Salı, Aralık 1, 2020

Netflix, etkin olmayan hesapları iptal ediyor

Netflix bugün , hizmete katıldıktan sonra bir yıl boyunca platformda hiçbir şey izlemeyen müşterilerin hesaplarını kaldırmaya başlayacağını duyurdu . Şirket ayrıca iki yıldan fazla bir süredir içerik izlemeyi bırakanların aboneliklerini iptal edecek.

Gerçek zamanlı aktarım hizmeti, aboneliklerini sürdürmeye devam etmek isteyip istemediklerini sormak için etkin olmayan müşterilere bildirim göndermeye başlayacağını söylüyor. Netflix onlardan haber alamazsa, üyeliklerini otomatik olarak sonlandırır. Bu başlık, bu haftadan itibaren e-posta veya uygulama içi bildirim yoluyla gönderilecek.

Netflix’ten Eddy Wu bir blog yazısı yazdı:

“Bir şeye kaydolduğunuzu ancak uzun süredir kullanmadığınızı fark ettiğinizde batan duyguyu biliyor musunuz? Netflix’te istediğimiz son şey insanların kullanmadığı bir şey için para ödemesidir.”

Netflix, en son etkinlik sırası nedeniyle hesapları iptal edilebilecek müşteriler için bir aboneliği yeniden etkinleştirmenin her zaman çok kolay olduğunu söylüyor. Ayrıca, 10 ay içinde geri yüklenecek olan devre dışı bırakılmış hesaplar, mevcut sık kullanılanlarını, profillerini, görüntüleme tercihlerini ve diğer ayrıntılarını korur.

Şirket, bu abone grubunun toplam kullanıcılarının birkaç yüz binini veya toplam abone tabanının% 1’inin yarısından daha azını temsil ettiğini belirtti . Bu rakam zaten Netflix’in mali rehberliğine de yansıdı.

Bugün En Çok Okunanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin