Cuma, Ekim 23, 2020

Microsoft çalışanların kalıcı olarak evden çalışmasına izin verecek

ABD medyasının Cuma günü bildirdiğine göre, yazılım devi Microsoft, çalışanların isterlerse kalıcı olarak evden çalışmalarına izin verecek ve Covid-19 salgınının yol açtığı evden çalışma koşullarını genişleten en son işveren olacak.

Verge, sağlık krizi devam ederken Microsoft çalışanlarının çoğunun hala evde olduğunu ve şirketin ABD ofislerini en erken gelecek yılın Ocak ayına kadar yeniden açmayı beklemediğini söyledi.

Ancak böyle olduğunda, işçiler konutlarından kalıcı olarak çalışmayı seçebilirler, ancak bu durumda ofis alanlarından vazgeçmek zorunda kalacaklar.

Microsoft‘un Baş İnsanlardan Sorumlusu Kathleen Hogan, teknoloji haber kuruluşu tarafından alınan çalışanlara bir notta, “Covid-19 salgını hepimizi yeni şekillerde düşünmeye, yaşamaya ve çalışmaya zorladı.” Dedi.

“Bireysel çalışma tarzlarını desteklemek için mümkün olduğunca fazla esneklik sunarken, bir yandan da iş ihtiyaçlarını dengeleyip kültürümüzü yaşadığımızı garanti edeceğiz.”

Bir Microsoft sözcüsü AFP’ye yaptığı açıklamada, evden çalışmanın kalıcı hale getirilip getirilmeyeceğine değinmedi, ancak “Amacımız, çalışan girdisi, verileri ve taahhüdümüzün rehberliğinde, zaman içinde çalışma şeklimizi niyetle geliştirmektir. kültürümüzü yaşarken bireysel çalışma tarzlarını ve iş ihtiyaçlarını desteklemek. “

Verge raporu, çalışanların kalıcı olarak uzaktan çalışmak için yöneticilerinin onayına ihtiyaç duyacaklarını, ancak haftanın yüzde 50’sinden azını onay almadan ofis dışında geçirebileceklerini söyledi.

Microsoft laboratuvarlarında çalışanlar veya diğer çalışanları eğitenler gibi bazı çalışanlar uzaktan çalışma düzenlemeleri için uygun olmayacak.

The Verge, notunda, Bill Gates’in ortak kurduğu şirket, çalışanlarının Amerika Birleşik Devletleri’ne veya belki de yurt dışına taşınmasının mümkün olduğunu söyledi.

Taşınanlar, maaşlarının gittikleri yere göre değiştiğini görebilir ve şirket çalışanların ev ofisleri için masrafları karşılayacak olsa da, taşınma masraflarını karşılamayacaktır.

Bir menkul kıymetler dosyalamasına göre Microsoft, Haziran ayı sonu itibarıyla 96.000’i ABD’de olmak üzere 163.000 kişiyi istihdam etti.

Patronu Mark Zuckerberg, sosyal ağ personelinin yarısının beş ila 10 yıl içinde sürekli olarak uzaktan çalışabileceğini söylediği Facebook da dahil olmak üzere, bazı büyük teknoloji firmaları, kalıcı evden çalışma düzenlemelerine zaten izin verdiler.

Bugün En Çok Okunanlar

Apple Watch YouTube Müzik uygulamasını piyasaya sürdü

Hem iPhone hem de Apple Watch'a sahip ender YouTube Müzik abonelerinden biriyseniz, Google Play Müzik'i bu ayın sonlarında kapattığında soğukta kalmayacaksınız . Bugün itibariyle şirketin Apple Watch için bir YouTube...

En İyi Taşınabilir Bluetooth Hoparlörler: JBL, Bose, Sony Ve Daha Fazlası

Kablosuz bir hoparlör mi arıyorsunuz ve çok fazla harcamak istemiyor musunuz? Uygun fiyatlı mini ve en iyi taşınabilir bluetooth hoparlörler için en...

Apple Watch YouTube Müzik uygulamasını piyasaya sürdü

Hem iPhone hem de Apple Watch'a sahip ender YouTube Müzik abonelerinden biriyseniz, Google Play Müzik'i bu ayın sonlarında kapattığında soğukta kalmayacaksınız . Bugün itibariyle şirketin Apple Watch için bir YouTube...

Google Güvenilir Kişiler uygulamasını durdurdu!

Google Güvenilir Kişiler uygulaması Birkaç yıl önce, Google inşa edilmiş ve kısaca onun muhafaza Güvenilir Kişiler uygulaması üzerinde iOS ve Android'i. Konumunuzu yakın arkadaşlarınız veya aile üyelerinizle...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin