Cumartesi, Ekim 24, 2020

Microsoft’un Çinli chatbotu Xiaoice ayrı bir şirkete dönüşüyor

2014 yılında, Cortana’yı piyasaya süren topuklular, Microsoft ayrıca Çin pazarı için Xiaoice olarak bilinen bir sohbet botu başlattı . Ayrıca kişisel bir asistan olarak hizmet etti, ancak daha fazla kişiliğe sahip, mizah ve empati ifade etme yeteneği de vardı. Bugün, şirket ( TechCrunch aracılığıyla ), chatbot’un kendi şirketine dönüştüğünü açıkladı.

Sohbet botunun döndürülmesinin amacı, pazara özgü inovasyona daha fazla odaklanarak, daha hızlı büyümesine izin vermektir. Xiaoice ayrıca bir “ticari ekosistem” kurmaya çalışacaktır. Orijinal olarak sadece Çin’e ait bir ürün olmasına rağmen, Xiaoice Rinna ve Endonezya adı altında Japonya’ya genişledi ve amaç bu pazarlara yatırım yapmaya devam etmek.

Yeni şirket, Microsoft için AI’da da çalışan Baidu’nun eski baş işletme görevlisi Lu Qi; İlk olarak Xiaoice’in başlatılmasına yardımcı olan Jing Kun ve Microsoft’un geçen Kasım’a kadar AI ve Araştırma bölümünün başı olan Harry Shum . Shum, yeni Xiaoice şirketinin başkanlığını yapacak.

2018’in sonlarında Microsoft, chatbot’un 660 milyon kullanıcısı olduğunu ve kendi resimlerini tasarlayabilme gibi benzersiz bir işlevselliğe sahip olduğunu açıkladı. Microsoft, yeni şirketteki hisselerini koruyacak ve Xiaoice, sohbet botunu daha da geliştirmek için Microsoft lisanslı teknolojiyi kullanacak.

Bugün En Çok Okunanlar

Apple TV uygulaması PS4 ve PS5’e geliyor

PS5'in uzaktan kumandası da servis kısayollarına sahip olacaktır. Apple TV uygulaması, konsollar dışında görünüşte her platforma yayıldı, ancak bugün bile bu değişiyor. Sony gelmiştir ortaya PlayStation 5'in ilk...

Netflix bu yıl 200 milyon aboneye ulaşacağını tahmin ediyor

Netflix abone olma, son çeyreğine ait sonuçları ( PDF ) yayınladı ve kendi tahminlerini biraz kaçırdığını ortaya koydu ve son üç ayda tahmin ettiği 2,5 milyon yerine...

Tesla Çinde üretilen otomobiller Avrupa’ya ihraç edilecek

Hızla büyüyen ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın, Şangay'daki yeni fabrikasında üretilen otomobilleri bu ay Avrupa'ya ihraç etmeye başlayacağını duyurdu.

Netflix 48 saatlik StreamFest ile abonelikleri artırmayı planlıyor

Netflix, yayın hizmetini abone olmayanlar için ücretsiz hale getiren, 4 Aralık'ta başlayacak iki günlük bir etkinlik olan StreamFest'i planlıyor. Etkinlik, Netflix Android uygulamasının...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin