Çarşamba, Ekim 21, 2020

Intel’in yeni grafik sürücüsü sürümü 27.20.100.8336, çoklu oyunlardaki hataları düzeltti.

Intel, Windows 10 bilgisayarlar için DCH grafik sürücüsünün en son sürümünü çıkardı ve sürüm numarasını 27.20.100.8336’ya çıkardı.

Bu sürümün en önemli özelliği , yedinci nesil Intel Core işlemciler ve daha yeni sürümlerde oynaması ücretsiz, çok oyunculu çevrimiçi battle royale Ring of Elysium ( DX12 Beta ) için bir hata düzeltmesidir. Görünüşe göre oyun, bu sürücü tarafından düzeltilmesi gerekenleri yerine getirdi. Şirket, Intel Iris Plus grafiklerinde veya daha iyisinde daha iyi çalışması için oyunda optimizasyon çalışmalarının da yapıldığını ekliyor.

Birkaç hata düzeltmesi daha var:

 • Yedinci nesil Intel Core işlemciler ve daha üstü üzerindeki Tomb Raider’ın Gölgesinde (DX12) çökün veya takılın
 • Doom Eternal’da (Vulkan) Alt + Tab’dan sonra küçük grafik anomaliler görülebilir
 • Panel kendini yenileme 2 (PSR2) ekranlarında, takılıyken dahili gömülü panel kapağın kapatılmasından sonra değişebilir UHD Grafikli 10. nesil Intel Core işlemcilerde hiçbir şey yapmaz.

Her zaman olduğu gibi, bilinen birkaç sorun çözülmemiştir:

 • Adobe After Effects’te kompozisyon önizlenirken yeşil çizgiler veya artefaktlar görülebilir.
 • 10. Nesil Intel Core işlemcilerde Sony Catalyst Production Suite başlatılırken çökme görülebilir.
 • Tom Clancy’s Rainbow Six Siege (Vulkan), Battlefield V (DX12), Rage 2 (Vulkan), Star Wars Battlefront 2 (DX12), Tomb Raider Yükselişi * (DX12) ‘de küçük grafik anormallikleri görülebilir.

Grafik sürücüsünün yanı sıra paket aşağıdakileri de içerir:

 • Intel Ses Sürücüsü sürüm 10.26.0.9 (6.Nesil ve ilgili Pentium Silver ve Celeron işlemciler), sürüm 10.27.0.9 (7th, 8th, 9th, 10th Gen) ve sürüm 11.1.0.16 (Iris Plus Graphics ile 10th Gen).
 • Intel Media SDK Çalışma Zamanı (10.0.0.016)
 • OpenCL Sürücüsü için Intel Graphics Compute Çalışma Zamanı Modülü
 • Intel Grafik Komuta Merkezi ( IGCC )
 • Vulkan Çalışma Zamanı Yükleyicisi
 • OneAPI Seviye Sıfır Yükleyici ve Doğrulama Katmanı
 • OneAPI Seviye Sıfır belirtimi için Intel Graphics Compute Runtime

26.20.100.8141 sürümünden bu yana , Intel sürücülerin kilidini açmıştır, bu da OEM sürücülerinin üzerine yüklenebilecekleri anlamına gelir, ancak Intel yine de kurumsal müşterilerine yalnızca OEM tarafından sağlanan sürücüleri kullanmasını önerir.

Uyumluluk açısından, en son sürücü önceki sürümlerin uyumlu olduğu çoğu donanımla uyumludur. Bunlar arasında altıncı nesil Intel Core işlemcilerden mevcut onuncu nesle kadar Intel HD Graphics 500, 505 ve Intel UHD Graphics 600, 605 özellikli Pentium / Celeron işlemciler ile Intel HD’li Xeon E3-1500M v5 ailesi Grafik P530. Yazılım açısından, Windows 10 sürüm 1709’u destekler.

Sen Intel’in sürücünün en son sürümünü indirebilirsiniz buradan ve .zip ve her zamanki gibi .exe formatlarında mevcut ve sen tam sürüm notlarını bulabilirsiniz buradan. Daha kullanıcı dostu .exe yükleyicisini seçerseniz, tüm paket otomatik olarak yüklenir.

Bugün En Çok Okunanlar

Apple Watch YouTube Müzik uygulamasını piyasaya sürdü

Hem iPhone hem de Apple Watch'a sahip ender YouTube Müzik abonelerinden biriyseniz, Google Play Müzik'i bu ayın sonlarında kapattığında soğukta kalmayacaksınız . Bugün itibariyle şirketin Apple Watch için bir YouTube...

iOS 14.2 Beta 3 Tüm Kullanıcılar İçin İndir!

Apple, iOS 14, Apple Watch Series 6 ve yeni iPhone 12'yi çoktan piyasaya sürdü, böylece şirket artık dikkatini deneyimi daha da iyileştirmeye...

Doğal Dil İşleme Alanında Uzmanlaşmak İçin İzlemeniz Gereken Yol!

Günümüzde yapay zekanın popülerliği arttıkça bu alandaki uygulamaların da popülerliği artmaya devam ediyor. Bu alanlardan en popülerlerden birisi ise şüphesiz doğal dil...

PS5 fan optimizasyonları sistem güncellemeleriyle gelecek

Sony'nin eski büyük PS5 hayranı, kısa süre önce piyasaya sürülen PlayStation 5 parçalanmasının en önemli özelliklerinden biriydi, ancak bu fan zamanla gelişmeye hazır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin