Pazartesi, Ekim 26, 2020

iPhone 12 lansman etkinliğinin 13 Ekim’de yapılacağı açıklandı

Apple’ın yılın en önemli açılış konuşması genellikle Eylül ayı ortalarında gerçekleşir. Bu, en yeni iPhone’un duyurulduğu zaman, telefonların basın toplantısından sonraki ilk Cuma günü satışa çıkması. Yeni koronavirüs salgını, Apple’ı bu yıl işleri farklı şekilde yapmaya zorladı.

Jon Prosser, birkaç hafta önce Apple’ın iPhone 12’yi 12 Ekim haftasında duyuracağını söyledi, bu da etkinlik için en olası tarihler 13-14 Ekim oldu. Apple, iPhone etkinliklerini genellikle Salı veya Çarşamba günleri düzenler ve ön siparişler Cuma günü başlar.

Kendilerini belirlenen bir kaynak için Apple Insider Hollandalı taşıyıcı için bir çalışan olarak ön siparişler 16 Ekim’de başlaması ile elma, 13 Ekim’de iPhone 12 etkinlik düzenleyecektir söyledi. Bu sızıntı doğruysa telefonların tüketicilere bir hafta sonra 23 Ekim’de gönderilmesi gerekiyor.

Bu hala doğrulanmamış bir söylenti ve Apple henüz bir şey açıklamadı. Apple, tarihi çok yakında açıklamalı, ancak medyaya uygun bir uyarı verme baskısı altında değil. COVID-19 tehdidi ortadan kalkmadığından, bu hala yalnızca çevrimiçi bir basın etkinliği olacak.

İPhone lansmanına hazırlananlar yalnızca Hollanda’daki operatörler değil. MacRumors, British Telecom’dan iPhone 12 lansmanının yaklaştığını ima eden dahili bir sunumdan rüzgar aldı .

BT ve EE CEO’su Marc Allera, şirkete özel etkinlik sırasında “Apple’ın bir sonraki büyük lansmanına, 5G için büyük bir destek olacak 5G iPhone’a sadece birkaç gün kaldı.” Dedi. “Tüketicinin tüm bölümlerindeki ekipler tüm yıl bu lansmanı kazanmak ve Apple için Avrupa’nın bir numaralı ortağı olmak için hazırlanıyor.”

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi, Apple’ın servis şefi Eddy Cue sunum sırasında kısa bir görünüm yaptı. Cue, akıllı telefon planlarını Apple hizmetleriyle bir araya getiren ilk operatör olduğu için EE’yi övdü.

BT sunumu herhangi bir gerçek tarih sunmadı veya yukarıdaki ekran görüntüsünü sızdıran kaynak bunları paylaşmamayı seçti.

İPhone 12 basın etkinliğinin ne zaman gerçekleştiğine bakılmaksızın, söylentiler, dört iPhone 12 modelinin Ekim ayında mağazalarda satışa sunulmayacağını söylüyor. Dört telefondan ikisi Kasım ortasına ertelenecek, ancak çeşitli söylentiler hangi modellerin önce geleceği konusunda hemfikir değil. Bazıları, uygun fiyatlı 5,4 inç ve 6,1 inç iPhone 12 modellerinin önce piyasaya çıkacağını, ardından 6,1 inç ve 6,7 inç iPhone 12 Pro sürümlerinin geleceğini söylüyor. Diğer raporlar, 6.1 inçlik telefonların en küçük ve en büyük yeni iPhone modelleri gelmeden önce mağazalara gireceğini söylüyor.

Bugün En Çok Okunanlar

Firefox 82 hız ve resim içinde resim iyileştirmeleri vaat ediyor

Mozilla, sadık Firefox için yeni bir tarayıcı güncellemesi sunuyor. Sürüm 82, daha iyi başlatma ve sayfa yükleme süreleriyle "her zamankinden daha hızlı" olmayı...

Apple iPhone 12 iMovie HDR desteği ekledi

Teknoloji devi, iOS için iMovie uygulamasını güncelledi. iPhone 12 Pro'nun en önemli özelliklerinden olan rekor yeteneği zengin gölgelerde ve parlak ile en...

iCloud Saklama Alanı: Nasıl Yer Açacağınıza Dair 5 İpucu

Apple, 2011'de iCloud'u ilk kez tanıttığında, şirketin sunduğu 5 GB'lık ücretsiz depolama alanı, çoğu insanın kullanabileceğinden çok daha fazla görünüyordu. Ancak son...

Uluslararası Enerji Ajansı: Güneş Enerjisi Yeni Enerji Kralıdır

Bu ay, Uluslararası Enerji Ajansı, güneş enerjisi, küresel elektrik piyasalarının "yeni kralı" dedi. IEA, 1980'den beri modül maliyetlerinde inanılmaz bir şekilde yüzde...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin