Salı, Ekim 27, 2020

Japonya, tarihinin ilk ninja çalışmaları diplomasını verdi

Japonya’daki bir üniversite ninja çalışmaları üzerine ilk mezununu verdi.

45 yaşındaki yüksek lisans öğrencisi Genichi Mitsuhashi iki yılını hayalet savaşçıların mahiyetine dair tarihi belgeleri inceleyerek ve dövüş sanatı becerilerini kusursuzlaştırarak geçirdi.

Mitsuhashi ayrıca ninjaların doğum yeri olan Iga bölgesinde iki katlı bir ahşap ev alıp arazisinde pirinç ve sebze yetiştirdi.

AFP’ye konuşan Mitsuhashi, “Ninjaların sabahları çiftçi olarak çalışıp öğleden sonraları dövüş sanatları eğitimi gördüğünü okudum” dedi.

Bu kombinasyonla gerçek ninjalar hakkında bilgi elde edebileceğimi düşündüm.

Mitsuhashi, 2018 baharında Mie Üniversitesi’nin Uluslararası Ninja Araştırma Merkezi’ndeki yüksek lisans programına kaydolan üç öğrenciden biriydi.

Haftada üç gün yüksek lisans derslerine katılıp ninjaların 17 ile 19. yüzyıllar arasında Iga dağlarındaki ormanlarda yaşamlarını nasıl sürdürdükleriyle ilgili tezini tamamladı.

Mitsuhashi programı Mart’ta tamamladıktan sonra doktora programına geçti ve bölgeye gelen ziyaretçilerle yöre halkı arasında köprü olmayı umuyor.

Asahi Shimbun gazetesine konuşan Mitsuhashi, “Bu iki yıl doyurucu oldu çünkü ninjaları incelemek için Iga’daki dağlık çiftçi köyünde yaşadım ve araştırmam için kendi yöntemimle bilgi topladım” dedi.

Mitsuhashi’nin profesörü Yuji Yamada onun bölge halkıyla kaynaşmasına istinaden Mitsuhashi’yi “ninjalar üzerine çalışan yüksek lisans öğrencileri için gerçek bir rol model” diye tarif etti.

Öte yandan Prof. Yamada öğrenci adaylarını programın “ninja olmayı değil,” ninjalar üzerine bilgi edinmeyi hedeflediği konusunda uyardı.

Ninjaların 14. yüzyıl başlarında, feodal beylerin istihbarat elde etmek amacıyla kalelere sızmak için kiraladıkları paralı casusları kullandığı dönemde ortaya çıktığı düşünülüyor.

Bugün En Çok Okunanlar

Az Bilinen Fakat İhtiyaca Göre Çok Kullanışlı Python Veri Yapıları

Python programlama dili, kullanım kolaylığı açısından kuşkusuz son zamanların en çok kullanılan programlama dillerinden biri olmuştur. Farklı alanlarla ilgili çeşitli sorunlar için...

Firefox 82 hız ve resim içinde resim iyileştirmeleri vaat ediyor

Mozilla, sadık Firefox için yeni bir tarayıcı güncellemesi sunuyor. Sürüm 82, daha iyi başlatma ve sayfa yükleme süreleriyle "her zamankinden daha hızlı" olmayı...

En İyi Taşınabilir Bluetooth Hoparlörler: JBL, Bose, Sony Ve Daha Fazlası

Kablosuz bir hoparlör mi arıyorsunuz ve çok fazla harcamak istemiyor musunuz? Uygun fiyatlı mini ve en iyi taşınabilir bluetooth hoparlörler için en...

iCloud Saklama Alanı: Nasıl Yer Açacağınıza Dair 5 İpucu

Apple, 2011'de iCloud'u ilk kez tanıttığında, şirketin sunduğu 5 GB'lık ücretsiz depolama alanı, çoğu insanın kullanabileceğinden çok daha fazla görünüyordu. Ancak son...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin