttur ve tam sürüm notlarını burada bulabilirsiniz . Daha geleneksel .exe yükleyicisini seçerseniz, yeni yükleyicinin hala yüklü olmasına rağmen Intel Ses Sürücüsü’nden ayrı olarak bahsetmeyeceğini belirtmek gerekebilir.

Bugün En Çok Okunanlar

Apple iPhone 12 iMovie HDR desteği ekledi

Teknoloji devi, iOS için iMovie uygulamasını güncelledi. iPhone 12 Pro'nun en önemli özelliklerinden olan rekor yeteneği zengin gölgelerde ve parlak ile en...

GMC 1000HP Hummer elektrikli kamyon!

2022 Hummer Dünya Serisinin ilk oyununun başlangıcına denk gelen Salı günü canlı yayın sırasında, GMC yöneticileri sanal bir aşamaya geçti ve on yıldan...

Apple TV uygulaması PS4 ve PS5’e geliyor

PS5'in uzaktan kumandası da servis kısayollarına sahip olacaktır. Apple TV uygulaması, konsollar dışında görünüşte her platforma yayıldı, ancak bugün bile bu değişiyor. Sony gelmiştir ortaya PlayStation 5'in ilk...

Firefox 82 hız ve resim içinde resim iyileştirmeleri vaat ediyor

Mozilla, sadık Firefox için yeni bir tarayıcı güncellemesi sunuyor. Sürüm 82, daha iyi başlatma ve sayfa yükleme süreleriyle "her zamankinden daha hızlı" olmayı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin