Salı, Ekim 20, 2020

NASA Ay’a gidiyor ama nereye inecek?

NASA’nın Artemis programı kapsam açısından sağlamdır. Uzay ajansı insansız görevlerle başlamayı planlıyor, ancak sonunda bir sürü bilim yürütmek için Ay’a mürettebatlı bir görev göndermeyi planlıyor. 

Bu gerçekleşene kadar biraz zaman geçecek ve iniş sahası ve görev hedefleri henüz tam olarak belirlenmedi, ancak Pazartesi günü NASA Yöneticisi Jim Bridenstine, astronotları nereye gönderebileceğini ima ettiğinde yeni bir kırışıklık ortaya çıktı. geçmiş astronotlar çoktan indi.

Gibi SpaceNews raporları, Bridenstine astronotlar biz zaten oldum bir yere geri göndermek için çok iyi bir neden olabileceğini belirterek, Ay Keşif Analizi Grubu toplantısı sırasında bir yorum yaptı.

“Ekvator bölgesine tekrar gideceksen, en çok nasıl öğreneceksin?” Bridenstine toplantı sırasında söyledi. “Geçmişte ekipman koyduğumuz yerlere giderek en çok öğreneceğinizi iddia edebilirsiniz. Orada bilimsel keşifler olabilir ve elbette orijinal bir Apollo sitesine geri dönmenin ilhamı da oldukça şaşırtıcı olurdu. “

Orijinal Apollo iniş alanını yeniden ziyaret etmenin heyecanı ve Artemis programına sağlayabileceği moral ve ilgideki potansiyel artışa ek olarak, Bridenstine, bu tarihi yerleri tekrar ziyaret etmenin gelecek diğer keşifler için caydırıcı olacağı fikrini de ima etti. NASA’nın tarih yazdığı Ay bölgelerini dolaşıyor.

Bir süredir, NASA’nın mürettebatlı Artemis görevleri için Ay’ın kutuplarından birini – özellikle güney kutbunu – hedefleyeceği varsayıldı. Ay’ın kutupları iyi araştırmacılar değil ve insanları oraya göndermek çığır açan bir başarı olacaktır. NASA’nın ekvatora daha yakın bir yeri ve belki de NASA’nın zaten keşfetmiş olduğu yere yakın bir yeri tekrar ziyaret etme lehine bunu atlayabileceği fikri kafa karıştırıcı görünebilir, ancak gerçekten çok mantıklı.

NASA, orijinal Apollo iniş sahasının yakınındaki bir alanı yeniden keşfetmeyi seçerse, yalnızca bölgede halihazırda yürütülen araştırmalardan faydalanmakla kalmayacak, aynı zamanda görevin geride bıraktığı çeşitli ekipman parçaları hakkında bir durum raporu sunabilecek. Yarım asırdan fazla bir zamanın Ay’da bir Ay arabasına neler yapabileceğini görmek istemez misin? Eminim harika görünüyor.

Her durumda, NASA’nın nereye gitmek istediğine karar vermek için hala biraz zamanı var. İlk mürettebatlı Artemis görevinin uzun bir süre başlaması beklenmiyor ve Ay yüzeyine iniş söz konusu olduğunda birkaç seçenek var.

Bugün En Çok Okunanlar

Apple iPhone 12 etkinliği duyurduğu her şey

Dört yeni telefon ve sevimli bir HomePod mini hoparlör. Apple, 2020 iPhone serisine bir göz atmak için bizi bekletti...

Google Arama kafanıza takılan şarkıyı bulmanıza yardımcı oluyor

Şirket, her gün bir milyardan fazla insanın Google Arama'yı kullandığını söyledi. Yazılım üzerinde 20 yıldan fazla çalışmış olmasına rağmen, her gün Google'ın daha...

Doğal Dil İşleme Alanında Uzmanlaşmak İçin İzlemeniz Gereken Yol!

Günümüzde yapay zekanın popülerliği arttıkça bu alandaki uygulamaların da popülerliği artmaya devam ediyor. Bu alanlardan en popülerlerden birisi ise şüphesiz doğal dil...

Apple iPhone 12 mini 729 dolara tanıttı

iPhone 12'nin tüm özelliklerine sahiptir. Apple, 2020'de en son iPhone'unun daha uygun fiyatlı sürümünü iki farklı boyutta sunacak. İPhone 12'yi detaylandırdıktan...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin