Perşembe, Ekim 29, 2020

Lenovo Bilgisayarlar Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesini Çalıştırabilir

Microsoft, yalnızca birkaç hafta önce Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi’ni kullanıma sunmuştur, ancak genellikle yeni bir özellik güncelleştirmesi yayınlandığında olduğu gibi, kullanıcılar bunu aygıtlarına indirip yüklemek için sabırsızlandı.

Bilgisayarlar güncellemeyi tamamen mantıklı nedenlerden alıyor.

Her şeyden önce, Microsoft’un bu yeni özellik güncellemesi için de kullandığı aşamalı sunum ve cihazların yeni sürümü aşamalı olarak aldığı anlamına geliyor.

Diğer bir deyişle, Microsoft bazı bilgisayarları etkileyebilecek olası hataları bulmak ve düzeltmek için bu aşamalar arasındaki zamanı kullanmak istediğinden, bazı bilgisayarlar yeni Windows 10 sürümünü diğerlerinden daha erken alır.

Dünyanın en büyük PC üreticilerinden biri olan Lenovo, bilgisayarlarında Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesinin güvenilirliğini belirleme konusunda Microsoft ile çok çalışıyor. Ve bu hafta, şirket Mayıs güncellemesi tarafından zaten desteklenen cihazların listesini yayınladı ve yeni sürüm Windows Update’te yayınlandığında bunları güvenle yükseltebileceğinizi açıkladı.

Lenovo, aşağıdaki beş ürün ailesinin Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi’nde test edildiğini söylüyor:  

  • ThinkPad dizüstüleri
  • Lenovo Dizüstü / Ideapad
  • ThinkCentre + AIO
  • IdeaCentre + AIO
  • ThinkStation

Windows 10 sürüm 2004 için önceden onaylanmış modellerin tam listesi, atlamadan sonra kutuya yerleştirilmiştir.

Tüm bu bilgisayarlara Windows Update’te Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi gönderilmeli ve güncelleştirme zaten sınanmışsa, kullanıcılara mümkün olan en iyi deneyimi sunmalıdır. Tabii ki, hataların cihazınızda ve Lenovo dışı sürücülerde çalışan üçüncü taraf uygulamalarından da kaynaklanabileceğini unutmayın, bu nedenle sıfırdan başlamadığınız sürece ara sıra sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

“Cihazınız aşağıdaki tabloda listelenmemişse, sisteminiz Lenovo tarafından test edilmemiştir ve güncellenmiş sürücüler mevcut olmayabilir. Test edilmemiş bir cihazı yükseltmeye veya güncellemeye devam etmek istiyorsanız, Microsoft Windows Yardım web sitesine bakın. Microsoft, donanım için Windows 10’un bir parçası olarak genel sürücüler sağlayabilir, ancak bazı özellikler ve işlevler kaybolabilir ”diye açıklıyor Lenovo.

Öte yandan, güncelleme cihazınızda görünmüyorsa, diğer yöntemleri kullanarak yüklemeyi denememek daha iyidir. Birçoğu , her şey için Medya Oluşturma Aracı’na veya tek başına ISO görüntülerine yönelir, ancak kusursuz bir deneyim bekliyorsanız bunu yapsanız iyi olur.

Güncelleştirme bilgisayarınız için hazır değilse, Microsoft’un yükseltme bloğu yerleştirme şansı vardır, bu nedenle şirket yapılandırmanızı etkileyebilecek bir sorunun farkındadır. Bu koruma beklemesini atlar ve yine de başka yöntemler kullanarak Mayıs güncelleştirmesini yüklerseniz, bu sorunla mücadele edebilirsiniz.

Ayrıca, Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi’ni yüklemeden önce bu önerilen adımlara göz atın .

Windows 10 sürüm 2004’ün bu yaz ileride geniş kullanılabilirliğe ulaşacağı tahmin edilmektedir, bu nedenle şimdilik yalnızca Windows 10 sürüm 1903 ve 1909 çalıştıran cihazlara ve yalnızca yükseltme için uygun olmaları durumunda sunulmaktadır.

Geniş kullanılabilirlik aşamasına ulaşıldığında, güncelleme Windows Update aracılığıyla bilgisayarlara otomatik olarak aktarılabilir, bu da kullanıcıların artık güncellemeleri almak için manuel olarak kontrol etmeleri gerekmeyeceği anlamına gelir.

Şimdilik, kullanıma sunmanın ilk günlerindeyiz. Bu nedenle, yükseltme işleminden sonraki ilk 10 gün içinde işletim sisteminin önceki sürümüne geçebileceğinizi unutmayın. Güncelleme yapabilir.

Bugün En Çok Okunanlar

Nükleer Motor: NASA İnsanları Sadece Üç Ayda Mars’a Taşıyacak

NASA, ilk insan mürettebatını 2030'lu yıllarda Mars'a göndermeyi hedefliyor. Nasa için tasarlanan nükleer motor ile birlikte 40 milyon milden fazla yolculuğu şu...

WhatsApp sohbetlerden alışveriş yapmanıza imkan sağlayacak

Facebook, işletmelerin ürünlerini doğrudan mesajlaşma uygulamasında satmalarına izin verecek. Facebook, daha fazla insanın WhatsApp'ta alışveriş yapmasını istiyor. Bir güncellemede şirket,...

Nükleer Motor: NASA İnsanları Sadece Üç Ayda Mars’a Taşıyacak

NASA, ilk insan mürettebatını 2030'lu yıllarda Mars'a göndermeyi hedefliyor. Nasa için tasarlanan nükleer motor ile birlikte 40 milyon milden fazla yolculuğu şu...

Ses En Yüksek Ne Kadar Olabilir? Desibel ve Gürültü Nedir?

Krakatoa yanardağı 1883'te patladığında, bir adayı yerle bir etti. Saniyede yarım mil hızla havaya 27 kilometre enkaz fırlattı ve 36.000 kişiyi öldürdü....

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin