Cumartesi, Ekim 24, 2020

Microsoft neredeyse tüm mağazalarını temelli kapatacağını açıkladı

Microsoft neredeyse tüm mağazalarını kapatacağını açıkladı.

Şirket, dünyanın dört bir yanında, dijital olmayan mağazalarını kapatacağını ve buralardaki çalışanlarını uzaktan çalışmaya ya da Microsoft’un kurumsal tesislerine yönlendireceğini söyledi.

Şirket modern perakende mağazalarının ilkini 2009’da, yaklaşık olarak Windows 7’yi piyasaya sürdüğü sırada açmıştı. Şirket o zamandan beri, yalnızca ürün satışında değil, yazılım ve donanımlarının tanıtımında da kullandığı 100’ün üstünde mağaza açtı.

Mağazalar, Apple Store’un Genus Bar’ına benzer şekilde Microsoft ürünleriyle ilgili destek hizmeti de sundu. Müşterilerin mağazalarda beklerken Xbox oynama olanağı da bulunuyordu.

Microsoft Londra, New York, Sydney ve Seattle yakınlarındaki merkez üssü Redmond’daki 4 mağazasını açık tutacak. Ancak şirket, açıklamasında, bunları da “yeniden şekillendireceklerini” belirtti.

Mağazaları açık tutmak yerine şirketin üç özel alana odaklanacağı ifade edldi. Çalışanları halihazırdaki müşterilere destek hizmeti sunmaya devam edecek; şirket, internet siteleri gibi “dijital mağazalara” yönelecek ve belirtilen mekanlarda hizmete devam edecek olan mağazalar değişecek.

Microsoft’un New York’taki Beşinci Cadde ve Londra’daki Regent Caddesi’ndeki perakende mağazaları dünyanın en işlek ve pahalı mekanları arasında. Öte yandan, mağazaların tam olarak ne şekilde değişeceğine veya şimdi üstlendikleri görevi üstlenmeye devam edip etmeyeceklerine dair kesin bilgiler verilmedi.

Kararın, Xbox, Windows ve donanım ürünleri de dahil olmak üzere çeşitli ticari alanlardaki satışların online mecraya giderek daha fazla kaydığı için alındığı belirtildi.

Microsoft açıklamasında koronavirüs pandemisine veya yol açtığı tecrit önlemlerine atıfta bulunmasa da mağaza çalışanlarını son birkaç aylık “olağandışı” dönemdeki gayretlerinden dolayı kutladı.

Açıklama daha ziyade, gelecekte de devam edeceğini söylediği online satışlara yönelime odaklandı.

Bugün En Çok Okunanlar

Az Bilinen Fakat İhtiyaca Göre Çok Kullanışlı Python Veri Yapıları

Python programlama dili, kullanım kolaylığı açısından kuşkusuz son zamanların en çok kullanılan programlama dillerinden biri olmuştur. Farklı alanlarla ilgili çeşitli sorunlar için...

Netflix 48 saatlik StreamFest ile abonelikleri artırmayı planlıyor

Netflix, yayın hizmetini abone olmayanlar için ücretsiz hale getiren, 4 Aralık'ta başlayacak iki günlük bir etkinlik olan StreamFest'i planlıyor. Etkinlik, Netflix Android uygulamasının...

Quibi kapandığını doğruladı

Quibi'nin kurucuları, fikrin 'yeterince güçlü' olmayabileceğini kabul etti. Jeff Katzenberg / Meg Whitman liderliğindeki Quibi'nin piyasaya sürülmesinden ancak altı...

Google Güvenilir Kişiler uygulamasını durdurdu!

Google Güvenilir Kişiler uygulaması Birkaç yıl önce, Google inşa edilmiş ve kısaca onun muhafaza Güvenilir Kişiler uygulaması üzerinde iOS ve Android'i. Konumunuzu yakın arkadaşlarınız veya aile üyelerinizle...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin