Salı, Ekim 27, 2020

Netflix’in en pahalı 6 filmi

Artan abone sayısıyla daha büyük bütçeli filmler yapan çevrimiçi film ve dizi platformu Netflix’in en pahalı 6 filmini listeledik.

Koronavirüs pandemisi sırasında 10 milyondan fazla abone kazanan çevrimiçi film ve dizi platformu Netflix dünya genelinde 192 milyondan fazla aboneye sahip.

Özellikle son 2 yıldır film bütçelerini önemli ölçüde artırmaya başlayan Netflix artan abone sayısıyla daha büyük bütçeli filmler yapıyor.

Tanıtım ve çekimine yüz milyonlarca dolar harcanan filmler vizyona girdikten sonra milyarlarca dolar gelir elde edebiliyor. 

Netflix’in en yüksek bütçeli 6 filminden 4’ü halihazırda platformda erişilebilir olurken, diğer iki film önümüzdeki dönemde piyasaya çıkacak.

1) The Gray Man

Netflix’in şu ana kadarki en pahalı filmi unvanını alacak The Gray Man’in yapımının şirkete 200 milyon dolara mal olması bekleniyor.

Ryan Gosling ve Chris Evans’ın oynayacağı filmin yönetmenliğini, Yenilmezler 4: Son Oyun’un (Avengers: Endgame) yönetmenleri Joe ve Anthony Russo kardeşler üstlenecek.

Mark Greaney’in 2009 yılında yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanacak film, Gosling’in canlandırdığı kiralık katil Court Gentry ile Evans’ın oynadığı CIA’den eski arkadaşı Lloyd Hansen arasındaki ölümcül mücadeleyi konu alacak.

Deadline’ın aktardığına göre Gosling’in Gentry karakterini daha sonraki filmlerde de canlandırması bekleniyor.

2) Bright

90 milyon bütçeye sahip iddialı proje eleştimenleri etkilemektan uzak kaldı.

2017’de piyasaya sürülen ve başrolünde Will Smith’in yer aldığı proje eleştirmenlerden yeterli övgü alamasa da Netflix’in hem televizyon hem de sinema dalında en çok izlenen orijinal yapımlarından biri oldu.

3) Triple Frontier

Kadrosunda Ben Affleck, Oscar Isaac ve Pedro Pascal’ı barındıran aksiyon filmi yaklaşık 115 milyon dolar bütçeyle çekildi.

İlk 4 haftasında platformda 63 milyondan fazla izleyiciye ulaşan film şu ana kadarki en popüler 8. Netflix orijinal yapımı oldu.
 

Bugün En Çok Okunanlar

iCloud Saklama Alanı: Nasıl Yer Açacağınıza Dair 5 İpucu

Apple, 2011'de iCloud'u ilk kez tanıttığında, şirketin sunduğu 5 GB'lık ücretsiz depolama alanı, çoğu insanın kullanabileceğinden çok daha fazla görünüyordu. Ancak son...

Tesla bu çeyrekte rekor sayıda otomobil üretti ve teslim etti

Şirketin şimdi yıl sonu hedefine ulaşmak için 181.000 otomobil üretmesi gerekiyor. Elon Musk, Çarşamba günü Tesla'nın 2020 Q3 kazanç...

Instagram en popüler kullanıcılarının para kazanmasını kolaylaştırıyor

Uygulama, IGTV videolarındaki rozetleri ve reklamları genişletiyor. Instagram, para kazanma araçlarını daha fazla etkileyiciye açıyor. Şirket, uygulamanın "yaratıcılarının" para kazanmasını...

Netflix 48 saatlik StreamFest ile abonelikleri artırmayı planlıyor

Netflix, yayın hizmetini abone olmayanlar için ücretsiz hale getiren, 4 Aralık'ta başlayacak iki günlük bir etkinlik olan StreamFest'i planlıyor. Etkinlik, Netflix Android uygulamasının...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin