Salı, Ekim 27, 2020

Kişisel bütçenizi Google E-Tablolar ile yönetin

Kilonuzdan paranıza kadar, günümüzde her şey için bir izleme uygulaması var. Elbette, hayatlarımızı daha rahat hale getirebilirler ve bize bir kontrol duygusu verirler, ancak sadece var olmaları onları gerçekten kullanmamız gerektiği anlamına gelmez. Aslında, bazıları ticari amaçlarla kişisel bilgi toplamak için tembelliklerimizi kötüye kullanıyor.

Son zamanlarda, binlerce yıl yeni kişisel finans uygulamalarıyla bombalandı. Bütçeleme, tasarruf ve yatırım bugünlerde tüm öfke gibi görünüyor ve herkes YANGIN (Finansal Bağımsızlık Emekli Erken) hedefliyor. Ama yine de, bunların hepsini yapmak için gerçekten süslü bir uygulamaya ihtiyacınız yok.

Kişisel bütçenizi Google E-Tablolar ile yönetin

Web’de çok sayıda bütçeleme e-tablosu şablonu bulunmaktadır. Birçoğu, yürüttüğünüz tüm belirli işlemleri doldurmak gibi biraz çalışma gerektiriyor. Ancak, tutarlı, kişisel bir bütçe için, özellikle de oldukça tutarlı bir gelir ve gider akışınız varsa, bu gerçekten gerekli değildir.

Bu yüzden size bütçeye erişilebilir bir yol sunmak için buradayız – çok basit ama etkili (elbette buna bağlı kalırsanız) şablonu; fazla bakım gerektirmeyen ve yine de içeri giren, çıkan ve ayda ne kadar tasarruf yaptığınıza dair kısa bir bakış sunuyor.

İşlerin çoğu önceden yapılır, bundan sonra sadece güncel tutmak meselesidir. Öncelikle, aylık yinelenen gelir akışlarınızın ve giderlerinizin tümünü anlamanız ve bunu sırasıyla ‘Aylık gelir’ ve ‘Aylık giderler’ in yanına doldurmanız gerekir. Bununla, paranızı daha iyi kavrayacaksınız: paranızı nasıl harcadığınızı, harcamaları azaltabileceğinizi ve tüm bunların tasarruf için ne bıraktığınızı (yani acil durum fonu, veya tatil) veya yatırım yapabilirsiniz.

Temel şablon çok fazla karmaşık formül kullanmaz. Aslında, sadece (1) aylık gelir, gider ve tasarruf / yatırımlarınızın toplamını hesaplamak ve (2) K20 hücresindeki kalan tasarrufları (diğer tasarruf ve yatırımlardan sonra) hesaplamak için formüller kullanır. Yani bu dört hücreye dokunmanız gerekmeyecek.

Çekinmeyin bunu kontrol , sayfanın kopyasını yapmak (Dosya> Kopya oluştur) ve onunla kendini oynamaya başlayın.

Bugün En Çok Okunanlar

Az Bilinen Fakat İhtiyaca Göre Çok Kullanışlı Python Veri Yapıları

Python programlama dili, kullanım kolaylığı açısından kuşkusuz son zamanların en çok kullanılan programlama dillerinden biri olmuştur. Farklı alanlarla ilgili çeşitli sorunlar için...

Apple Watch Kurulumu: Saatinizden En İyi Şekilde Yararlanmak İçin Basit İpuçları

Apple Watch sofistike ancak kullanımı kolay bir teknoloji ürünüdür. Eğer bir Apple Watch satın aldıysanız, bir sonraki adım nasıl kurulacağını öğrenmektir. Ne...

Adobe Fresco boyama uygulaması artık iPhone’da mevcut

Ayrıca yeni bir lekeleme aracı, zaman atlamalı video kontrolleri ve yorumlar. Adobe, geçtiğimiz yıl iPad ve Surface cihazlarına suluboya, yağ...

Firefox 82 hız ve resim içinde resim iyileştirmeleri vaat ediyor

Mozilla, sadık Firefox için yeni bir tarayıcı güncellemesi sunuyor. Sürüm 82, daha iyi başlatma ve sayfa yükleme süreleriyle "her zamankinden daha hızlı" olmayı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin