Perşembe, Ekim 22, 2020

Linux Torvalds Devasa 5.8 Güncellemesini Duyurdu

Linux Torvalds, ilk sürüm adayı ile Linux çekirdeği 5.8’in geliştirilmesine resmen başladı ve bu yeni sürümü en iyi tanımlayan tek kelime “büyük”.

“5.8 büyük görünüyor. Gerçekten büyük, ”diye açıklıyor Torvalds.

Bu noktada, Torvalds tarafından paylaşılan anahtar sayılar gerçekten de böyle olduğunu teyit ediyor: değiştirilen 14.000’den fazla dosya, 14.000 birleştirme dışı taahhüt ve 800.000 yeni satır var.

Torvalds, bir düzeyde, Linux çekirdeği 5.8’in, uzun zamandır en büyük sürümlerden biri olan 4.9’u hatırlattığını söylüyor.

“-Rc1’den beri, çok sayıda taahhütte uzun süredir en büyük sürümümüz olan v4.9 ile tam orada. Evet, 5.8-rc1, 4.9-rc1’den birkaç daha az taahhüt içeriyor, ancak birçok yönden buna rağmen çok daha kapsamlı bir sürüm, ”diye açıklıyor Torvalds.

“4.9 çekirdek, bu sürümde birleştirilen greybus alt sistemi nedeniyle yapay olarak büyüktü, aynı zamanda v4.8’in daha uzun bir rc serisine sahip olması ve bu nedenle daha fazla gelişmemiş olması nedeniyle. 5.8’de, sürümü daha büyük hale getiren bu tür sorunlara dair hiçbir işaretimiz yok – orada sadece çok fazla gelişme var. ”

İlk RC yayında

Peki bu sürümde öne çıkan özel bir şey var mı? Gerçekten değil ve bu her şeyin en önemli kısmı. 5.8 herhangi bir özel vurgu ile gelmese de, çoğunlukla güncellemede meydana gelen değişikliklerin sayısı nedeniyle, ilgili birkaç sürücü de dahil olmak üzere büyük bir sürümdür.

“5.8 birleştirme penceresinde, çekirdek kaynak havuzundaki tüm dosyaların yaklaşık% 20’sini değiştirdik. Bu gerçekten oldukça büyük bir yüzde ve bir kısmı senaryolanmış olsa da, genel olarak aynı desen: 5.8 çok fazla gelişme gördü ”diyor Torvalds.

İlk sürüm adayı artık yayında, bu nedenle geliştirme daha fazla test derlemesiyle ilerledikçe daha fazla bilgi paylaşılacak.

Bugün En Çok Okunanlar

Firefox 82 hız ve resim içinde resim iyileştirmeleri vaat ediyor

Mozilla, sadık Firefox için yeni bir tarayıcı güncellemesi sunuyor. Sürüm 82, daha iyi başlatma ve sayfa yükleme süreleriyle "her zamankinden daha hızlı" olmayı...

Sosyal Medyada Alışveriş: Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir çoğumuz alışveriş isteklerimizi ve ihtiyaçlarımızı karşılamak için Instagram ve Facebook'a bakıyoruz, ancak bu platformlar üzerinden satın aldığınızda haklarınız neler? Koronavirüs salgınının...

Apple Watch YouTube Müzik uygulamasını piyasaya sürdü

Hem iPhone hem de Apple Watch'a sahip ender YouTube Müzik abonelerinden biriyseniz, Google Play Müzik'i bu ayın sonlarında kapattığında soğukta kalmayacaksınız . Bugün itibariyle şirketin Apple Watch için bir YouTube...

Instagram en popüler kullanıcılarının para kazanmasını kolaylaştırıyor

Uygulama, IGTV videolarındaki rozetleri ve reklamları genişletiyor. Instagram, para kazanma araçlarını daha fazla etkileyiciye açıyor. Şirket, uygulamanın "yaratıcılarının" para kazanmasını...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin