Cuma, Aralık 4, 2020

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Pil Özellikleri Açıklandı

Hem iPhone 12 hem de iPhone 12 Pro’nun Cuma günü gönderilmeye başlaması öngörülüyor, ancak Çin’den gelen videolar sayesinde akıllı telefonlar kapımıza geldiğinde tam olarak ne bekleyeceğimiz hakkında daha fazla bilgi alabiliyoruz.

Görünüşe göre, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro aynı pil birimiyle geliyor, bu da iki cihazın 6.1 inç ekranla geldiği düşünüldüğünde bir şekilde mantıklı geliyor. Öte yandan, iPhone 12 Pro, pilli kamera da dahil olmak üzere yükseltilmiş yeteneklere sahiptir, bu nedenle teorik olarak iPhone 12, şarj başına daha uzun süre dayanmalıdır.

Ancak aşağıda görebileceğiniz videoya göre, her iki model de 2.815 mAh pil ile geliyor, bu yüzden Apple büyük olasılıkla özerkliği iyileştirmek için ağır yazılım optimizasyonlarına güvendi.

Son birkaç ayda su yüzüne çıkan bilgilere göre iPhone 12 mini’nin 2.227 mAh batarya ile gelmesi bekleniyor ki bu da sizi gün boyu geçirmeniz için yeterli olacaktır. Öte yandan, iPhone 12 Pro Max’in 3.687 mAh bataryaya sahip olması bekleniyor, bu da daha büyük bir ekranla geldiği için açıkça mantıklı geliyor.

iPhone 12 satışları

Şirket her bir cihazın özerkliğini tahmin etmesine rağmen, Apple artık pil özelliklerini açıklamıyor.

İPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun Cuma günü gönderilmesi öngörülürken, iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max’in önümüzdeki ay piyasaya sürülmesi planlanıyor. Konuya yakın olan kişilere göre, Cupertino merkezli teknoloji devi, mini aslında daha düşük fiyatla gelmesine rağmen iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun yeni 2020 neslinin satışlarına öncülük etmesini bekliyor.

Bugün En Çok Okunanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin