Cumartesi, Ekim 31, 2020

Microsoft Edge 86 indir

Microsoft Edge’in yeni bir sürümü tüm platformlarda yayında

Microsoft, Edge tarayıcısının yeni bir sürümünü kararlı kanala yayınladı ve beklendiği gibi, değişiklik günlüğü desteklenen tüm platformlarda çok büyük.

Birincisi ve en önemlisi, en önemli iyileştirmelerden biri, kullanıcıların Microsoft Edge’in önceki bir sürümüne geri dönmesini mümkün kılan bir geri alma özelliğidir. Bu, Windows 10’daki geri alma özelliğine benzer şekilde çalışır, böylece kullanıcılar tarayıcının bilinen iyi bir sürümüne dönmek için onu başlatabilir.

Ardından Microsoft, Internet Explorer modu iyileştirmeleri de ekledi. IE modu, geliştiricilerin web sitelerini Microsoft Edge’den çıkmadan Internet Explorer’a yüklemelerine olanak tanır ve buna uyumluluk testleri için izin verilir. Birçok şirket hala Internet Explorer için oluşturulmuş ve modern tarayıcılarda düzgün çalışmayan uygulamalara güveniyor, bu nedenle IE modu Microsoft Edge’in yeni sürümüne endişesiz bir geçişe izin veriyor.

“Kullanıcıların siteleri Internet Explorer modunda test etmek için Microsoft Edge Kullanıcı Arayüzünü (UI) kullanmalarına izin verin. Microsoft Edge 86 sürümünden başlayarak, yöneticiler kullanıcılarına test amacıyla Internet Explorer modunda bir sekme yüklemeleri için bir UI seçeneğini etkinleştirebilir veya siteler site listesi XML’e eklenene kadar geçici bir boşluk bırakabilir, ”diye açıklıyor Microsoft.

Microsoft Edge ile birlikte gelen indirme yöneticisi de bir güncelleme alıyor, çünkü kullanıcılar artık indirmeleri diskten doğrudan tarayıcıdan silebilirler.

Microsoft Edge 86’dan başlayarak, yazılım devinin web tarayıcısı artık HTML5 Application Cache API’yi desteklemiyor.

“Microsoft Edge 86 sürümünden itibaren, web sayfalarının çevrimdışı kullanımını etkinleştiren eski Uygulama Önbelleği API’si Microsoft Edge’den kaldırılıyor. Web Geliştiricileri, Uygulama Önbelleği API’sini Hizmet Çalışanları ile değiştirme hakkında bilgi için WebDev belgelerini incelemelidir. Önemli: Microsoft Edge sürüm 90’a kadar sitelerin kullanımdan kaldırılan Uygulama Önbelleği API’sini kullanmaya devam etmesine olanak tanıyan bir AppCache OriginTrial Token talep edebilirsiniz, “

Bu yeni sürümün parçası olan birkaç PDF güncellemesi var. Edge 86’dan başlayarak, kullanıcılar PDF belgelerindeki metni vurgulamak için kalem desteğini kullanabilir; tarayıcı ayrıca kullanıcılar için bir içindekiler tablosu sunar. Başka bir deyişle, bir içindekiler tablosu sunulduğunda artık belgeler arasında kolayca gezinmek mümkündür ve bu özellik desteklenen tüm platformlarda kullanılabilir.

Microsoft, uzun belgelerde PDF kaydırmayı da geliştirdiğini ve ayrıca cihazları küçük ekranlara sahip kullanıcıların tüm PDF işlevlerine erişmesine izin verdiğini söylüyor.

Edge 86’daki büyük bir değişiklik, artık varsayılan olarak SameSite = Lax varsayılan olacak şekilde tanımlama bilgileriyle ilgilidir.

“Bu, tanımlama bilgilerinin yalnızca birinci taraf bağlamında gönderileceği ve üçüncü taraflara gönderilen istekler için çıkarılacağı anlamına gelir. Bu değişiklik, üçüncü taraf kaynakların düzgün çalışması için tanımlama bilgileri gerektiren web sitelerinde uyumluluk etkisine neden olabilir. Bu tür tanımlama bilgilerine izin vermek için, web geliştiricileri, tanımlama bilgisi ayarlandığında açık SameSite = none ve Secure öznitelikleri ekleyerek üçüncü taraf bağlamlarından ayarlanması ve gönderilmesi gereken tanımlama bilgilerini işaretleyebilir, “diye açıklıyor Microsoft.

Yeni Edge 86 bugün Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 ve macOS’ta mevcuttur. Microsoft ayrıca tarayıcının bir Linux sürümü üzerinde çalışıyor ve önümüzdeki aylarda yayına girmesi bekleniyor. Bununla birlikte, bir önizleme derlemesi, test amacıyla ve bu ay içinde tarayıcıya erken bir bakış için yayınlanmalıdır; bu nedenle Microsoft, önümüzdeki birkaç hafta içinde Edge’in Linux sürümü hakkında daha fazla bilgi paylaşacağı öngörülmüştür.

Bugün En Çok Okunanlar

Apple One abonelik paketi 30 Ekim’de başlıyor

Arcade, Müzik, TV +, iCloud ve daha fazlası. Elma resmen ortaya “Apple biri” abonelik paket kısmındaki geri İzle olay Eylül ayında. Bugün, şirketin üç aylık...

Yeni Biyoenerji Projesi: Bioo Paneller Topraktan Enerji Üretiyor

İspanya'nın İbiza adasındaki bir parkta, yeni nesil yenilenebilir enerji için bir biyoenerji projesi, enerjiyi yeraltından alıyor. Bioo Panelleri toprağın kendisinden enerji üreten...

Apple One abonelik paketi 30 Ekim’de başlıyor

Arcade, Müzik, TV +, iCloud ve daha fazlası. Elma resmen ortaya “Apple biri” abonelik paket kısmındaki geri İzle olay Eylül ayında. Bugün, şirketin üç aylık...

Nükleer Motor: NASA İnsanları Sadece Üç Ayda Mars’a Taşıyacak

NASA, ilk insan mürettebatını 2030'lu yıllarda Mars'a göndermeyi hedefliyor. Nasa için tasarlanan nükleer motor ile birlikte 40 milyon milden fazla yolculuğu şu...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin