Salı, Ekim 27, 2020

Microsoft, sektöre özgü ilk bulut teklifi olan Cloud for Healthcare’i duyurdu

COVID-19 salgını tüm dünyadaki insanları çeşitli şekillerde etkiledi. Microsoft, insanları “ihtiyaç duydukları zamanda” desteklemek için bugün sanal Yapı konferansında yeni bir Endüstri Bulutu çözümü olan Microsoft Cloud for Healthcare’i duyurdu . Bu çözüm Redmond devinin sektöre özgü ilk bulut teklifidir.

Sağlıkta dönüşümün gerçekleşme hızını artıran Cloud for Healthcare aşağıdaki özellikleri sunmayı hedefleyecektir:

  • Hasta katılımını artırmak
  • Sağlık ekibi işbirliğini güçlendirmek
  • Operasyonel ve klinik veri analizlerini iyileştirme
  • Birlikte çalışabilirlik, güvenlik ve güven üzerine kurulu bulut
  • Genişletilebilir sağlık ortağı ekosistemi

Yüksek değerli iş akışlarında verimli otomasyonun yanı sıra, çeşitli öngörüler sağlayan hem yapılandırılmış hem de yapılandırılmamış veriler için veri analizi özellikleri sağlanacaktır. Çözüm, Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri gibi Dynamics 365 hizmetlerinin gücünü Azure IoT ile birleştirecektir. Bu bağlamda güvenli sanal ziyaretler, yönlendirme oluşturma, hasta-sağlayıcı etkileşimi, tıbbi cihazlardan veri alımı ve diğer birçok özellik sağlanacaktır.

Ayrıca, diğer Microsoft bulut hizmetleri ve Teams gibi Microsoft 365 teklifleri aracılığıyla sağlanan değer, Cloud for Healthcare kullanılarak genişletilecektir. Bakım ekipleri, yeni çözümün yanı sıra yukarıda belirtilen hizmetleri kullanarak çok daha etkili bir şekilde işbirliği ve iletişim kurabilecektir. Microsoft, Epic, Allscripts, GE Healthcare, Adaptive Biotechnologies ve daha fazlası gibi sağlık hizmeti sağlayıcılarını içeren iş ortağı ekosisteminin bulut tabanlı sunumunu başarıya ulaşmasında kilit bir faktör olacağına inanıyor.

Şu anda, Microsoft Cloud for Healthcare önizlemesinde önümüzdeki altı ay boyunca ücretsiz deneme biçiminde kullanılabilir. Genel kullanılabilirlik bu yıl dördüncü çeyrek için planlanıyor. Şimdilik, ilgili taraflar burada genel önizleme için başvurabilir veya daha fazla bilgi edinmek için aynı bağlantıda bulunan demoya göz atabilir.

Bugün En Çok Okunanlar

iCloud Saklama Alanı: Nasıl Yer Açacağınıza Dair 5 İpucu

Apple, 2011'de iCloud'u ilk kez tanıttığında, şirketin sunduğu 5 GB'lık ücretsiz depolama alanı, çoğu insanın kullanabileceğinden çok daha fazla görünüyordu. Ancak son...

Tesla Çinde üretilen otomobiller Avrupa’ya ihraç edilecek

Hızla büyüyen ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın, Şangay'daki yeni fabrikasında üretilen otomobilleri bu ay Avrupa'ya ihraç etmeye başlayacağını duyurdu.

Ford kendi kendine araba hizmetine güç sağlamak için Escape SUV kullanacak

Şirket, otomobilin ticari bir hizmet başlatmak için ihtiyaç duyduğu tüm teknolojilere sahip olduğunu söylüyor. Ford, en son otonom test...

Porsche Apple Podcast’leri ve Apple Music şarkı sözlerini Taycan otomobile yerleştirdi

Podcast uygulamasının herhangi bir araca ilk yerel entegrasyonudur. Porsche Taycan sahipleri, iPhone'larını CarPlay üzerinden bağlamak zorunda kalmadan Apple Podcast'leri yayınlayabilir. Otomobil...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin