Çarşamba, Eylül 23, 2020

Kızılay ve TikTok’un corona virüs işbirliği

Türk Kızılay’ının “Önlemini Al Sağlıklı Kal” kampanyası kapsamında kendi içeriklerini oluşturan tanınmış TikTok fenomenleri, corona virüsten nasıl korunulabileceğini ve alınması gereken tedbirleri videolar aracılığıyla anlatıyor. Salgına karşı farkındalık çalışmaları ve toplum sağlığı için paylaşımlarda bulunuyor.

Türk Kızılay’ın “Önlemini Al Sağlıklı Kal” kampanyası için kendi içeriklerini oluşturan tanınmış TikTok fenomenleri, corona virüsten nasıl korunulacağını ve alınması gereken tedbirleri videolar aracılığıyla anlatıyor. 

Bu kapsamda, TikTok fenomenleri Covid-19 farkındalık çalışmaları ve toplum sağlığı için paylaşımlar yapıyor. 

Hastalıktan nasıl korunulacağına dair içerikler paylaşılan videoların yanı sıra kullanıcılar da önlemlerini “#önlemalsağlıklıkal” etiketiyle paylaşabiliyorlar. 

Covid-19’dan korunmak amacıyla yapılan paylaşımlarda eğlenceli olduğu kadar öğretici videolar da bulunuyor.

14 önemli kural detayı

Farkındalık amacıyla videolar paylaşan 14 içerik üreticisi, 14 önemli kuralı, evlerini nasıl temizlediklerini, hijyen kurallarını ve evde nasıl vakit geçirdiklerini eğlenceli videolarla takipçilerine aktarıyor. 

Kızılay’ın oluşturduğu kampanya kapsamında “#önlemalsağlıklıkal” etiketiyleyapılan paylaşımlarda işaret diliyle alınması gereken önlemleri anlatan kullanıcılar da var. Ellerini nasıl yıkadıklarını gösterenler, sosyal mesafeyi nasıl koruduklarını komik videolarla kurgulayan fenomenler de ilgiyle takip ediliyor.

Global farkındalık çalışmalarını Dünya Sağlık Örgütü ile yürüten TikTok, Kızılay tarafından hazırlanan Covid-19 bilgilendirme sayfasının da resmi destekçisi oldu. Ana sayfada herkesin gördüğü “Covid-19” butonu ile erişime açık olan bilgilendirme sayfasında içerikler paylaşılıyor.

Öte yandan, Türk Kızılay kendi TikTok hesabından profesyonel kadrosu tarafından hazırlanan psikososyal destek videolarını da yayınlıyor.

Bu paylaşımlarda ruh sağlığını güçlü tutmak için yapılması gerekenler, çocukların sağlıklı gelişimi için neler yapılması gerektiği, dikkat ve bellek etkinlikleri gibi içerikler takipçilerin beğenisine sunuluyor.

Bugün En Çok Okunanlar

Apple yıllar içindeki en önemli yenilik

iPhone 12, yılın en çok beklenen yeni cihazı ve kesinlikle Apple serisindeki en önemli ürün, ancak Cupertino merkezli şirketin bu yıl tüketiciler...

Kia Sorento 2021 yeni tasarım teknoloji ve hibrit seçenekleri sunuyor

Yeni Kia Sorento 2021 Kia, 2021 Sorento crossover-SUV modelini dört farklı güç aktarma organı seçeneği ve beş donanım seviyesi ile tanıttı. Yeni seri,...

Netflix Saklı film ve dizilere nasıl erişilir?

Dijital platformda gösterilmeyen sakı film ve diziler ulaşılması için gerekli işlemler Netflix'de izlediğin filmlere göre kendini biçimlendirip sizin önünüze...

Tesla’nın 1.100 HP’lik ‘Plaid’ Model S spor sedanı 2021’in sonlarında gelecek

Tesla, Model S'nin 200 MPH'ye ulaşabilen 139 bin dolarlık bir sürümü için ön siparişleri açtı. Tesla Model S spor...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin