Cuma, Aralık 4, 2020

Netflix bu yıl 200 milyon aboneye ulaşacağını tahmin ediyor

Netflix abone olma, son çeyreğine ait sonuçları ( PDF ) yayınladı ve kendi tahminlerini biraz kaçırdığını ortaya koydu ve son üç ayda tahmin ettiği 2,5 milyon yerine 2,2 milyon müşteri ekledi. Şirket, koronavirüs pandemisinin daha fazla insanı evde kalmaya ve yayına başlamaya zorlamasıyla bu yılın başlarında aboneliklerin artmasının ardından durumun böyle olabileceği konusunda uyardı.

Yine de, bu yılın 4. çeyreğinde yaklaşık 6 milyon müşteri ekleyeceğini ve bunun dünya çapındaki toplamını 201 milyon müşteriye çıkaracağını tahmin ediyor. Netflix , Cuties’in piyasaya sürülmesiyle veya ücretsiz deneme seçeneğinin kaldırılmasıyla ilgili tartışmaya doğrudan atıfta bulunmadı , ancak şirket “Elde tutma sağlıklı olmaya devam ediyor ve üye hane halkı başına katılım Q3’20’de yıldan yıla sağlam bir şekilde arttı. ” Dördüncü çeyrekte tahminlerine ulaşırsa, 2018’in 28,6 milyonluk rekorunu kırarak bu yıl hiç olmadığı kadar çok müşteri katacak.

Netflix’e göre, Stranger Things gibi yüksek profilli dizilerin prodüksiyonu yeniden başlarken, 2020’de gösterime girdiği bazı dizi ve filmler güçlü. Ölçülen gibi izleyici sayıları için yeni istatistikler altında , Şemsiye Akademisi 43 milyon Gina Prince-Bythewood en için 78 milyon ile birlikte ilk 28 gün içinde izledi çentikli The Old Guard ve 75 milyon Proje Gücü . Önümüzdeki yılı dört gözle bekleyen Netflix, “2021’in her çeyreğinde yıldan yıla” daha fazla orijinal içerik yayınlayacağını tahmin ediyor.

Netflix Yönetimi

Netflix yöneticileri, Peacock’ın piyasaya sürülmesinin yanı sıra Disney’in Disney + ve diğer yayın hizmetlerine odaklanmak için stratejik olarak yeniden düzenlenmesiyle rekabette bir artış olduğunu da kaydetti. Mektupta, bu hizmetlerle rekabet etmekten “heyecanlandıklarını” söylerken, lineer TV, video oyunları, TikTok ve YouTube’un da dikkat ve ekran süresinde büyük ilgi gördüğünü belirtiyorlar. Reed Hastings, Ted Sarandos ve diğer yöneticiler şirketin üç aylık video kazanç görüşmesinde daha sonra görünecek, bu gönderiyi ortaya çıkan tüm ilgili bilgilerle güncelleyeceğiz.

Güncelleme : Yöneticiler görüşmede, HBO’nun uzun süredir devam eden ücretsiz hafta sonu promosyonlarını akla getiren “Streamfest” ücretsiz hafta sonu planlarını doğruladılar . Baş ürün sorumlusu Greg Peters, bunu Hindistan’da deneyeceklerini ve örnekleyicileri kaydolmaya teşvik edebilecek “gerçekten bir etkinlik yaratabileceğini” söyledi.

Bugün En Çok Okunanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin