Pazartesi, Ağustos 3, 2020

Microsoft OneDrive’a Gelen Yeni Özellikler

Microsoft, OneDrive için bir dizi yeni özellik duyurdu ve bu kez hem tüketiciler hem de işletmeler çok seviliyor.

Her şeyden önce, OneDrive’ı kullanarak işletme hesaplarına gelenlerle başlayalım.

Microsoft, kullanıcıların paylaşılan klasörlerdeki içeriğe erişmesine ve kişisel dosyalarınıza eklemesine olanak tanıyan OneDrive’a Ekle adlı yeni bir özellik sunuyor. Teknik olarak, paylaşılan klasörler paylaşılan içeriğe erişmenizi sağlar ve bu yalnızca sizin veya OneDrive’da paylaştığınız dosyaları değil, aynı zamanda Microsoft Teams ve SharePoint’ten gelen verileri de içerir.

“OneDrive’a Ekle ile, tüm paylaşılan içeriğinizi tek bir yere getirmekle kalmaz, aynı zamanda sahip olduğunuz dosyalarla aynı güç ve esnekliğe sahip paylaşılan içerikle de çalışabilirsiniz. Bu, eklenen içeriğin senkronize edilebileceği, paylaşılabileceği ve üzerinde ortak çalışma yapılabileceği ve mevcut tüm güvenlik ve uyumluluk politikalarının saklandığı anlamına gelir. Herkese açık önizleme sunumu, kiracılarınızda varsayılan olarak yöneticilerin istedikleri takdirde devre dışı bırakma seçeneği ile etkinleştirilecektir ”diyor.

Microsoft ayrıca Microsoft Teams entegrasyonunu OneDrive’a getiriyor, böylece dosya paylaşmak isteyen çalışanlar paylaşım bağlantıları oluşturabilir ve daha sonra bunları daha hızlı bir şekilde başkalarına gönderebilir.

İş kullanıcıları da eşzamanlı meta veri desteği alıyor ve Microsoft bunun yeni OneDrive güncellemesinin önemli bir parçası olduğunu söylüyor.

“Meta veriler dosyalarınıza yapı ve uyum ekler. Şu anda zorunlu meta veriler içeren paylaşılan kütüphaneler salt okunur olarak senkronize ediliyor. Önümüzdeki birkaç hafta içinde, gerekli meta verileri içeren paylaşılan kütüphaneler için okuma ve yazma senkronizasyonunu destekleyen OneDrive senkronizasyon uygulamasına bir güncelleme yapacağımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bu, işletme kullanıcılarının masaüstü bilgisayarlarından çalışırken senkronize edilmiş kitaplıklarındaki içeriği düzenlemelerine olanak tanır. ”

İş kullanıcıları ayrıca, bir konumdan diğerine taşınan paylaşılan klasörlerdeki dosyalar için gelişmiş paylaşım işlevselliği alıyor. Konum değiştirilse bile tüm paylaşım ayarları korunacak ve kullanıcılara izinlerde herhangi bir değişiklik yapılmadan verilere erişmeleri için yeni bir bağlantı sağlanacaktır.

Microsoft ayrıca herkes için OneDrive ve SharePoint’te yükleme dosyası boyut sınırını 15 GB’tan 100 GB’a çıkarırken, yorum bildirimleri ve adres çubuğu paylaşım araçları da ekliyor.

Ve şimdi, tüketicilere ne olduğunu görelim.

Microsoft, OneDrive’a aile ve grup paylaşımı ekliyor, yani artık hesabınızda tanımlayarak bir veya daha fazla dosyayı belirli bir grupla paylaşabilirsiniz. Hazır olduğunuzda, OneDrive her şeyi halleder ve dosyalara tüm gruba erişim bağlantısını gönderir. Tabii ki, gruptaki herkesin bir Microsoft hesabı olması ve bağlantıyı kabul etmesi gerekir.

OneDrive’ın web sürümü bu özelliği kısa süre içinde alırken, mobil cihazlar da dahil olmak üzere diğer uygulamaların ay sonuna kadar benzer işlevlere sahip olması gerekir.

OneDrive’ın web sürümünden bahsettiğimiz için, buradaki kullanıcılara karanlık bir mod geliyor. Karanlık mod zaten mobil cihazlarda kullanılabilir, bu yüzden şimdi de web’e geliyor.

Microsoft, tüketicilerin aynı zamanda bir çatı altında etkinlik ve yorumlar da dahil olmak üzere dosyalarında neler olduğunu ve dosya şifreleme, virüs tarayıcı ve şüpheli etkinlik izleme gibi yükseltilmiş güvenlik özelliklerini görmek için bir dosya ayrıntı bölmesi ve etkinlik feed’i aldığını söylüyor.

Bu şüphesiz OneDrive için büyük bir güncellemedir ve işletmeler tüketicilerden çok daha fazla özellik elde etse de, Microsoft’un bulut hizmetini kullanan kimseyi geride bırakmak istememesi iyi bir şeydir.

Bugün En Çok Okunanlar

Xiaomi, Mi True Kablosuz Kulaklıklar 2’nin 15 Temmuz’da piyasaya sürüleceğini onayladı

Mi True Kablosuz Kulaklık 2'yi duyurduktan sonra, Xiaomi şimdi 15 Temmuz'da yapılacak bir açılış etkinliğinde Mi True Kablosuz Kulaklık 2 Temel adlı...

Microsoft’un Çinli chatbotu Xiaoice ayrı bir şirkete dönüşüyor

2014 yılında, Cortana'yı piyasaya süren topuklular, Microsoft ayrıca Çin pazarı için Xiaoice olarak bilinen bir sohbet botu başlattı . Ayrıca kişisel bir asistan olarak hizmet etti, ancak daha fazla...

iPhone 12 serisinin iPhone 11’den daha küçük bir bataryaya sahip olduğu bildirildi

Apple'ın yeni nesil iPhone 12 serisini Eylül ayında tanıtmaya başladığı bildiriliyor . Daha sonra akıllı telefonların Ekim ayında satın alınması bekleniyor. O lansmana yaklaştıkça, daha yeni bilgilerle karşı karşıyayız. En...

Google’ın Hindistan’daki önemli yatırımlarına bir bakış

Bugün erken saatlerde, Hindistan için yıllık Google etkinliğinin altıncı sayısında Google CEO'su Sundar Pichai , önümüzdeki beş ila yedi yıl içinde Hindistan'a 75.000 cro (yaklaşık...

Benzer Haberler

Game of Thrones’un yaratıcısı George R.R. Martin, serinin yeni kitabını ne zaman bitireceğini açıkladı

Her gün Kış Rüzgarları üzerinde saatlerce çalışıyor ve sürekli ilerleme kaydediyorum” dedi. Game of Thrones’un yaratıcısı George R.R. Martin’in...

Google Fotoğraflar yakında hesabınızın profil resmini ayarlamanıza izin verebilir

Başlamadan önce özellikleri ortaya çıkarmasıyla ünlü bir uygulama araştırmacısı Jane Wong'a göre, Google Fotoğraflar yakında hesap profil resminizi doğrudan uygulamadan ayarlamanıza izin verebilir . Fotoğraflar uygulamasında...

Adobe, Flash Desteğini Tamamen Kesiyor!

Adobe, üç yıl önce Flash Player desteğini sonlandırma planını duyurmuştu. ABD merkezli grafik ve medya yazılımları şirketi, Flash Player desteğini tamamen kesecekleri...

LinkedIn bildirimlerini seviyorsanız, Microsoft’un sizin için yeni bir uzantısı var

LinkedIn bildirimlerinin faydalı olmaktan daha can sıkıcı bir ünü vardır, ancak bir pazarlamacıysanız veya bir iş arıyorsanız, faydalı olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Xiaomi, Mi True Kablosuz Kulaklıklar 2’nin 15 Temmuz’da piyasaya sürüleceğini onayladı

Mi True Kablosuz Kulaklık 2'yi duyurduktan sonra, Xiaomi şimdi 15...

Microsoft’un Çinli chatbotu Xiaoice ayrı bir şirkete dönüşüyor

2014 yılında, Cortana'yı piyasaya süren topuklular, Microsoft ayrıca Çin pazarı için Xiaoice olarak bilinen bir...

iPhone 12 serisinin iPhone 11’den daha küçük bir bataryaya sahip olduğu bildirildi

Apple'ın yeni nesil iPhone 12 serisini Eylül ayında tanıtmaya başladığı bildiriliyor . Daha sonra akıllı telefonların...