Salı, Ekim 27, 2020

Matrix serisinin ünlü yönetmeni Lilly Wachowski, Hollywood’dan neden uzaklaştığını açıkladı

Uzun yıllardır beklenen The Matrix 4’ün yapım aşamasında olan ünlü yönetmen Lilly Wachowski, Hollywood’dan neden uzaklaştığını açıkladı.

The Matrix’in ortak yaratıcılarından Lilly Wachowski, Keanu Reeves ve orijinal üçlemenin oyuncu kadrosuyla birlikte Matrix evrenine geri dönüyor.

1999’da The Matrix serisini başlatarak sinema tarihine geçecek bir yapıma imza atan kardeşlerden Lilly Wachowski çalışmalarına uzun bir ara vermiş daha sonra 2012’de Bulut Atlası (Cloud Atlas), 2015’te Jüpiter Yükseliyor (Jupiter Ascending) ve son olarak yine 2015’te Netflix dizisi Sense8’le karşımıza çıkmıştı.

Comicbook.com’da yer alan habere göre Wachowski, Matrix’in ardından verdiği uzun aranın sebebini ilk kez açıkladı. “Bir ayağının kapının dışında” olduğunu söyleyen yönetmen, sektöre karşı bir kızgınlığı olduğunu çünkü “kişisel zamanını harcadığını hissettiğini” belirtti.

Film çekmeyi bir zaman makinesine binmeye benzeten Wachowski, bu sürecin sarsıcı olduğunu ve bazı filmlerde “zaman makinesinden inmenin bir buçuk yıl sürdüğünü” ifade etti.

Bu sürecin kendisi için gerginliğe neden olduğunu belirten Wachowski, bir kırılma noktasına geldiğini ve uzaklaşmak zorunda kaldığını söyledi.

Böylece Sense8’in ardından çalışmalarına 6 yıllık bir ara veren Wachowski, kişisel dünyası için vakit ayırmaya ihtiyacı olduğunu belirtti.

Wachowski, filmlerinin hayranları, özellikle de trans toplumu üzerindeki etkisine dikkat çekti. Bir kişinin trans kadın olarak yaşlanabileceğinin canlı örneği olduğunu söyleyen yönetmen, “Trans bireyler bu filmleri benim translığımın ve kendi translıklarının gözünden görebilir” dedi.

Kaynak: https://indyturk.com/node/190891/k%C3%BClt%C3%BCr/matrix-serisinin-%C3%BCnl%C3%BC-y%C3%B6netmeni-lilly-wachowski-hollywood%E2%80%99dan-neden-uzakla%C5%9Ft%C4%B1%C4%9F%C4%B1n%C4%B1

Bugün En Çok Okunanlar

Porsche Apple Podcast’leri ve Apple Music şarkı sözlerini Taycan otomobile yerleştirdi

Podcast uygulamasının herhangi bir araca ilk yerel entegrasyonudur. Porsche Taycan sahipleri, iPhone'larını CarPlay üzerinden bağlamak zorunda kalmadan Apple Podcast'leri yayınlayabilir. Otomobil...

Ford kendi kendine araba hizmetine güç sağlamak için Escape SUV kullanacak

Şirket, otomobilin ticari bir hizmet başlatmak için ihtiyaç duyduğu tüm teknolojilere sahip olduğunu söylüyor. Ford, en son otonom test...

Netflix 48 saatlik StreamFest ile abonelikleri artırmayı planlıyor

Netflix, yayın hizmetini abone olmayanlar için ücretsiz hale getiren, 4 Aralık'ta başlayacak iki günlük bir etkinlik olan StreamFest'i planlıyor. Etkinlik, Netflix Android uygulamasının...

Tesla bu çeyrekte rekor sayıda otomobil üretti ve teslim etti

Şirketin şimdi yıl sonu hedefine ulaşmak için 181.000 otomobil üretmesi gerekiyor. Elon Musk, Çarşamba günü Tesla'nın 2020 Q3 kazanç...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin