Perşembe, Eylül 24, 2020

Lego, 7 yıllık Mindstorms hiatus’tan sonra yeni bir programlanabilir robot kitine sahip

Şehirde yeni bir STEM seçeneği var. Robot Inventor kiti, davetsiz misafirlerde basketbol oynayabilen, yürüyebilen ve dart atabilecek beş robota dönüştürülebilir.

Programlanabilir Lego robotlarına giriyorsanız , iyi haber: Yedi yılda ilk kez yeni bir Mindstorms kiti var. 949 parçalı, 360 $ (330 £) Robot Inventor kiti , beş farklı robot oluşturmak için talimatlar sunuyor, ancak Lego’dan beklediğiniz gibi, istediğiniz her şeyi oluşturmak için kullanılabilir. Ve sadece evli çocukları meşgul etmeyi ümit eden ebeveynler için bilet olabilir.

Lego basit plastik yapı taşlarıyla başladı, ancak 1977’de Danimarkalı şirket daha sofistike dişliler, payandalar, akslar ve diğer mekanik bileşenlerle daha gelişmiş Teknik kitler eklemeye başladı . 1998’de ilk geldiklerinde, Mindstorms kitleri karışıma bilgisayarlar ekledi. İPhone’lar , Android telefonlar , Windows veya MacOS PC’ler için çalışan Lego geliştirici araçlarıyla oluşturabileceğiniz yazılım kullanılarak kontrol edilirler.

En yeni Mindstorm yükseltmesi, Linux işletim sistemini çalıştıran ve 2013’te gelen daha gelişmiş bir model olan EV3 bilgisayardı. Uzun bir aradan sonra Mindstorms, Robot Inventor kitini Cuma günü duyurdu. Amiral gemisi öğesi, altı giriş-çıkış bağlantı noktası, 5×5 LED ekran, yön ve hareketi algılamak için bir ivmeölçer sensörü, Bluetooth ve USB bağlantısı ve bir hoparlöre sahip yeni Akıllı Hub’tır .

Kit, çocukların STEM konuları – bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik – konusunda daha becerikli olmaları için yaygın bir itişe uyuyor. STEM çabaları okullarda yaygındır, ancak şirketler ebeveynlerin evde daha fazlasını yapma arzusundan da yararlanmaya çalışmaktadır.

Çocuklar için bilgisayar ekranındaki karakterlerden daha heyecan verici olabilecek robotlar, uzun zamandır programlama öğretmeye çalışan bir araç olmuştur. Yeni Mindstorms kiti, coronavirus pandemi sırasında evde sıkışmış ve yaz kampına gidemeyen veya büyükanne ve büyükbabayı ziyaret edemeyen çocuklar için iyi bir yaz projesi olabilir.

Mindstorms kitleri korkutucu olabilir sadece talimatları takip ediyorsanız bile, benim meslektaşım Scott Stein bulundu. Küçük çocuklarınız varsa , 2017’de gelen Lego Boost robot projelerine bakabilirsiniz .

Robot Inventor Kit, beş model oluşturmanıza olanak tanır.

Patlama , hareketleri algılarsa, engelleri kırabilir, bir şeyler kapabilir ve dart oynayabilir. Charlie yüksek beşlik verebilir, davul çalabilir ve dans edebilir. Tricky , basketbol oynayabilen, futbol oynayabilen ve slam dunk yapan bir spor botudur. Gelo dört bacağı üzerinde yürüyebilir ve engellerden kaçınabilir. Ve MVP , arabaları veya vinçler gibi şeyler için bir temel olabilecek uzaktan kumandalı bir araçtır.

Davranışlarının bazıları kapma, vinç, taret, tuğla yiyiciler ve çekiçler gibi aksesuarlara aşılanır.

Kaynak: https://www.cnet.com/news/lego-has-a-new-programmable-robot-kit-after-7-year-mindstorms-hiatus/

Bugün En Çok Okunanlar

Sudoku Çözen Algoritma, Protein Molekülleri İçin Umut Vaat Ediyor!

Toronto Üniversitesi'ndeki bilişimsel biyologlar, ince ayarlanmış terapötikler olarak sunulan yeni protein molekülleri oluşturma potansiyeline sahip bir yapay zeka algoritması geliştirdiler.

Tesla ABD’de kendi Lityum madenleri satın aldı

Tesla, dikey olarak entegre olmasıyla ünlüdür ve şirket şimdi kendi Lityumunu çıkararak bunu bir sonraki seviyeye taşıma planlarını duyurdu.

iPhone 12 lansman etkinliğinin 13 Ekim’de yapılacağı açıklandı

Apple'ın yılın en önemli açılış konuşması genellikle Eylül ayı ortalarında gerçekleşir. Bu, en yeni iPhone'un duyurulduğu zaman, telefonların basın toplantısından sonraki ilk Cuma...

Xbox oyun akışı yakında iPhone’a da gelebilir

Microsoft, bulut oyun hizmetini birkaç gün önce Android'de yayınladı. Maalesef iPhone desteği dahil edilmedi ve yakın zamanda bulut akışını alamayabilir. İster xCloud, Stadia veya başka bir...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin