Cumartesi, Ekim 24, 2020

Mozilla Firefox 78 Linux, Windows, macOS’ta indirilebilir

Mozilla, desteklenen tüm masaüstü platformlarında resmi olarak Firefox tarayıcısının yeni bir sürümünü yayınladı ve Windows, Linux ve macOS çalıştıran kullanıcılar şu anda indirebilir.

Firefox 78, çoğu kullanıcının beğeneceği bir dizi iyileştirme eklese de, oldukça küçük iyileştirmelerle birlikte geliyor.

Örneğin, Mozilla bazı durumlarda uygulamanın kaldırılıp yeniden yüklenmesinin bazı belirli sorunların çözülmesine yardımcı olduğunu belirttiği için kaldırıcı şimdi bir yenileme düğmesiyle birlikte gelir. Dolayısıyla, kullanıcıların her şeyi yapmasına izin vermek yerine, bu görevi yerine getirmek ve Firefox‘u orijinal yapılandırmaya getirmek için yenileme düğmesi artık orada .

Mozilla, “Basit bir yenileme sorunu çözme olasılığı daha yüksek olduğunda insanların Firefox’u yeniden yükleyerek sorunları düzeltmeye çalıştıklarını bildiğimiz için, Kaldırıcıya bir Yenile düğmesi ekledik” diyor.

macOS değişiklikleri

Buna ek olarak, Firefox 78 yerleşik bir PDF görüntüleyiciyle birlikte gelir, bu nedenle bu sürümden başlayarak, bir PDF belgesi indirdiğinizde dosyayı doğrudan tarayıcıda açma seçeneğini görmelisiniz. Bu, başka bir PDF istemcisi yüklemek istemeyenler için açıkça hoş geldiniz haberidir – Windows 10’da, örneğin Microsoft Edge varsayılan PDF okuyucu olarak sunulmaktadır.

Bu yeni Firefox güncellemesi, işletim sisteminin bazı eski sürümleri için destek artık bırakıldığı için macOS kullanıcıları için de büyük değişiklikler getiriyor.

“Firefox 78, macOS 10.9, 10.10 ve 10.11 sürümlerini destekleyen son büyük sürümdür. Bu macOS sürümlerinin kullanıcıları önümüzdeki yıl için Firefox ESR 78.x aracılığıyla desteklenecek, ”diye açıklıyor Mozilla.

Söylemeye gerek yok, kullanıcıların yeni Firefox sürümünü en kısa zamanda indirmeleri ve yüklemeleri önerilir, özellikle de yukarıda belirtilen her şeye ek olarak, tüm platformlarda başlık altında diğer hata düzeltmeleri ile birlikte gelir.

Bugün En Çok Okunanlar

Yeni Araştırma Sayesinde Akciğer Kanseri İçin Öngörücü Tedavi Geliştiriliyor!

Akciğer kanseri olan hastalar için kişiselleştirilmiş tedavi seçenekleri, son yirmi yılda uzun bir yol kat etti. Küçük hücreli olmayan akciğer kanseri olan...

PS5 fan optimizasyonları sistem güncellemeleriyle gelecek

Sony'nin eski büyük PS5 hayranı, kısa süre önce piyasaya sürülen PlayStation 5 parçalanmasının en önemli özelliklerinden biriydi, ancak bu fan zamanla gelişmeye hazır. 

Sosyal Medyada Alışveriş: Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir çoğumuz alışveriş isteklerimizi ve ihtiyaçlarımızı karşılamak için Instagram ve Facebook'a bakıyoruz, ancak bu platformlar üzerinden satın aldığınızda haklarınız neler? Koronavirüs salgınının...

Porsche Apple Podcast’leri ve Apple Music şarkı sözlerini Taycan otomobile yerleştirdi

Podcast uygulamasının herhangi bir araca ilk yerel entegrasyonudur. Porsche Taycan sahipleri, iPhone'larını CarPlay üzerinden bağlamak zorunda kalmadan Apple Podcast'leri yayınlayabilir. Otomobil...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin