Salı, Ekim 27, 2020

Koronavirüs mutasyonu olumlu sonuçlanmış olabilir

Singapur Üniversitesi’nde danışmanlık yapan Tambyah, salgının yayılma hızının artmasına rağmen, öldürücülük etkisinin azaldığına dikkat çekti.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları tüm dünyada hızla artarken, bazı uzmanlardan virüsün mutasyona uğradığı yönündeki açıklamalar gelmişti.

Araştırmacılar erken dönemde gerçekleşen bu mutasyon nedeniyle Covid-19’un yayılma hızının yaklaşık dört kat arttığını duyurmuştu.

D614G adı verilen mutasyon başta Avrupa ve Amerika kıtaları olmak üzere dünya genelinde en yaygın görülen Kovid-19 türü.

“Mutasyon olumlu sonuçlanmış olabilir”

Singapur’un Uluslararası Salgın Hastalıklar biriminin başkanından virüse dair önemli bir açıklama geldi.

Singapur Üniversitesi’nde danışmanlık da yapan Paul Tambyah, Çin’de görülen SARS benzeri yeni tip koronavirüsün geçirdiği mutasyonun olumlu sonuçlanmış olabileceğini ifade etti.

Salgının yayılma hızı artmasına rağmen, öldürücülük etkisinin azaldığına dikkat çekildi.

Paul Tambyah’a göre ise bu mutasyonun olumlu bir sonucu oldu. Tambyah verilerin bazı bölgelerde D614G mutasyonunun daha az insan öldürdüğünü gösterdiğini aktardı.

Tambyah, “Daha bulaşıcı ancak daha az ölümcül bir virüse sahip olmak iyi bir şey olabilir” dedi.

Bugün En Çok Okunanlar

En İyi Taşınabilir Bluetooth Hoparlörler: JBL, Bose, Sony Ve Daha Fazlası

Kablosuz bir hoparlör mi arıyorsunuz ve çok fazla harcamak istemiyor musunuz? Uygun fiyatlı mini ve en iyi taşınabilir bluetooth hoparlörler için en...

Adobe Fresco boyama uygulaması artık iPhone’da mevcut

Ayrıca yeni bir lekeleme aracı, zaman atlamalı video kontrolleri ve yorumlar. Adobe, geçtiğimiz yıl iPad ve Surface cihazlarına suluboya, yağ...

Netflix bu yıl 200 milyon aboneye ulaşacağını tahmin ediyor

Netflix abone olma, son çeyreğine ait sonuçları ( PDF ) yayınladı ve kendi tahminlerini biraz kaçırdığını ortaya koydu ve son üç ayda tahmin ettiği 2,5 milyon yerine...

GMC 1000HP Hummer elektrikli kamyon!

2022 Hummer Dünya Serisinin ilk oyununun başlangıcına denk gelen Salı günü canlı yayın sırasında, GMC yöneticileri sanal bir aşamaya geçti ve on yıldan...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin