Pazar, Kasım 29, 2020

Linux Mint 20 Beta Hemen indir!

Yepyeni 20 sürümünü denemek için sabırsızlanan bir Linux Mint kullanıcısıysanız, bu dağıtımda çalışan ekip resmi sunucularda en son beta sürümlerini yayınladığından şanslısınız.

Başka bir deyişle, evet, Linux Mint 20 beta şimdi indirilebilir ve herkes sadece ISO görüntülerini indirerek bir deneyebilir.

Burada bahsetmeye değer birkaç şey var.

Keşfedilen reddit bu indirme sayfaları barındırılan linuxmint.com, bu yüzden Linux Mint 20 beta çok resmen anons edildiğinde kullanılacak resmi bağlantılar olduğu görülüyor. Büyük olasılıkla, tüm değişiklikleri ve diğer her şeyi ortaya çıkarmak için bir blog yayını çok yakında çok geç yayınlanacak.

Buna ek olarak, diğer kaynaklardan indirmek isteyenler için birkaç yer var, ancak bu henüz resmi bir sürüm olmadığından, ana linuxmint.com indirebilirsiniz.

Test etmenin en iyi yolu: sanal makine kurulumu

Söylemeye gerek yok, birçok insanın yeni ISO’ları indirmeden önce aradığı tüm ayrıntılar ve SHA256 toplamları şu anda kullanılabilir, bu yüzden bu betaları denemek istiyorsanız, bunu yapmanın en kolay yolu sanal bir makinede her şeyden önce güvenlik riskini ortadan kaldırır.

Linux Mint 20 beta’ya gelenlere gelince, bu noktada çok az bilgi var, ancak yakın zamanda yayınlanan Ubuntu 20.04 LTS’ye dayanacak ve Linux çekirdeği 5.4 LTS üzerinde çalışacak. Tabii ki, tipik Tarçın, Xfce ve MATE sürümleri sürümün bir parçası olacaktır (herkes denemek isterse beta’ya dahil edilirler) ve Tarçın 4.6 DE 4.6 sürümüne güncellenecektir. 32 bit sürümü resmi olarak düşürüldüğü için yalnızca 64 bitlik sürümlerle birlikte gönderilir.

Birçok kişi bu betanın ne kadar süreceğini merak ettiğinden, bu konudaki bilgiler bu noktada hala belirsizdir, ancak bu test ISO’ları resmi olarak duyurulduktan sonra daha spesifik paylaşılmalıdır.

Bugün En Çok Okunanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin