Pazar, Ekim 25, 2020

iPhone 12 ertelenecek gibi görünüyor

Apple, her yıl olduğu gibi yılda da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtacaktı. Ancak bugün gelen haberler Apple için işlerin pek yolunda gitmediğini gösteriyor. 

Broadcom CEO’su Hock Tan, analistlerle kazancı tartışmak üzere yapılan bir konferans görüşmesinde, bu yılki iPhone lansmanının birkaç hafta erteleneceğini ima etti. Raporlarda iPhone 12 tanıtım tarihi için COVID-19 salgınının neden olduğu tedarik zinciri aksaması nedeniyle gecikme yaşanabileceği ifadeleri yer alıyor.

Broadcom’un son birkaç yıldır iPhone için ağ yongaları ve bileşenleri sağladığı biliniyor. Analistin toplantısında, Hock Tan en büyük müşterilerinden birinin büyük üretim gecikmeleriyle karşı karşıya olduğunu ve bu da üçüncü çeyrek kazançlarında düşüşe neden olacağını belirtti. Bunun yerine 2020 Q4 döneminde kablosuz bileşen bölümlerinden beklenen geliri görmesi muhtemel görünüyor.

Hock Tan‘ın bahsettiği “büyük müşteri“nin Apple olduğunu varsayıyoruz. Broadcom geleneksel olarak Temmuz ayı boyunca iPhone’a bileşen tedarik etmek için siparişler alacaktı. Ancak bu yıl salgından dolayı bu siparişler olmayacak.

COVID-19 salgını sadece iPhone için bileşenlerle tedarik zinciri sorunlarına neden olmakla kalmadı. Aynı zamanda gelecek modeller için geliştirme ve mühendislikte gecikmelere neden oldu. Örneğin, Apple’ın mühendislerinin testleri doğrulamak ve 2020’nin ilk yarısında gerçekleşmesi beklenen cihazı sonlandırmak için Çin’e seyahat etmeleri yasaklandı. Tüm bunlar, genellikle Eylül ayının ilk yarısında yürütülen yeni iPhone’ların lansmanında gecikmeye yol açacak gibi görünüyor.

Kaynak: https://www.cnnturk.com/teknoloji/iphone-12-ertelenecek-gibi-gorunuyor

Bugün En Çok Okunanlar

Google Arama, Alışveriş ve Eğitim için yeni Google Lens özelliklerini duyurdu

Google Lens ile, kameranızı kullanarak gördüklerinizi arayabilirsiniz ve Google Lens artık bitkileri, hayvanları, önemli noktaları ve daha fazlasını belirlemenize yardımcı olmak için,...

Tesla Çinde üretilen otomobiller Avrupa’ya ihraç edilecek

Hızla büyüyen ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın, Şangay'daki yeni fabrikasında üretilen otomobilleri bu ay Avrupa'ya ihraç etmeye başlayacağını duyurdu.

Ford kendi kendine araba hizmetine güç sağlamak için Escape SUV kullanacak

Şirket, otomobilin ticari bir hizmet başlatmak için ihtiyaç duyduğu tüm teknolojilere sahip olduğunu söylüyor. Ford, en son otonom test...

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Pil Özellikleri Açıklandı

Hem iPhone 12 hem de iPhone 12 Pro'nun Cuma günü gönderilmeye başlaması öngörülüyor, ancak Çin'den gelen videolar sayesinde akıllı telefonlar kapımıza geldiğinde...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin