Pazartesi, Temmuz 13, 2020

İyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı olacak en iyi uyku uygulamaları

Akıllı telefona bakabileceğiniz her bilinçli anı harcamak kolaydır, ancak uyurken de kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? 

Son yıllarda, uyku odaklı uygulamalarda bir artış oldu, ancak kalite ve güvenilirlik açısından büyük ölçüde değişiyorlar. Bir uygulamanın o melatoninin içeri girmesini beklerken tavana bakarken yardım etmek için her şeyi yapabileceğini hayal etmek zor olabilir, ancak belki de diğer seçeneklerin dışındasınız. Başka her şeyi denediyseniz, muhtemelen denemeye değer.

En önemli uyku yardımcısı uygulamalarından üçünü test ederek birkaç gece geçirdim. Herkesin farklı uyku sorunları olduğu için size yardımcı olacağına dair hiçbir söz bulamayacaksınız. Burada oyunla ilgili meşru gizlilik endişeleri de vardır ve yalnızca bu temelde uzak durursanız sizi suçlamam.

Yine de, telefonlarının gece mecazi olarak takılmasını isteyenler için, beklediğiniz şey.

Uyku uygulamaları hakkında yaklaşık 30 saniye araştırma yapan herkes Calm’de gerçekleşir. İOS App Store’da sıra dışı bir derecelendirme ve büyük bir Editörün Seçimi rozeti ile daha iyi bilinen örneklerden biridir . Sakin hakkında bilmeniz gereken ilk iki şey, sadece uykudan ziyade genel zihinsel refah üzerine odaklanmış olması ve size mal olması.

Calm temelde ruh halinizi de izleyen ve nefes egzersizleri ve esneme gibi şeyler sunan bir müzik ve sesli kısa hikaye uygulamasıdır. Yatmadan önce ve dikkat hatırlatıcıları ayarlayabilir ve uygulamanın günde bir kez ruh halinizi kontrol etmesini isteyebilirsiniz. Yeterince uzun kullanın ve stat takibi size zaman içinde nasıl hissettiğiniz hakkında bir fikir verecektir.

Bir haftalık ücretsiz deneme var, ancak bundan sonra yılda 70 dolar. Doğru okudunuz: Yetmiş dolar. Bir mobil uygulama için. 

Uyku uygulamaları dünyası, anlayabildiğim kadarıyla, oldukça yoğun bir şekilde sese odaklanıyor. Belki hafif bir piyano, doğa sesleri veya bir uyku vakti hikayesi, sizi uyuyacak kadar uzun süre endişeli düşüncelerinizin pençelerinden kurtaracaktır. App Store’da vurgulanan başka bir seçim olan Uyku Döngüsü daha benzersiz (ve muhtemelen ilgili) bir yaklaşım benimsiyor.

Gördüğünüz gibi, Uyku Döngüsü, telefonunuzun mikrofonunu içeren belirgin bir uyku izleme mekanizmasına sahiptir. Uygulamayı açmanız, telefonunuzu mikrofona bakacak şekilde bir komodinin üzerine koymanız ve tüm gece devam ettirmeniz gerekiyor. Mikrofon, diğer sesleri görmezden gelirken gece boyunca hareketlerinizi alır.

Buradaki fikir sadece size nasıl uyuduğunuzu göstermek için bir grafik oluşturmak değil, aynı zamanda “hafif uyku” durumunda olduğunuzu tespit etmek, böylece yumuşak, yatıştırıcı bir alarm çalmak ve ne zaman hoş hissettiğinizden emin olmaktır. sen uyan. Uyku Döngüsü’nün izleme sistemine başlamadan önce, belirli bir saat yerine sabah kalkmak istediğinizde yarım saatlik bir pencere verirsiniz. “Akıllı” çalar saat, sizi derin bir uykudan rahatsız edici bir şekilde sarsmak yerine sadece uygun bir anda sönmelidir.

Headspace , tıpkı Calm gibi bir dizi uykuya özgü egzersizlere sahip, yüksek puan alan popüler bir meditasyon uygulamasıdır. Calm’e benzeyen bir başka yol da, fiyatlandırmadır, çünkü ön taraftaki iki haftalık ücretsiz deneme, tüm bu uyku asistanı tatlılığını elde etmek için yılda 70 $ aboneliğe yol açar .

Eğitim ve esneklik, Headspace’in daha iyi yönlerinden ikisidir. İlk noktaya gelindiğinde, Headspace size ideal olarak diğer tekliflerinin kapısını açan 10 parçalı kısa bir kursla nasıl meditasyon yapacağınızı öğretmek istiyor . Bunlar, uyku ile ilişkinizi kademeli olarak yeniden değerlendirme amacını taşıyan 30 günlük bir uyku eğitimi kursunu içerir.

Tüm bunlarla uğraşmak istemiyorsanız, Calm’s’e oldukça benzeyen ses seçimine hemen atlayabilirsiniz. Uyumaya çalışırken dinleyebileceğiniz kısa “rüzgârlık” meditasyonları ve daha uzun müzikal veya beyaz gürültü parçaları var. Headspace hakkında özellikle sevdiğim bir şey, yukarıda belirtilen esnekliktir; bu meditasyonların çoğu, ne kadar süreceklerini seçmenize izin verir, böylece iki, beş veya 10 dakika veya bazı durumlarda daha da uzun süre tercih edebilirsiniz. 

Bugün En Çok Okunanlar

Instagram fotoğrafıyla viral olan 61 yaşındaki Madonna’nın gençlik sırrı ne?

Dünyaca ünlü Amerikalı şarkıcı Madonna, Instagram’da verdiği pozla sosyal medyanın gündemine oturmuştu. 61 yaşındaki şarkıcının aynanın karşısında verdiği pozu 600 binden fazla takipçisi beğendi.

Amber Heard’dan Johnny Depp’e yeni suçlamalar: “Uyuşturucu fotoğrafları” mahkemeye sunuldu

Johnny Depp’in tabloid gazete The Sun’a açtığı dava bu hafta görülmeye başlandı. 57 yaşındaki aktörün, eski eşi Amber Heard’a şiddet uyguladığını ileri...

LC Waikiki Ürünlerinde LGBT sembollerini andıran gökkuşağı vb. kullanılmayacağı iddia…

LC Waikiki Ürünlerinde LGBT sembollerini andıran gökkuşağı vb. kullanılmayacağı iddia edildi. Bu kararın ardından sosyal medyada markayı destekleyen ve...

Johnny Depp, kızına 13 yaşındayken kızına marihuana içirdiğini itiraf etti: “Sorumlu bir ebeveyn olmak istedim”

Johnny Depp, kızı Lily-Rose’a 13 yaşındayken marihuana verdiğini açıkladı ve bunun “sorumlu ebeveynlik” olduğunu iddia etti. Aktörün açıklaması, The Sun...

Benzer Haberler

Google’ın Android’e getirmesi gereken 8 iOS 14 özelliği

Apple ve Google, mobil işletim sistemlerinin bir sonraki büyük sürümünü, daha sonraki yıllarda piyasaya sürüleceklerini duyurdular. Google, Android 11'i konuşmalara, kişilere ve gizliliğe odaklanan ilk duyurdu ve Apple, geçen...

Twitter’dan tweet düzenleme için açıklama…

Günümüzde yoğun kullanıcısı bulunan Twitter,kullanıcıların en çok istediği bir özellikle birlikte, sosyal bir mesaj verdi. Son ayların gündemini oluşturan corona virüs salgınına dikkat...

Apple, kullanıcıların Apple Kartlarını yönetmelerine izin verecek bir web portalı açtı.

Apple Card, 2019 yılında Goldman Sachs ile işbirliği içinde piyasaya sürüldü. Şimdiye kadar, kullanıcılar yönetmek için yalnızca iPhone'daki Cüzdan uygulamasına güvenmek zorunda kaldı. Ancak Apple'ın duyurduğu web portalının tanıtımı ile bu...

Mozilla Firefox 78 Linux, Windows, macOS’ta indirilebilir

Mozilla, desteklenen tüm masaüstü platformlarında resmi olarak Firefox tarayıcısının yeni bir sürümünü yayınladı ve Windows, Linux ve macOS çalıştıran kullanıcılar şu anda...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Instagram fotoğrafıyla viral olan 61 yaşındaki Madonna’nın gençlik sırrı ne?

Dünyaca ünlü Amerikalı şarkıcı Madonna, Instagram’da verdiği pozla sosyal medyanın gündemine oturmuştu. 61 yaşındaki...

Amber Heard’dan Johnny Depp’e yeni suçlamalar: “Uyuşturucu fotoğrafları” mahkemeye sunuldu

Johnny Depp’in tabloid gazete The Sun’a açtığı dava bu hafta...

LC Waikiki Ürünlerinde LGBT sembollerini andıran gökkuşağı vb. kullanılmayacağı iddia…

LC Waikiki Ürünlerinde LGBT sembollerini andıran gökkuşağı vb. kullanılmayacağı iddia...